Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

1.zrkadlovka do 300e

speechless
2011-10-23 00:59:00+02
Ahojte.. už dlho chodim na tuto stranku a citam forum pozeram fotky ale neviem sa stále rozhodnúť.. kedze ako 16 ročna baba nemam moc mozností zarobiť tak preto taky limit samozrejme rátam s tym ze budem hladať na bazose a po ponukach....
.pozerala som po zrkadlovkach nikon d60 a canon eos1000d ..myslim ze by sa dali najst do tej sumy aj so zakladnym objektivom... takze otazka na vas:

po ktorom mam pozerať a prečo??
ked uz jeden kupim, co bude treba este dokupit okrem tela a objektivu??
alebo viete o nejakych lepsich v tejto cene?? iba nikon a canon

aa doteraz som fotila len so svojim digitalom ktory je velmi nahovno a dnes som aj niečo s canonom 550d ten robil uplne krasne zabery ale bohuzial nemozem si ho dovoliť a chcela by som sa zameriavať na bezny zivot, ludi, prirodu, mozno neskor fotiť v nejakych puboch..
 
Gino
2011-10-23 01:12:49+02
Canon EOS 1000D
EF-S 18 55
EF 50 1.8 II

Canon má modernejší snímač (lepšie fotí v slabom svetle) ako d60.
300€ je ale zúfalo málo, lepší kompakt stojí viac...
 
warmaniac
2011-10-23 09:19:33+02
1000D je gut telo, fotil som aj kluby samozrejme s prisvetlením blesku, teraz skôr idem do výkonnejšieho tela + svetelných objektívov čiže na tvoj zámer určite stačí.
 
conan7
2011-10-23 09:31:17+02
16ročná baba má milión spôsobov ako si zarobiť keby som bol 16ročná baba už by som mal našetrené na 1Dx. to len tak pomimo
 
Martin P
2011-10-23 09:40:32+02
príspevok od: conan7
16ročná baba má milión spôsobov ako si zarobiť keby som bol 16ročná baba už by som mal našetrené na 1Dx. to len tak pomimo
nemozes posudzovat podla seba
ja by som jej skor poradil pokrocily kompakt G12 alebo P7100 a ma do 18 vybavene
nemusi vela kg prislusenstva vlacit a v 16 tich vies ze ta to bude bavit dalsich x rokov?
 
garyfisher
2011-10-23 09:59:30+02
príspevok od: conan7
16ročná baba má milión spôsobov ako si zarobiť keby som bol 16ročná baba už by som mal našetrené na 1Dx. to len tak pomimo
Ty tym zenam furt zavidis nebude lepsie pred tou "X" prisetrit radsej na plasticku operaciu
 
speechless
2011-10-23 10:24:34+02
príspevok od: Martin P
nemozes posudzovat podla seba
ja by som jej skor poradil pokrocily kompakt G12 alebo P7100 a ma do 18 vybavene
nemusi vela kg prislusenstva vlacit a v 16 tich vies ze ta to bude bavit dalsich x rokov?
viem ze urcite nechcem kompakt, ze nespravi vobec take fotky ani ako staršia zrkadlovka
 
keko
2011-10-23 10:30:35+02
Nikon FE2 + 1,8/50, ten by bol aj za menej a urcite predci vsetky zrkadlovky vo svojej cenovej kategorii do 300EUR.
 
stokinger
2011-10-23 10:39:10+02
odporucam 1000D sam som s nim zacinal dva roky skvelo posluzil mozes pozriet galeriu a mamentalne ho mam na predaj lebo chcem prejst na vyssiu radu a do tej ceny by sme sa mohli nejako dohodnut mozno aj za menej... ak by si mala záujem napis mi SS alebpo zavolaj na 0910 173 488
 
Martin P
2011-10-23 11:48:38+02
príspevok od: speechless
viem ze urcite nechcem kompakt, ze nespravi vobec take fotky ani ako staršia zrkadlovka
ok
aj ja som bol v 16 tich najmudrejsi
nech sa paci
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-23 11:52:42+02
chceš zrkadlovku a nie kompakt. super. len taká otázka, ak môžem byť trochu trúfalý. ovládaš už aspoň čo je to clona, expozičný čas, iso? a vieš aký majú vplyv na výslednú fotografiu?
 
wayne
2011-10-23 12:03:28+02
http://www.mall.sk/kompakty-vymenitelny-objektiv-/olympus-pen-e-pl1-black-14-42mm-black

+ redukcia z ebay trebars na canon bajonet a hoci aj 50/1.8 (ale budes ostrit rucne s nahladoom na displeji, komfortne to nie je, ale zvyknut sa da a dokonca to ide celkom kreativne pouzit)..

tiez je to "len kompakt", ma kopu nevyhod, a nedosahuje kvalit zrkadlovky no na tu cenu, rozmery a moznosti upgradovania zostavy nema konkurenciu

 
speechless
2011-10-23 12:14:40+02
príspevok od: Martin Brojo
chceš zrkadlovku a nie kompakt. super. len taká otázka, ak môžem byť trochu trúfalý. ovládaš už aspoň čo je to clona, expozičný čas, iso? a vieš aký majú vplyv na výslednú fotografiu?
niečo o tom viem aj ked asi nie tolko co ty, no tak sa to naučim po čase, ved kazdy nejak začať musi nie??

a inak este sa chcem spytať a čo vravite na canon 350d??
 
Martin Brojo
ocenenie redakciou 2011-10-23 12:37:08+02
príspevok od: speechless
niečo o tom viem aj ked asi nie tolko co ty, no tak sa to naučim po čase, ved kazdy nejak začať musi nie??

a inak este sa chcem spytať a čo vravite na canon 350d??
tak by som sa na tvojom mieste viac venoval učeniu sa o tom, ako sa rozhodovať ktorú zrkadlovku kúpiť. vezmi ktorúkoľvek čo si uviedla, nejaký zásadný rozdiel v nich mať nebudeš.
 
warmaniac
2011-10-23 13:42:57+02
príspevok od: speechless
niečo o tom viem aj ked asi nie tolko co ty, no tak sa to naučim po čase, ved kazdy nejak začať musi nie??

a inak este sa chcem spytať a čo vravite na canon 350d??
toto ti povie všetko

http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_1000D-vs-Canon_EOS_350D
 
neXor
2011-10-23 13:52:38+02
Za 3 stovky som ja zohnal (náhodou na inzerát) Canon 450d + brašna, pamätovka, stabilizovaný seťák. Treba si počkať a určite sa objaví niečo podobné. Z môjho pohľadu Canon 450d vyhráva zo všetkých strán za 300€.
 
conan7
2011-10-23 14:08:29+02
príspevok od: garyfisher
Ty tym zenam furt zavidis nebude lepsie pred tou "X" prisetrit radsej na plasticku operaciu
počuj teraz ked som škaredý chalan, tak operáciou čo získam? budem škaredá žena? nič som nevyhral ale keby som bol pekná baba, tak už mám komplet kolekciu L skiel od 14mm do 400mm, vozím sa na bavoráku a bývam v luxusnom dome. naozaj tým ženám závidím
 
Martin P
2011-10-23 14:20:21+02
príspevok od: conan7
počuj teraz ked som škaredý chalan, tak operáciou čo získam? budem škaredá žena? nič som nevyhral ale keby som bol pekná baba, tak už mám komplet kolekciu L skiel od 14mm do 400mm, vozím sa na bavoráku a bývam v luxusnom dome. naozaj tým ženám závidím
operacia by sa netykala len spodku ale aj vrchu
a povedz naco by potom atrajtivnej a krasnej zene ako ty bolo treba komplet portfolio canon optiky?
to by si mala ine problemy ako travit volny cas fotografovanim a pisanim do fora na ephote
to by si sa stretavala s inymi tebe podobnymi preoperovancami a by si s nimi robila ine cinnosti ako je napln tohto webu
leda ze by si to ponala ako zaciatok svojej zavratnej fotografickej kariery v oblasti ktoru nebudem blizsie specifikovat
alebo sa mylim?
dufam ze ano.
 
conan7
2011-10-23 14:33:06+02
príspevok od: Martin P
operacia by sa netykala len spodku ale aj vrchu
a povedz naco by potom atrajtivnej a krasnej zene ako ty bolo treba komplet portfolio canon optiky?
to by si mala ine problemy ako travit volny cas fotografovanim a pisanim do fora na ephote
to by si sa stretavala s inymi tebe podobnymi preoperovancami a by si s nimi robila ine cinnosti ako je napln tohto webu
leda ze by si to ponala ako zaciatok svojej zavratnej fotografickej kariery v oblasti ktoru nebudem blizsie specifikovat
alebo sa mylim?
dufam ze ano.
ale Martin, netreba to prešpekulovať len jednoduvho
 
Rastislav
2011-10-23 14:36:20+02
príspevok od: speechless
Ahojte.. už dlho chodim na tuto stranku a citam forum pozeram fotky ale neviem sa stále rozhodnúť.. kedze ako 16 ročna baba nemam moc mozností zarobiť tak preto taky limit samozrejme rátam s tym ze budem hladať na bazose a po ponukach....
.pozerala som po zrkadlovkach nikon d60 a canon eos1000d ..myslim ze by sa dali najst do tej sumy aj so zakladnym objektivom... takze otazka na vas:

po ktorom mam pozerať a prečo??
ked uz jeden kupim, co bude treba este dokupit okrem tela a objektivu??
alebo viete o nejakych lepsich v tejto cene?? iba nikon a canon

aa doteraz som fotila len so svojim digitalom ktory je velmi nahovno a dnes som aj niečo s canonom 550d ten robil uplne krasne zabery ale bohuzial nemozem si ho dovoliť a chcela by som sa zameriavať na bezny zivot, ludi, prirodu, mozno neskor fotiť v nejakych puboch..
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()