Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Fotoaparát do 200 EUR

Errici
2011-08-28 00:52:11+02
Ahojte potreboval by som poradit s kupou fotoaparátu. Poziadavky nemám presne stanovené. Mozno aby mal ultrazoom a dobrý optický zoom,na megapixeloch nezáleží. Poprosím vás aký je teraz najlepší digitálny fotoaparát na trhu v cenovej relácii do tých 150 až 200 EUR.
 
Errici
2011-08-28 01:02:32+02
Ešte to upresním je to na fotenie prírody a pamiatok(budov) pricom mam obmedzený rozpočet. Ktorá s týchto značiek by bola najvhodnejšia nikon, canon, pentax alebo olympus
 
Mattvo
2011-08-28 03:52:04+02
Nerozumiem prečo je tu každý týždeň min. jedna témy typu "poradte mi kompakt". To je taký problém ísť do sekcie "vyberáme kompakt" vo fotoškole tu na e-phote a prelúskať sa nejakými článkami o tom ako si mám vybrať kompakt?
Veď za prvé naučím sa čo tie pojmy znamenajú a na čo vlastne sú. Za druhé najskôr sa seba opýtam na čo to vlastne chcem a čo by som si od toho vyžadoval ( či to chcem mať len na zaznamenávanie obrazu ( v tom prípade je to šuma fuk ), alebo sa s tým chcem aj v rámci mojich laických možností aj hrať ( tu už by som potom pozeral aj či ten fotoaparát má možnosť nejakých manuálnych nastavení ). Za tretie zvolím si značku, kt. by som chcel alebo som počul, že je fajn. Lebo ak nie tak sa budem prehŕňať kopcom a kopcom foťákov, v kt. sa nevyzná už nik. Pokiaľ mám vybraté aspoň 2 značky ( konkurencia ) napr. Canon, Sony, Fujifilm ( to sú podľa mňa fajn značky čo sa týka kompaktov ) vyberiem si typy vďaka tomu čo som sa "naučil" a potom si o nich prečítam na nete nejaké recenzie. Takto nielen, že si za 2-3 dni vyberiem foťák +-presne podľa seba, ale dokonca sa stanem aj "odborníkom" na kompakty
Daj človeku rybu a zasýtiš ho na jeden deň, nauč ho loviť a zasýtiš ho na celý život!
Ak sa ti to nechce všetko čítať tak jednoduchšie bude vôjsť do (veľko-)predajne s elektronikou a nechať si poradiť od "experta" ( česť výnimkám ).
 
piggee
2011-08-28 08:24:15+02
Za tu cenu to je uplne jedno...
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-08-28 08:31:39+02
príspevok od: Mattvo
Nerozumiem prečo je tu každý týždeň min. jedna témy typu "poradte mi kompakt". To je taký problém ísť do sekcie "vyberáme kompakt" vo fotoškole tu na e-phote a prelúskať sa nejakými článkami o tom ako si mám vybrať kompakt?
Veď za prvé naučím sa čo tie pojmy znamenajú a na čo vlastne sú. Za druhé najskôr sa seba opýtam na čo to vlastne chcem a čo by som si od toho vyžadoval ( či to chcem mať len na zaznamenávanie obrazu ( v tom prípade je to šuma fuk ), alebo sa s tým chcem aj v rámci mojich laických možností aj hrať ( tu už by som potom pozeral aj či ten fotoaparát má možnosť nejakých manuálnych nastavení ). Za tretie zvolím si značku, kt. by som chcel alebo som počul, že je fajn. Lebo ak nie tak sa budem prehŕňať kopcom a kopcom foťákov, v kt. sa nevyzná už nik. Pokiaľ mám vybraté aspoň 2 značky ( konkurencia ) napr. Canon, Sony, Fujifilm ( to sú podľa mňa fajn značky čo sa týka kompaktov ) vyberiem si typy vďaka tomu čo som sa "naučil" a potom si o nich prečítam na nete nejaké recenzie. Takto nielen, že si za 2-3 dni vyberiem foťák +-presne podľa seba, ale dokonca sa stanem aj "odborníkom" na kompakty
Daj človeku rybu a zasýtiš ho na jeden deň, nauč ho loviť a zasýtiš ho na celý život!
Ak sa ti to nechce všetko čítať tak jednoduchšie bude vôjsť do (veľko-)predajne s elektronikou a nechať si poradiť od "experta" ( česť výnimkám ).
kde to zijes ))))
 
viking81
2011-08-28 09:54:53+02
príspevok od: Mattvo
Nerozumiem prečo je tu každý týždeň min. jedna témy typu "poradte mi kompakt". To je taký problém ísť do sekcie "vyberáme kompakt" vo fotoškole tu na e-phote a prelúskať sa nejakými článkami o tom ako si mám vybrať kompakt?
Veď za prvé naučím sa čo tie pojmy znamenajú a na čo vlastne sú. Za druhé najskôr sa seba opýtam na čo to vlastne chcem a čo by som si od toho vyžadoval ( či to chcem mať len na zaznamenávanie obrazu ( v tom prípade je to šuma fuk ), alebo sa s tým chcem aj v rámci mojich laických možností aj hrať ( tu už by som potom pozeral aj či ten fotoaparát má možnosť nejakých manuálnych nastavení ). Za tretie zvolím si značku, kt. by som chcel alebo som počul, že je fajn. Lebo ak nie tak sa budem prehŕňať kopcom a kopcom foťákov, v kt. sa nevyzná už nik. Pokiaľ mám vybraté aspoň 2 značky ( konkurencia ) napr. Canon, Sony, Fujifilm ( to sú podľa mňa fajn značky čo sa týka kompaktov ) vyberiem si typy vďaka tomu čo som sa "naučil" a potom si o nich prečítam na nete nejaké recenzie. Takto nielen, že si za 2-3 dni vyberiem foťák +-presne podľa seba, ale dokonca sa stanem aj "odborníkom" na kompakty
Daj človeku rybu a zasýtiš ho na jeden deň, nauč ho loviť a zasýtiš ho na celý život!
Ak sa ti to nechce všetko čítať tak jednoduchšie bude vôjsť do (veľko-)predajne s elektronikou a nechať si poradiť od "experta" ( česť výnimkám ).
respekt ! ale takto to tu na ephote nefunguje...proste kazdy den sa najde niekto kto zalozi stupidne vlakno na ktore by mu najlepsie zodpovedal predavac alebo fotoskola.... proste sme narod hnilych ludi co chcu vsetko polopate a zdarma...nemaju chut sa nieco naucit....a potom to moze dopadnut napr takto....treba kupit olympus FE-150...asi to najlepsie co je na trhu....a ked sa ho podarti zohnat tak ma zahlusi
 
viking81
2011-08-28 09:55:44+02
btw...hned som si myslel ze si sa sem zaregistroval len aby si zalozil vlakno....ani jedna fotka...nic o sebe napisane.....klasika...
 
Errici
2011-08-28 14:57:17+02
Úplne s vami súhlasím najprv som založil vlákno bez toho, že ba som si prečítal fórum za čo sa ospravedlňujem nie som profesionálny fotograf, len rekreačný. Pokazil sa mi pred nedávnom fotoaparát tak hľadám niečo iné. Ďakujem za rady
 
ib66
2011-11-24 14:01:20+01
príspevok od: Errici
Ahojte potreboval by som poradit s kupou fotoaparátu. Poziadavky nemám presne stanovené. Mozno aby mal ultrazoom a dobrý optický zoom,na megapixeloch nezáleží. Poprosím vás aký je teraz najlepší digitálny fotoaparát na trhu v cenovej relácii do tých 150 až 200 EUR.
ahoj, ak je to este aktualne tak predávam CANOS PowerShot SX20IS za 190,- ktory ma iba 1 rok, je ako novy a je to aparat v novej cene cca 330,- .....
 
tomis.ales
2011-11-24 15:33:52+01
príspevok od: Errici
Ahojte potreboval by som poradit s kupou fotoaparátu. Poziadavky nemám presne stanovené. Mozno aby mal ultrazoom a dobrý optický zoom,na megapixeloch nezáleží. Poprosím vás aký je teraz najlepší digitálny fotoaparát na trhu v cenovej relácii do tých 150 až 200 EUR.
Myslim, ze tu ti nikto neporadi aky kompakt si kupit do 200€. Toto skutocne takmer nikoho skuseneho nezaujima a ani nevie. A je to aj asi jedno. V tejto cenovej hladine nemas ziadne extra vlastnosti, je to proste low end. Najlacnejsi kompakt, ktory stoji za kupu je Samsung EX1 (od 260€), nic menej ani nekupuj. Nema to sice "ultrazoom", ale je to velmi pouzitelny stroj. Ma velky snimac, siroke ohnisko a super svetelnost, plny manual a moznost externeho blesku. Co viac chces.
Mimochodom, ja ho chcem tiez.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()