Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

fotenie jazyka

krovak
2011-10-11 11:11:19+02
Zdravím Vás,
už dlhšiu dobu rozmýšľam nad výrobou prípravku na fotenie jazyka (kvôli diagnóze podľa tradičnej čínskej medicíny).
Ide mi o to, aby som vedel odfotiť jazyk v dostatočnej kvalite, čo znamená:
- rozlíšenie 3Mpix je zo skúseností s mojim staručkým olympusom je to viac než dosť
- problémom je farba - jazyk sa má pozorovať pri bežnom dennom svetle a už realtívne malá prímes (napríklad iné ako biele steny) vedia vygenerovať nepríjemné skreslenie. Ak do toho započítame prípadné vyvažovanie bielej končí to ako možný veľký problém.
- a ideálne by bolo, keby sa to dalo priamo ťahať do PC

Výsledok by mal vyzerať zhruba ako tuto: http://www.giovanni-maciocia.com/tonguegallery/default.html

Čiže ako optimálne riešenie sa mi vidí spraviť niečo ako krabicu, kde na jednej strane je foťák, na druhej strane pacient strčí (priloží) hlavu a vyplazí jazyk. S tým, že by vnútri malo byť osvetlenie, ktoré bude dostatočne blízke dennému svetlu.
Otázka je, čím to svetlo nasimulovať (ideálne by bolo, keby sa to dalo spraviť LED-kami - dalo? Dá sa niekde nájsť popis ako by to šlo nakombinovať?). Zatiaľ som sa pozeral aj po teráriových osvetleniach, ale napojiť to priamo z USB by bolo jednoduchšie, preto tie ledky .
Druhou otázkou je, čo by spravilo použitie nejakej lepšej web kamery a či je schodný postup dať niekde do záberu referenčné farby a potom podľa toho doladiť farebnosť, čiže si vlastne vybalancovať farebnosť takpovediac ručne.
ďakujem.
 
simo
2011-10-11 11:38:00+02
mozno obdoba svetlneho stanu by ti pomohla a daju sa kupit "ziarovky" (svetelne zdroje) s hodnotou denneho svetla.
 
simo
2011-10-11 11:38:26+02
este odkaz na vyrobu svetelneho stanu
http://www.instructables.com/id/Portable-light-box-1/
 
keko
2011-10-11 12:26:35+02
LED dava nespojite svetlo, teda nespravne podava farby ...
 
bonifacko
2011-10-11 12:51:55+02
škoda, že sa neda jazyk vybrat. Dať na skener a je to lepšie ako fotenim.
 
KESKOSENI
2011-10-11 13:55:50+02
príspevok od: bonifacko
škoda, že sa neda jazyk vybrat. Dať na skener a je to lepšie ako fotenim.
prečo by sa nedal vybrat len by sa horšie vracal...
 
slavmiro
2011-10-11 14:50:47+02
minule zubarka, teraz toto, zaujimave.
 
conan7
2011-10-11 14:56:05+02
príspevok od: slavmiro
minule zubarka, teraz toto, zaujimave.
ja čakám tuto ešte na gynekológa
 
NemesiS
2011-10-11 15:20:14+02
nevidím dôvod aby ste sa správali takto. ľudia tu chodia lebo majú pocit že im na portále niekto pomôže a väčšina má iba blbé poznámky na štýl fatty-ho.
 
krovak
2011-10-11 15:25:29+02
príspevok od: conan7
ja čakám tuto ešte na gynekológa
no myslim ze gynekologov amaterov by sa tu naslo kopec, ale ta kategoria fotiek sa nazyva inak
 
Paulie
2011-10-11 15:38:52+02
Ak vyvážiš bielu s tabulkou (18% šedá) pri danom osvetlení, tak by to malo byť OK, či...?
 
krovak
2011-10-11 15:39:06+02
príspevok od: keko
LED dava nespojite svetlo, teda nespravne podava farby ...
nuz takto - idealne svetlo asi nedostanem, ale ked sa nad tym tak zamyslam asi najrozumnejsie bude spravit pokus - odfotit nejaky testovaci obrazok/predmet vonku a potom skusat vnutri a pozerat co to spravi s farbami. Ci?
 
keko
2011-10-11 17:32:53+02
príspevok od: krovak
nuz takto - idealne svetlo asi nedostanem, ale ked sa nad tym tak zamyslam asi najrozumnejsie bude spravit pokus - odfotit nejaky testovaci obrazok/predmet vonku a potom skusat vnutri a pozerat co to spravi s farbami. Ci?
Ak nieco nedava spojite spektrum, v tomto pripade ide o tzv ciarove spektum (---->GOOGOL), tak tam nieco chyba. Neda sa vyavazit beztrestne ani so sedou tabulkou. Ale ak nejde o farby, mozno to bude fungovat.
Napadlo ma, ci si spominate na E.T.-ho, ktory mal na konci takeho denglaveho prsteka taku podarenu ziarovecku ... No od kedy EU navysuje eurovaly a zakzuje ziarovky s vlaknom, je to tazke.
 
neXor
2011-10-11 18:05:03+02
A čo tak fotiť do RAW a v PC sa hrať s vyvážením bielej?
 
Fatty
2011-10-11 18:06:30+02
príspevok od: NemesiS
nevidím dôvod aby ste sa správali takto. ľudia tu chodia lebo majú pocit že im na portále niekto pomôže a väčšina má iba blbé poznámky na štýl fatty-ho.
polib mi prdel, manga boy

blbé poznámky sú asi preto že na fotenie jazyka sa dajú aplikovať už známe postupy pre makro a produktové fotenie
inteligentnejšiemu človeku to docvakne a začne hladať ako sa fotí makro a menej inteligentný založí rozsiahlu tému: Fotenie jazyka
waaaaw to je, čo?
 
Peter Svoboda
ocenenie redakciou 2011-10-11 18:14:33+02
príspevok od: slavmiro
minule zubarka, teraz toto, zaujimave.
To máš tak, keď na fotoaparát nie je treba zvlášť povolenie, ako napr zbrojný pas, resp.diplom,či prychotesty...
Aj autá šoférujú učitelia,právnici,študenti,nezamenstnaní, ba dokonca aj fotografi..,môžu dokonca aj lepšie ako profici...nehorázne, také čosi!
 
krovak
2011-10-11 18:54:16+02
príspevok od: keko
Ak nieco nedava spojite spektrum, v tomto pripade ide o tzv ciarove spektum (---->GOOGOL), tak tam nieco chyba. Neda sa vyavazit beztrestne ani so sedou tabulkou. Ale ak nejde o farby, mozno to bude fungovat.
Napadlo ma, ci si spominate na E.T.-ho, ktory mal na konci takeho denglaveho prsteka taku podarenu ziarovecku ... No od kedy EU navysuje eurovaly a zakzuje ziarovky s vlaknom, je to tazke.
takto - diody boli moje zbozne zelanie, na skusanie som myslel skor ine zdroje, momentalne som ukradol udajne plnospektralnu ziarivku korytnackam a skusam tu
 
keko
2011-10-11 19:23:56+02
príspevok od: krovak
takto - diody boli moje zbozne zelanie, na skusanie som myslel skor ine zdroje, momentalne som ukradol udajne plnospektralnu ziarivku korytnackam a skusam tu
Je take fasa riesenie u Niconu, ze kruhovy blesk, urcite ma aj Canon a urcite sa najde aj na Practicu. Skus eBay, lebo pravdupovediac Fatty ma ciastocne pravdu a zas ju aj ciastocne nema, no je o tom cela vedna disciplina, tak vlastne preco znova objavovat koleso? So storcovym tvarom to nepojde (jedine ze by si v RAWe vytrovnaval horne a dolne uvrate)...
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()