Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka.

nathalie-landon
nathalie-landon 2011-10-10 14:01:54+02
Zdravím . Potrebovala by som poradiť nejakú vhodnú mašinku pre moje fotenie. Zatiaľ som žiadny vlastný foťák nemala, požičiavala som od známych. Začínala som s Nikonom D60, neskôr Canon 400D a teraz mám možnosť fotiť s Canonom 60D. Skorej sa prikláňam teda ku Canonom. Pre utvorenie obrazu, nechcem robiť foto pokusy s krajinkami a fotiť čo zbadám po ceste. Skorej to budú inscenácie, módna a umelecká fotka. Zatiaľ som na strednej, tento rok maturujem a hodlám využiť foťák aj na výške (prihlášky podávam na fotku). K dispozícií mám niečo okolo 2 200eur. Poraďte prosím nejaký Canon + svetelný objektív. Budem veľmi vďačná. )
 
stegas
2011-10-11 15:02:55+02
drop dead a spolok u nas urcite nie ale v japonsku ano..mam tam priatelku viem o com pisem
ceny 7dciek u nich pojdu cca november dec. dole !!!
 
nathalie-landon
2011-10-12 21:49:20+02
príspevok od: DropDead
asi prejdem na strednú umeleckú aby som aj ja mohol byť na obore fotografia a dostať zdrap papiera s čmáranicou "vyučený fotograf"...
to bola reakcia k čomu?
 
shereen
2011-10-21 20:30:13+02
Dobrý večer. Chcem si kupit zrkadlovku,bude to moja prva zrkadlovka, a neviem si vybrať medzi Canon 1000D alebo Nikon D3000. Mohli by ste mi poradiť? ... Ďakujem
 
micuro
2011-10-21 21:49:37+02
príspevok od: shereen
Dobrý večer. Chcem si kupit zrkadlovku,bude to moja prva zrkadlovka, a neviem si vybrať medzi Canon 1000D alebo Nikon D3000. Mohli by ste mi poradiť? ... Ďakujem
vidis to biele policko v pravo hore? Vola sa to vyhladavac, skus ci funguje Najdes naozaj kopec tem kde sa riesilo rozhodovanie medzi tymito alebo podobnymi modelmi. A ked uz tak by som sa rozhodoval medzi novsimi 1100D alebo D3100 Inak oba su na rovnakej urovni, najlepsie je skusit si ovladanie a ktory ta viac oslovi ten si prosto kupit.
 
markato1
2011-10-21 21:53:24+02
príspevok od: nathalie-landon
Zdravím . Potrebovala by som poradiť nejakú vhodnú mašinku pre moje fotenie. Zatiaľ som žiadny vlastný foťák nemala, požičiavala som od známych. Začínala som s Nikonom D60, neskôr Canon 400D a teraz mám možnosť fotiť s Canonom 60D. Skorej sa prikláňam teda ku Canonom. Pre utvorenie obrazu, nechcem robiť foto pokusy s krajinkami a fotiť čo zbadám po ceste. Skorej to budú inscenácie, módna a umelecká fotka. Zatiaľ som na strednej, tento rok maturujem a hodlám využiť foťák aj na výške (prihlášky podávam na fotku). K dispozícií mám niečo okolo 2 200eur. Poraďte prosím nejaký Canon + svetelný objektív. Budem veľmi vďačná. )
ako uz bolo spomenute..60D ti bohate staci,ale pokial mas na to peniaze a chces sa venovat tomu co pises,tak by som siel do 5Dmk II..,k tomu kupis 50ku1.4 pevne sklo,externy blesk..a je vymalovano...ked cches lacnejsie telo,tak este 7D sa da dnes zohnat za 1200 ecok,co je super cena..sam planujem ku koncu roku toto telo,ale fotim aj wild,krajinky,preto vyuzijem aj utesnenie,tebe je to mozno zbytocne..
 
markato1
2011-10-21 21:58:08+02
príspevok od: shereen
Dobrý večer. Chcem si kupit zrkadlovku,bude to moja prva zrkadlovka, a neviem si vybrať medzi Canon 1000D alebo Nikon D3000. Mohli by ste mi poradiť? ... Ďakujem
ked uz tak ,tak si vyber aspon novsiu verziu,C1100,alebo n 3100..a je to asi jedno co kupis..canon je mozno o kusok lepsi a zozenies k nemu lacnejsie skla..pevnu 50ku aj za menej ako 100 ecok novu,kludne by som sa popozeral aj po vybere sony,pentaxe..
 
markato1
2011-10-21 22:08:22+02
príspevok od: micuro
vidis to biele policko v pravo hore? Vola sa to vyhladavac, skus ci funguje Najdes naozaj kopec tem kde sa riesilo rozhodovanie medzi tymito alebo podobnymi modelmi. A ked uz tak by som sa rozhodoval medzi novsimi 1100D alebo D3100 Inak oba su na rovnakej urovni, najlepsie je skusit si ovladanie a ktory ta viac oslovi ten si prosto kupit.
aha pozeram ze niekto ma uz prebehol,ale v podstate som napisal to iste
 
starom77
2011-11-03 22:37:42+01
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu pri kupe prvej zrkadlovky. Chcem ju hlavne na fotenie mojho syna (6 mesiacov), chcela by som, aby robila automaticky to pekne rozmazane pozadie + aby boli ostre fotky aj ked sa syn rychlo hybe + kvalitne fotky aj pri nizsom svetle. Rozpocet mam do tych 1000€, som inak v tomto uplny amater, takze najlepsie keby tam bola nejaka super automaticka funkcia - ze ja len zaostrim, cvak a je to
Videla som fotky fotene Nikonom D90 + nikon 50/1,4 a zdali sa mi dobre, myslite ze je to idealna kombinacia vzhladom na moje poziadavky a planovane vyuzitie? Vopred dakujem!
 
martin9113
2011-11-04 11:11:57+01
príspevok od: starom77
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu pri kupe prvej zrkadlovky. Chcem ju hlavne na fotenie mojho syna (6 mesiacov), chcela by som, aby robila automaticky to pekne rozmazane pozadie + aby boli ostre fotky aj ked sa syn rychlo hybe + kvalitne fotky aj pri nizsom svetle. Rozpocet mam do tych 1000€, som inak v tomto uplny amater, takze najlepsie keby tam bola nejaka super automaticka funkcia - ze ja len zaostrim, cvak a je to
Videla som fotky fotene Nikonom D90 + nikon 50/1,4 a zdali sa mi dobre, myslite ze je to idealna kombinacia vzhladom na moje poziadavky a planovane vyuzitie? Vopred dakujem!
kombinacia je to v pohode. a za cenu čo sa predáva je super, automatické režimy ma každá zrkadlovka. Velkú službu ti urobí aj objektív nikkor 50mm 1,8D. ale ten nebude ostrit na najlacnejších telách
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-11-04 11:54:57+01
Ja som takto s prvým foťákom nešpekuloval. Vedel som, koľko peňazí mám, pozrel som bazáre, kúpil som v tej cene čo sa zmestilo, ako-tak som sa orientoval iba v Canonoch, tak som kúpil Canon, bol to akurát 450D so seťákom a bolo. Keď som zistil, že potrebujem niečo iné, seťák som predal, kúpil tamrona 17-55 a 50 1.8. Keď som zistil, že už mi to nevyhovuje, predal som a aj tak som prešiel na Nikon Ale to nie je podstatné, ide o to, že sa podľa mňa neoplatí takto špekulovať. Ak chceš nový, zájdi do ephotoshopu, tam ti poradia čo si môžeš kúpiť za tvoje peniaze a budeš to mať jednoducho vybavené.
 
wayne
2011-11-04 14:24:41+01
príspevok od: starom77
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu pri kupe prvej zrkadlovky. Chcem ju hlavne na fotenie mojho syna (6 mesiacov), chcela by som, aby robila automaticky to pekne rozmazane pozadie + aby boli ostre fotky aj ked sa syn rychlo hybe + kvalitne fotky aj pri nizsom svetle. Rozpocet mam do tych 1000€, som inak v tomto uplny amater, takze najlepsie keby tam bola nejaka super automaticka funkcia - ze ja len zaostrim, cvak a je to
Videla som fotky fotene Nikonom D90 + nikon 50/1,4 a zdali sa mi dobre, myslite ze je to idealna kombinacia vzhladom na moje poziadavky a planovane vyuzitie? Vopred dakujem!
D5100 a 35/1.8 alebo 50/1.8 urobi rovnaku sluzbu za 2/3 ceny + ako bonus je tam video (zide sa, najma pri detoch, ja mam 8mesacneho syna ).

Alebo, D90 + 35/1.8 + 85/1.8 by bola podla mna lepsia kombinacia, 35tka na interier a 85 na prechadzky a santenie vonku..

Alebo cokolvek pre co sa rozhodnes
 
starom77
2011-11-04 20:08:04+01
príspevok od: martin9113
kombinacia je to v pohode. a za cenu čo sa predáva je super, automatické režimy ma každá zrkadlovka. Velkú službu ti urobí aj objektív nikkor 50mm 1,8D. ale ten nebude ostrit na najlacnejších telách
Dakujem za tip! Telo kupim asi Nikon D90 a objektiv Nikon 50/1,8 ako si mi poradil. Aky rozdiel je medzi 50/1,4 a 50/1,8? Vdaka
 
starom77
2011-11-04 20:10:57+01
príspevok od: wayne
D5100 a 35/1.8 alebo 50/1.8 urobi rovnaku sluzbu za 2/3 ceny + ako bonus je tam video (zide sa, najma pri detoch, ja mam 8mesacneho syna ).

Alebo, D90 + 35/1.8 + 85/1.8 by bola podla mna lepsia kombinacia, 35tka na interier a 85 na prechadzky a santenie vonku..

Alebo cokolvek pre co sa rozhodnes
Vdaka za reakciu, na video mam Canon PowerShot SX220, to mi staci len tie fotky by som chcela krajsie
 
PeCh
2011-11-04 21:16:46+01
príspevok od: starom77
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu pri kupe prvej zrkadlovky. Chcem ju hlavne na fotenie mojho syna (6 mesiacov), chcela by som, aby robila automaticky to pekne rozmazane pozadie + aby boli ostre fotky aj ked sa syn rychlo hybe + kvalitne fotky aj pri nizsom svetle. Rozpocet mam do tych 1000€, som inak v tomto uplny amater, takze najlepsie keby tam bola nejaka super automaticka funkcia - ze ja len zaostrim, cvak a je to
Videla som fotky fotene Nikonom D90 + nikon 50/1,4 a zdali sa mi dobre, myslite ze je to idealna kombinacia vzhladom na moje poziadavky a planovane vyuzitie? Vopred dakujem!
Áno, zrkadlovka je na to dobrá. Aj tá kombinácia, ktorú píšeš. Ale to čo píšeš je strašne náročné fotiť a aj lepší fotografi majú pri tom výrazný odpad. Keď sa do toho nevyznáš, tak rátaj s odpadom aj 90 %.

A aby som to zhrnul. Automaticky pekne rozmazané pozadie robí zrkadlovka so svetelným objektívom (čo 50/1.4 i 50/1.8 sú). Svetelný objektív ti súčasne pomôže fotiť s kratšími časmi, čo spôsobuje že sa dá ľahšie zachytiť rýchly pohyb a zároveň sa lepšie fotí v nižšom svetle. Presne, čo chceš. Nevýhodou je však to, že ti rapídne klesá hĺbka ostrosti a stačí, že sa dieťa pohne o 1 centimeter a už má rozmazané oči, alebo ak sa nepozerá priamo do objektívu, tak má jedno oko ostré, druhé rozmazané. A v neposlednom rade pri automatickom ostrení nevieš, na čo ti zaostrí, pokiaľ nevieš ako na to. Vravím pre amatéra náročné. Ak však budeš fotiť na automatike, tak ti aj tak neotvorí clonu naplno (na f/1.4) ale pricloní (napr. na f/4.0). To spôsobí, že hĺbka ostrosti sa zväčší, obraz bude ostrejší, ale zároveň nebudeš mať také rozmazané pozadie, a kvalita obrazu v slabom osvetlení (izba) pôjde nadol. Pomôže len kvalitné osvetlenie, prípadne použitie blesku, čo však treba tiež vedieť, aby to fotku zlepšilo a nie naopak.

Dobrá rada je, že pokiaľ sa do fotenia nerozumieš, tak si od niekoho požičaj zrkadlovku a vyskúšaj. Samozrejme za podmienok, v ktorých by si ju chcela používať (interiér). Uvidíš, či ti bude vyhovovať.
 
martin9113
2011-11-05 07:46:33+01
príspevok od: starom77
Dakujem za tip! Telo kupim asi Nikon D90 a objektiv Nikon 50/1,8 ako si mi poradil. Aky rozdiel je medzi 50/1,4 a 50/1,8? Vdaka
50MM F1.4 G AF-S
1... novší model
2... vyššia svetelnosť čo znamená že môžeš fotiť pri horšom svetle,máš lepšie rozmazané pozadie. možnosť použiť kratšie časy pripadne nižšie iso
3... rýchlejšie ostrenie


50mm 1,8D
je to starší model jeho cena je polovičná. urobí veľkú službu . teda aspoň mne. .

ak chceš pošlem ti nejaké foto fotené d90 a50mm 1,8D
 
Rastislav
2011-11-05 08:43:35+01
príspevok od: starom77
Dobry vecer, chcela by som poprosit o radu pri kupe prvej zrkadlovky. Chcem ju hlavne na fotenie mojho syna (6 mesiacov), chcela by som, aby robila automaticky to pekne rozmazane pozadie + aby boli ostre fotky aj ked sa syn rychlo hybe + kvalitne fotky aj pri nizsom svetle. Rozpocet mam do tych 1000€, som inak v tomto uplny amater, takze najlepsie keby tam bola nejaka super automaticka funkcia - ze ja len zaostrim, cvak a je to
Videla som fotky fotene Nikonom D90 + nikon 50/1,4 a zdali sa mi dobre, myslite ze je to idealna kombinacia vzhladom na moje poziadavky a planovane vyuzitie? Vopred dakujem!
Dobrá kombinácia by bola aj: Pentax K-r + DA 18-55, DA 50-200, FA 50 f1,4. Do 1000€ by sa zmestila aj náhradná batéria a pamäťová karta.
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkr/
http://www.photozone.de/pentax/135-pentax-smc-da-18-55mm-f35-56-al-review--test-report
http://www.pentaxforums.com/reviews/smc-pentax-da-50-200mm-f4-56-e/review.html
http://www.photozone.de/pentax/138-pentax-smc-da-50-200mm-f4-56-ed-review--test-report
http://www.photozone.de/pentax/126-pentax-smc-fa-50mm-f14-review--lab-test-report
 
hugoba
2011-11-05 09:40:54+01
ak mas moznost si od znamych pozicat objektivy canon,tak kup pevnu 50/1.4.
a potom skusis aky dalej.zrejme nejaky sirokac typu 16-35/2,8 nejake dlhsie sklo 70-200,
a telo 60D je lahsie,menej krizovych af,7D je rychla.Nezabudni na blesk,aspon 430exII,metz58AF-2,atd.,nezabudni na kvalitny stativ
 
starom77
2011-11-14 15:54:22+01
tak, uz som kupila - Nikon D3100 + Nikkor 50/1,8 AF-S a som velmi spokojna myslim, ze ako 1. zrkadlovka dobra volba
 
player
2011-11-14 19:22:47+01
od vcera som majitelom D5100.... zatial sa snazim v nom zorientovat..aj tak ale rozdiel, doteraz som vyuzival na fotenie Nokia E71
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()