Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

NIKON POD VODOU

phatas
2011-10-21 15:48:02+02
Zijem v Thajsku
momentalne su tu najvacsie zaplavy za 50 rokov a je to obrovske.

Pre vsetkych zaujemcov o novy fotak. Neviem akym stylom vyraba Nikon a ake ma kapacity na sklade ale ked pozriete na objektiv alebo telo fotaku/ made in thailand

Tu je industrialny park komplet zatopeny az po strechu vyrobnych hal.
Dnes som cital ze HDD zdrazuju 200%, ja sam zvazujem kupu D7000 tak pre tych ktori vahaju by som im radil nech sa poponahlaju.
 
phatas
2011-10-21 16:04:46+02
Nikon nevyraba uz mesiac a takisto aj Canon, vypadky maju byt velke kedze v Thajsku su najvacsie fabriky

http://www.youtube.com/watch?v=S1y1RF7mviI&feature=related
 
tomis.ales
2011-10-21 18:03:23+02
HDD urcite nezdrazeju o 200%, podla mna nezdrazeju vobec, prave naopak. Zaplavy boli, su a budu. A navyse, nevyraba sa iba v Thajsku.
 
phatas
2011-10-21 18:20:24+02
http://pctuning.tyden.cz/component/content/article/1-aktualni-zpravy/22318-western-digital-ma-fabriky-pod-vodou-pevne-disky-zdrazuji-o-tisice-korun

Nevyraba sav Thajsku ?
Ja sm este v europe ziadnu zrkadlovku od Nikonu nevidel ktora by nebol vyrobena v Thajsku, co sa tyka novych kuskov.
Fabrika Nikon v Ayutthayi pokryva 90% podiel SLR od Nikon, DSLR podiel sa mi nepodarilo zistit.

The situation in Thailand doesn’t look good for Nikon
Nationmultimedia published the above table about the effect of the Thailand flooding on Japanese companies. Quote from the same article: “Electronic manufacturers also are heavily dependent on production in Thailand. Nikon Corp.’s Thailand plant produces low- to mid-range single-lens reflex cameras, which account for 90 percent of the company’s SLR camera production.” Western Digital who also has factories damaged by the floods said that it may take up to six months to repair their facilities: “They asked us to speed up draining water from the plants. If it could be done in one to two months, the company expected to then take about four to six months months for repairs.”
 
Fatty
2011-10-21 18:29:00+02
mne je síce jedno čo zdražie/nezdražie ale - uvedomujeme si aký sme my digi-fotiči závislí na prachsprostej elektrine?
ak nemáme šťavu, nepozrieme si jedinú fotku, ani nevytlačíme, kedže aj tá tlačiareň ju potrebuje... a všetka snaha je v prdeli

(alebo ?)
 
neXor
2011-10-21 18:32:46+02
príspevok od: Fatty
mne je síce jedno čo zdražie/nezdražie ale - uvedomujeme si aký sme my digi-fotiči závislí na prachsprostej elektrine?
ak nemáme šťavu, nepozrieme si jedinú fotku, ani nevytlačíme, kedže aj tá tlačiareň ju potrebuje... a všetka snaha je v prdeli

(alebo ?)
pokiaľ bude nafta...
http://www.akunaradi.cz/elektrocentrala-einhell-rt-pg-2500/d-71347/

podľa mňa to nebude taká tragédia, budú predávať zaplavené kusy za 200% ceny? Ak ich predajú za polovicu, budú radi a zatiaľ si bude treba na nové počkať.
 
KaluzMan
2011-10-21 18:44:40+02
príspevok od: neXor
pokiaľ bude nafta...
http://www.akunaradi.cz/elektrocentrala-einhell-rt-pg-2500/d-71347/

podľa mňa to nebude taká tragédia, budú predávať zaplavené kusy za 200% ceny? Ak ich predajú za polovicu, budú radi a zatiaľ si bude treba na nové počkať.
tych 200% sa netyka zaplavenych kusov... ale zvysenie cien kusov na skladoch (nezaplavenych) pretoze s nimi nedokazu pokryt cely dopyt... to je klasicka ekonomika :o) ked prevazuje dopyt nad ponukov = cena rasite, ak prevazuje ponuka nad dopytom = cena klesa
 
phatas
2011-10-21 18:54:50+02
príspevok od: KaluzMan
tych 200% sa netyka zaplavenych kusov... ale zvysenie cien kusov na skladoch (nezaplavenych) pretoze s nimi nedokazu pokryt cely dopyt... to je klasicka ekonomika :o) ked prevazuje dopyt nad ponukov = cena rasite, ak prevazuje ponuka nad dopytom = cena klesa
ide o strategiu vyrobcu, HDD moc na sklady neprodukuju a vyrabaju podla dopytu. Ved predaj PC stagnuje oproti tabletom. Zaplavy boli su aj budu, len teraz su take nicive ze aj monzunova krajina ako Thajsko je tym zaskocena. 30% uzemia je pod vodou
 
KaluzMan
2011-10-21 19:12:54+02
príspevok od: phatas
ide o strategiu vyrobcu, HDD moc na sklady neprodukuju a vyrabaju podla dopytu. Ved predaj PC stagnuje oproti tabletom. Zaplavy boli su aj budu, len teraz su take nicive ze aj monzunova krajina ako Thajsko je tym zaskocena. 30% uzemia je pod vodou
sklady nemusia byt len tie klasicky chapane budovy s tabulkou Pozor strazny pes :o) ...za taky sklad sa da pri dlhej dodacej lehote povazovat aj dopravy prostriedok (kamion / lod / lietadlo)
A taktiez sa urcite neriadia priamou spatnou vazbov (dopytom) od predajcov... to by sme mali ake dodacie lehoty?
 
neXor
2011-10-21 19:16:58+02
príspevok od: KaluzMan
tych 200% sa netyka zaplavenych kusov... ale zvysenie cien kusov na skladoch (nezaplavenych) pretoze s nimi nedokazu pokryt cely dopyt... to je klasicka ekonomika :o) ked prevazuje dopyt nad ponukov = cena rasite, ak prevazuje ponuka nad dopytom = cena klesa
To je možné že to tak funguje, ale len ked ten predmet sa nedá nahradiť (ropa, zemiaky atď)... Kto kupi zrkadlovku za takú cenu? Radšej si kúpi človek Canon prípadne inú značku.
 
KaluzMan
2011-10-21 19:19:42+02
príspevok od: neXor
To je možné že to tak funguje, ale len ked ten predmet sa nedá nahradiť (ropa, zemiaky atď)... Kto kupi zrkadlovku za takú cenu? Radšej si kúpi človek Canon prípadne inú značku.
no, ale ak uz ma x prislusentiev s nikon bajonetom / nikon sankami / atd. ...len tak lahko nepresedla na inu znacku... to by sa mu neoplatilo
 
kovacmj
2011-10-21 19:23:45+02
http://www.digimanie.cz/art_doc-F794FB7B8AF00F8AC1257930005BD61F.html
 
markato1
2011-10-21 19:26:53+02
príspevok od: KaluzMan
no, ale ak uz ma x prislusentiev s nikon bajonetom / nikon sankami / atd. ...len tak lahko nepresedla na inu znacku... to by sa mu neoplatilo
otazka ako velmi je poskodena vyroba..regeneracia moze predstavovat aj niekolko rokov..a konkurencia bude za tu dobu uz v nedohladne..verim vsak ze to nieje take vazne..zdrava konkurencia je dobra pre zakaznikov
 
neXor
2011-10-21 19:29:40+02
príspevok od: KaluzMan
no, ale ak uz ma x prislusentiev s nikon bajonetom / nikon sankami / atd. ...len tak lahko nepresedla na inu znacku... to by sa mu neoplatilo
Čo sa týka tela, určite to nikto nekupi... Ostatné príslušenstvo určite nie je take dôležité, že človek nepocka, kým bude cena normálna (obcas je nutne niečo dokúpiť, ale to je žalostne malo krat a existujú alternatívny výrobcovia). Oni to vedia, preto si nemôžu dovoliť zvýšiť ceny.
 
phatas
2011-10-21 19:33:03+02
príspevok od: KaluzMan
sklady nemusia byt len tie klasicky chapane budovy s tabulkou Pozor strazny pes :o) ...za taky sklad sa da pri dlhej dodacej lehote povazovat aj dopravy prostriedok (kamion / lod / lietadlo)
A taktiez sa urcite neriadia priamou spatnou vazbov (dopytom) od predajcov... to by sme mali ake dodacie lehoty?
to by ste sa divil ako v samsungu v galante alebo hocikde inde nazenu ludi za pasy pri zvysenom dopyte a zase pri znizenom ich poslu domov na 60%
Zasoby urcite maju nejake ale tiez toho nevyrobia moc navyse. Tam sa vali na efektivnost a nemozu si dovolit mat vyrobenych x 1000 kusov pri nahlej strate dopytu
 
phatas
2011-10-21 19:34:25+02
príspevok od: KaluzMan
no, ale ak uz ma x prislusentiev s nikon bajonetom / nikon sankami / atd. ...len tak lahko nepresedla na inu znacku... to by sa mu neoplatilo
canon je podvodou tiez, taktiez sony. zostava ina alternativa
 
TTL
2011-10-21 19:35:29+02
Skratka kto chce na vianoce Nikon, bude si musiet kupit bud Nikon 1, lebo tie sa robia v Cine, alebo D700 a vyssie - made in Japan Ale kto vie, mozno sa zacnu zatial robit v Japonsku aj D5100, to by bolo nieco.
 
neXor
2011-10-21 19:40:40+02
príspevok od: phatas
canon je podvodou tiez, taktiez sony. zostava ina alternativa
http://www.digimanie.cz/art_doc-F794FB7B8AF00F8AC1257930005BD61F.html
Treba si prečítať, ak plánuje niekto fotiť tlačiarnou Canon, tak je v p...
 
TTL
2011-10-21 19:53:09+02
Inak dobry pohlad je teraz do velkoskladov IT - v podstate vsetky pevne disky okrem Samsungu a tych najdrahsich modelov su nedostupne alebo na objednavku. Ani ja som necakal, ze to pojde tak rychlo. To budu dobre vianoce pre Samsung (Korea).
 
phatas
2011-10-21 20:03:46+02
príspevok od: neXor
http://www.digimanie.cz/art_doc-F794FB7B8AF00F8AC1257930005BD61F.html
Treba si prečítať, ak plánuje niekto fotiť tlačiarnou Canon, tak je v p...
cital som, beriem spat. tlaciarnou fotit nechcem aj ked je to len pravdepodobne. Thajsko ma obrovske japonske investicie, canonu budu chybat asi len nejake komponenty
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()