Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kúpa zrkadlovky, lacnejšie telo - drahší objektív

oniiicek
oniiicek 2011-09-07 15:38:43+02
Dobrý deň,

Fotím na kompakt UZ. Chcel by som prejsť na zrkadlovku. Moje požiadavky je kúpiť telo samostatne (bez objektívov) za rozumnú cenu (aj starší kus z bazáru). Moje priority sú hlavne manuálna expozícia, priorita clony a času, telo pevné z kvalitné plastu, a možnosť širokého výberu objektívov. Veľmi o zrkádlovkách a ich parametroch neviem, tak neviem čo si mám všímať. Zaujíma ma iba čisto fotenie, bez nejakých noviniek zbytočností čo nevyužijem na fotoaparáte. Samozrejmosťou je aj rýchlosť a nejaký ten komfort pri ovládaní. Max. limit za telo 300 eur,-.

zhrniem:

- čo fotím? všerko : od krajiny, cez portréty (asi ťažká rada viem)
- radšej niečo z menších zrkadloviek
- pevné telo
- široký výber objektívov
- rýchlosť a pohotovosť pri fotení
- aj bazárový tip

PS: Čo si myslíte o kombináciií lacnejšie telo (300 eur) a drahý objektív? Otázka laika ale zaujíma ma to. Ďakujem
 
haplo602
2011-09-08 16:09:11+02
príspevok od: S3030150
alebo ekvivalent od vyrobcu sigma, tamron, casto porovnatelnej kvality bez nutnosti kupovat nove, drahsie telo ...
no skus sigma ekvivalent ku 80-200/2.8 AF-D co je aspon trochu v pribliznej optickej kvalite ako ten Nikon ... HSM motor fotky nerobi ...
 
S3030150
2011-09-08 16:19:52+02
príspevok od: haplo602
no skus sigma ekvivalent ku 80-200/2.8 AF-D co je aspon trochu v pribliznej optickej kvalite ako ten Nikon ... HSM motor fotky nerobi ...
a sme pri subjektivnych veciach, clovek majuci telo bez motora si kupi af-s 70-300
 
haplo602
2011-09-08 16:22:43+02
príspevok od: S3030150
a sme pri subjektivnych veciach, clovek majuci telo bez motora si kupi af-s 70-300
samozrejme ... ale obetuje obrazovu kvalitu za komfort ... co je dolezitejsie pri vyslednej fotke ? ale toto je uz debata mimo temy by som povedal ...
 
S3030150
2011-09-08 16:26:40+02
príspevok od: haplo602
samozrejme ... ale obetuje obrazovu kvalitu za komfort ... co je dolezitejsie pri vyslednej fotke ? ale toto je uz debata mimo temy by som povedal ...
mimo temy: s tou 80-200 mas pravdu (sam ju mam a mal som aj 70-300), ale naozaj nie je vela screwdrive skiel, kvoli ktorym sa oplati dat peniaze za telo s motorom (neratam D50 a D70, tie motor maju... ale to je este dalej mimo temy)
 
PeCh
2011-09-08 16:28:12+02
príspevok od: conan7
dalo by sa o tom diskutovať hej. veľký pozor si dávaš, že píšeš výlučne o senzoroch a výstupoch a naozaj môžeš mať aj pravdu. Ale potenciálny kupujúci by mal zvážiť aj iné faktory ako ergonómia, rozmiestnenie tlačítok, spracovanie obrazu, rýchlosť, AF modul. Brať ohľad len na senzor nemusí byť šťastná voľba, ale to sme už asi mimo tohto vlákna.

Ked porovnávame len senzory tak môže to byť pravda.....
S ergonómiou je to ťažké. Každému vyhovuje niečo iné . S ňou sa nedá radiť. To máš ako radiť vo výbere farby . Mám 550D a ergonómiou mi maximálne vyhovuje. Chcem totiž niečo malé a ľahké. Rozloženie tlačítiek je podľa mňa super. Keď som mal v rukách 50D, 7D a najmä D700, tak som nadával, že to sa ani nedá ovládať. Jednoducho som nebol zvyknutý. Verím tomu, že keby som začínal s nimi, tak naopak nadávam na ovládanie 550D .
 
conan7
2011-09-08 18:33:16+02
príspevok od: PeCh
S ergonómiou je to ťažké. Každému vyhovuje niečo iné . S ňou sa nedá radiť. To máš ako radiť vo výbere farby . Mám 550D a ergonómiou mi maximálne vyhovuje. Chcem totiž niečo malé a ľahké. Rozloženie tlačítiek je podľa mňa super. Keď som mal v rukách 50D, 7D a najmä D700, tak som nadával, že to sa ani nedá ovládať. Jednoducho som nebol zvyknutý. Verím tomu, že keby som začínal s nimi, tak naopak nadávam na ovládanie 550D .
tuto som mal na mysli hlavne držanie + dve kolieská. skús nafotiť celodennú akciu od rána do noci s foťákom, ktorý sa zle drží, nasledujúci deň ti amputujú ruku (minimálne malíček)
 
bonifacko
2011-09-08 18:39:13+02
príspevok od: oniiicek
Dobrý deň,

Fotím na kompakt UZ. Chcel by som prejsť na zrkadlovku. Moje požiadavky je kúpiť telo samostatne (bez objektívov) za rozumnú cenu (aj starší kus z bazáru). Moje priority sú hlavne manuálna expozícia, priorita clony a času, telo pevné z kvalitné plastu, a možnosť širokého výberu objektívov. Veľmi o zrkádlovkách a ich parametroch neviem, tak neviem čo si mám všímať. Zaujíma ma iba čisto fotenie, bez nejakých noviniek zbytočností čo nevyužijem na fotoaparáte. Samozrejmosťou je aj rýchlosť a nejaký ten komfort pri ovládaní. Max. limit za telo 300 eur,-.

zhrniem:

- čo fotím? všerko : od krajiny, cez portréty (asi ťažká rada viem)
- radšej niečo z menších zrkadloviek
- pevné telo
- široký výber objektívov
- rýchlosť a pohotovosť pri fotení
- aj bazárový tip

PS: Čo si myslíte o kombináciií lacnejšie telo (300 eur) a drahý objektív? Otázka laika ale zaujíma ma to. Ďakujem
Skus popozerať aj záložne. Maš stade 1 rok záruku.
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()