Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Canon eos 550d .vs Canon 600d .vs Nikon d3100

Ladislav0096
2011-10-11 20:39:01+02
Chcem sa Vás opýtať ktorý je najlepší z týchto troch fotoaparátov a ktorý by ste odporúčali. ďakujem
 
viking81
2011-10-11 20:54:26+02
ktora z asi 10 podobnych tem ti nezodpovedala tvoju otazku ? ale tipnem si....hovno si si o nich nastudoval....hovno si si nastudoval vobec o fotakoch vseobecne....zaregistroval si sa tu na fore...nemas tu ani jednu fotku a hned zalozis temu a posledna vec...na forum si sa ani nepozrel ! mylim sa ci mam pravdu ? za co jedine ta pochvalim ze aspon dobry nazov temy....nie je to tema typu "pomoooo" ....."pls help" atd... a aby si sa tu dockal aj rozumnej odpovede....skus specifikovat viac...rozpocet...co chces fotit...ake mas skusenosti...co uz mas...atd ! potom sa da na tuto otazku odpovedat
 
Ladislav0096
2011-10-11 21:12:21+02
príspevok od: viking81
ktora z asi 10 podobnych tem ti nezodpovedala tvoju otazku ? ale tipnem si....hovno si si o nich nastudoval....hovno si si nastudoval vobec o fotakoch vseobecne....zaregistroval si sa tu na fore...nemas tu ani jednu fotku a hned zalozis temu a posledna vec...na forum si sa ani nepozrel ! mylim sa ci mam pravdu ? za co jedine ta pochvalim ze aspon dobry nazov temy....nie je to tema typu "pomoooo" ....."pls help" atd... a aby si sa tu dockal aj rozumnej odpovede....skus specifikovat viac...rozpocet...co chces fotit...ake mas skusenosti...co uz mas...atd ! potom sa da na tuto otazku odpovedat
Tak ospravedlňujem sa a áno čítal som aj tu niektoré témy o nikone a aj o canone ale jedna polovica povie nikon a druha canon a čo sa tíka študovania a foťákoch tak som naozaj veľmi málo študoval o nich a fotiť by som chcel Krajinu, zvieratá alebo ešte rastliny a tak.
 
viking81
2011-10-11 21:20:20+02
príspevok od: Ladislav0096
Tak ospravedlňujem sa a áno čítal som aj tu niektoré témy o nikone a aj o canone ale jedna polovica povie nikon a druha canon a čo sa tíka študovania a foťákoch tak som naozaj veľmi málo študoval o nich a fotiť by som chcel Krajinu, zvieratá alebo ešte rastliny a tak.
a co myslis ze ti tu poradime ? polka canon a druha polka nikon ! na krajinku potrebujes sirokac...staci aj setak 18-55....na zvierata tele zoom...70-200 minimum...ideal nieco aspon do 300mm....a na kvetinky potrebujes makro objektiv....pozri si co stoja take skla pre canon a pre nikon a aj podla toho sa rozhodni...a kazdopadne skoc do nay a tam si ich osahaj...ktory ti sadne do ruk tak ten zober....vsetky moderne fotaky fotia dobre !
 
Cyril
2011-10-11 21:53:09+02
príspevok od: Ladislav0096
Chcem sa Vás opýtať ktorý je najlepší z týchto troch fotoaparátov a ktorý by ste odporúčali. ďakujem
Najlepsi? Ten s ktorym budes robit krasne fotky. Tato slecna foti kompaktom Olympus. Vies, taka hrkalocka. Vacsinou je to o inom, ako o fotoaparate.
http://www.fotoklubgalanta.sk/ProfileView.aspx?user_id=35
 
nelly1
2011-10-11 21:59:49+02
príspevok od: viking81
ktora z asi 10 podobnych tem ti nezodpovedala tvoju otazku ? ale tipnem si....hovno si si o nich nastudoval....hovno si si nastudoval vobec o fotakoch vseobecne....zaregistroval si sa tu na fore...nemas tu ani jednu fotku a hned zalozis temu a posledna vec...na forum si sa ani nepozrel ! mylim sa ci mam pravdu ? za co jedine ta pochvalim ze aspon dobry nazov temy....nie je to tema typu "pomoooo" ....."pls help" atd... a aby si sa tu dockal aj rozumnej odpovede....skus specifikovat viac...rozpocet...co chces fotit...ake mas skusenosti...co uz mas...atd ! potom sa da na tuto otazku odpovedat
nechapem, preco reagujes tak prudko ... ked ta opakujuce sa otazky rozculuju, jednoducho neodpovedaj a klidek ...nie kazdy funguje na tomto fore 5 rokov, su tu aj novacikovia, ktori este nevedia ako to tu chodi ... ani ja tu nemam ani jednu fotku a co teda, nemohla by som zalozit novu temu?
 
Trevor
2011-10-11 22:02:54+02
niekedy mám pocit, že mi to tu už nemôže nič dať...keď si už niekto nevie porovnať parametre a nevie sa sám slobone rozhodnúť, tak nech si tento svoj mentálny PROBLÉM nechá pre seba...
 
viking81
2011-10-11 22:17:21+02
príspevok od: nelly1
nechapem, preco reagujes tak prudko ... ked ta opakujuce sa otazky rozculuju, jednoducho neodpovedaj a klidek ...nie kazdy funguje na tomto fore 5 rokov, su tu aj novacikovia, ktori este nevedia ako to tu chodi ... ani ja tu nemam ani jednu fotku a co teda, nemohla by som zalozit novu temu?
kebyze sa chces pytat kraviny tak nie
 
GP
2011-10-11 22:18:05+02
príspevok od: nelly1
nechapem, preco reagujes tak prudko ... ked ta opakujuce sa otazky rozculuju, jednoducho neodpovedaj a klidek ...nie kazdy funguje na tomto fore 5 rokov, su tu aj novacikovia, ktori este nevedia ako to tu chodi ... ani ja tu nemam ani jednu fotku a co teda, nemohla by som zalozit novu temu?
Ahoj. To si zvykaj, že niektorí jedinci tu sú trošku hákliví na cudziu nevedomosť . Tiež som si užil svoje. Holt, byť dobrý fotograf asi znamená byť dosť nespoločenský človek . Just kiddin' ...
K téme - osobne fotím 550-kou a som veľmi spokojný. Jasné, každý bude chváliť to svoje vybavenie. Ale to bude zrejme aj tým, že na dnešné super foťáky sa dá fakt ľahko zvyknúť a (skoro) každý nový foťák je fakt slušný. Teda keď sa bavíme o zrkadlovkách. Fakt hlavne závisí od fotografa až potom od techniky. Technika je len pomocník na zrealizovanie tvojich predstáv.
Odporúčam v každom prípade študovať. Nemusíš hneď odborné články (z ktorých asi aj tak nič moc nepochopíš) ale také základy - napr základné kurzy tu na ephoto.
www.ephoto.sk/fotoskola/

Good Luck
 
viking81
2011-10-11 22:18:37+02
príspevok od: nelly1
nechapem, preco reagujes tak prudko ... ked ta opakujuce sa otazky rozculuju, jednoducho neodpovedaj a klidek ...nie kazdy funguje na tomto fore 5 rokov, su tu aj novacikovia, ktori este nevedia ako to tu chodi ... ani ja tu nemam ani jednu fotku a co teda, nemohla by som zalozit novu temu?
a este jedna poznamka...je problem ten nazov temy dat do googla ? isto by mu to naslo x odkazov...ale to je o lenivosti...a o tom aby ludia sa za mna rozhodli co mam kupit a ked to bude zle tak to bude ich chyba...asi tak mi tieto temy pridu
 
nelly1
2011-10-11 22:25:23+02
príspevok od: viking81
a este jedna poznamka...je problem ten nazov temy dat do googla ? isto by mu to naslo x odkazov...ale to je o lenivosti...a o tom aby ludia sa za mna rozhodli co mam kupit a ked to bude zle tak to bude ich chyba...asi tak mi tieto temy pridu
tento nazor ti neberiem, suhlasim ... ale myslim, ze kupa zrkadlovky je nemala investicia a ludia maju tendenciu sa aj po nastudovani x stranok pred samotnou kupou uistit u skusenejsich, ze investuju spravne ... a vadila mi tvoja "husta" reakcia, aj napriek tomu, ze si pochvalil aspon za nazov temy, tot vsjo
 
Cyril
2011-10-11 22:27:33+02
príspevok od: viking81
a este jedna poznamka...je problem ten nazov temy dat do googla ? isto by mu to naslo x odkazov...ale to je o lenivosti...a o tom aby ludia sa za mna rozhodli co mam kupit a ked to bude zle tak to bude ich chyba...asi tak mi tieto temy pridu
Dnes si mal asi tazky den. Nedariloa sa? Zajtra mozno bude lepsie, neboj
 
pnebehaj
2011-10-11 22:34:24+02
Ahoj ja tu svoju dilemu riešim skoro rok a nemám doma zatiaľ žiadnu zrkadlovku.
Sledujem témy na fóre aj na iných weboch a poviem ti chcel som začať pri Canon eos 1100d a Nikon D3100, potom prišla D5100 a D7000 a tiež som myslel na D90, no počkám ceny klesajúúú a povedal som si že keď tak poriadnu zrkadlovku a na veľmi dlhú dobu, momentálne som držiteľom klasického kompaktu ale počkám na D7000 myslím aspoň s seťák 18-105 mm.
Fotografie budú zamerané na železničnú tému a sklá časom dokúpim.
No momentálne cenovo výhodne a výkonom D90. .
 
Trevor
2011-10-11 22:43:20+02
príspevok od: pnebehaj
Ahoj ja tu svoju dilemu riešim skoro rok a nemám doma zatiaľ žiadnu zrkadlovku.
Sledujem témy na fóre aj na iných weboch a poviem ti chcel som začať pri Canon eos 1100d a Nikon D3100, potom prišla D5100 a D7000 a tiež som myslel na D90, no počkám ceny klesajúúú a povedal som si že keď tak poriadnu zrkadlovku a na veľmi dlhú dobu, momentálne som držiteľom klasického kompaktu ale počkám na D7000 myslím aspoň s seťák 18-105 mm.
Fotografie budú zamerané na železničnú tému a sklá časom dokúpim.
No momentálne cenovo výhodne a výkonom D90. .
Tak toto nemyslíš vážne Dnes samé perly, aj Radička z toho padla akosi na prdel
 
Ladislav0096
2011-10-11 22:44:06+02
príspevok od: GP
Ahoj. To si zvykaj, že niektorí jedinci tu sú trošku hákliví na cudziu nevedomosť . Tiež som si užil svoje. Holt, byť dobrý fotograf asi znamená byť dosť nespoločenský človek . Just kiddin' ...
K téme - osobne fotím 550-kou a som veľmi spokojný. Jasné, každý bude chváliť to svoje vybavenie. Ale to bude zrejme aj tým, že na dnešné super foťáky sa dá fakt ľahko zvyknúť a (skoro) každý nový foťák je fakt slušný. Teda keď sa bavíme o zrkadlovkách. Fakt hlavne závisí od fotografa až potom od techniky. Technika je len pomocník na zrealizovanie tvojich predstáv.
Odporúčam v každom prípade študovať. Nemusíš hneď odborné články (z ktorých asi aj tak nič moc nepochopíš) ale také základy - napr základné kurzy tu na ephoto.
www.ephoto.sk/fotoskola/

Good Luck
Ďakujem za radu
 
pnebehaj
2011-10-11 22:54:31+02
Trevor to asi ty nepochopíš.
 
pnebehaj
2011-10-11 22:58:24+02
Tak sa ospravedlňujem fakt trochu mimo témy.
To ja iba že je množstvo možností a porovnáva skoro dva identické fotoaparáty ak sa nemýlim.
 
viking81
2011-10-11 22:58:25+02
príspevok od: Cyril
Dnes si mal asi tazky den. Nedariloa sa? Zajtra mozno bude lepsie, neboj
praveze sa darilo az moc dobre a pokial si si nezvykol tak reagujem skoro na kazdu takuto temu....len ked mam den blbec tak to odignorujem
 
viking81
2011-10-11 23:00:28+02
príspevok od: pnebehaj
Ahoj ja tu svoju dilemu riešim skoro rok a nemám doma zatiaľ žiadnu zrkadlovku.
Sledujem témy na fóre aj na iných weboch a poviem ti chcel som začať pri Canon eos 1100d a Nikon D3100, potom prišla D5100 a D7000 a tiež som myslel na D90, no počkám ceny klesajúúú a povedal som si že keď tak poriadnu zrkadlovku a na veľmi dlhú dobu, momentálne som držiteľom klasického kompaktu ale počkám na D7000 myslím aspoň s seťák 18-105 mm.
Fotografie budú zamerané na železničnú tému a sklá časom dokúpim.
No momentálne cenovo výhodne a výkonom D90. .
takymto stylom nekupis nikdy nic ale je to tvoja volba
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()