Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

vyber ultrazoomu / canon vs. fujifilm /

Bonin
Bonin 2011-09-28 12:04:37+02
ahojte, rad by som kupil priatelke nejaky ultrazoom. Rozhodujem sa medzi Canon Powershot sx30 a Fijifilm fine pix HS20. viete mi poradit co by bola lepsia kupa? Som foto-zaciatocnik, tak do toho az tak zatial nevidim. Vopred dakujem za rady
 
nariecnik
2011-09-28 17:13:06+02
príspevok od: Bonin
399 je super... urcite popozeram nejake stranky este, skusim aj nejake rakuske tam je to zevraj tiez celkom ok... ale asi aj tak skoncim pri Alze... v tejto cenovej hladine asi aj tak velmi neusetrim... ale dakujem za rady
alza ta ma ceny riadne navysene
 
nariecnik
2011-09-28 17:17:59+02
príspevok od: lt
V oblasti UZ je este Panasonic Lumix FZ (nieco).
Co sa tyka svetelnosti, su horsie, ale rovnako aj pridali ohniska.
V kazdom pripade kompaktne UZ maju slabu kresbu na dlhych ohniskach v porovnani s DSLR.
Lenze .. zalezi aj na tom, o co ide. Ci sa foti na 10m, ci sa foti jkrajina na 2km. Ci je to z ruky, ci zo stativu,atd.
Dalsia vec je ta, ze porovnavat UZ a zakladny set zrkadlovky je fakt od veci. Setaky k zakladnym low end DSLR stoja za nic .. aj ked sa to zlepsuje. Je to velke, tazke. Ich vyhoda je v niecom, co mozno clovek vobec nepotrebuje. A napokon .. ak chcem fotit na ohnisku 300mm, zakladny setak mi nepomoze. Aj keby ta DSLR bola TOP ultra hyper mega super za poslednych 100 rokov, proste mi foteny objekt nepriblizi ... takze treba 2 objektivy. A ked su 2 objektivy , tak to znamena viac veci tahat, viac kg, zacinaju problemy s vymenou objektivov, so spinou na chipe, jeho cistenim, spina na matnici a dalsie srandicky
Porovnavat UZ a DSLR so zakladnym setakom je hodne od veci. Je to neporovnatelne.
To je jasne ale myslim ze ta baba nebude nejako casto fotit na 300mm sam mam sx 20 is a uz pri tom ohnisku je hrozna kresba atd... a nikto ju nenuti aby si kupil set s plastakom!!!to bol len priklad ze dokaze kupit dslrz do 400 eur a myslim ze taky plastak je urcite lepsi ako objektiv na UZ.Ano je to o prioritach pokiakl nechce vlacit techniku tak nech radsej siahne po nejakom Pen ved je terz tu na ephote akcia za 400
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()