Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Staršia zrkadlovka vs. novší ultrazoom/kompakt

RichardBolcho
RichardBolcho 2011-10-24 11:20:19+02
Čaute. Forúm som študoval, nejaké vhodné informácie mám, základy fotografovania tiež, či už so zrkadlovkou alebo kompaktom (Som študent strednej súkromnej umeleckej školy) a mám na Vás otázku, ktorú ste si už prečítali v názve témy, mám dilemu a málo peňazí.
Tak poraďte ísť do Canon 20D so seťákom, brašňou a nejakým príslušenstvom
alebo do canon G9 poprípade Nikon p90/L120.
Fotografujem so svojím starším rodinným kompaktom a fotím všetko, fotím aj úlohy do školy, kde ich ďalej spracovávam a upravujem v grafických softwaroch. Tak sa chcem spýtať na Váš názor, možno aj názor z vlastnej skúsenosti...
Pýtal som sa v škole, učiteľov fotografie, grafiky, multimédii, a sú rozporuplný, jedný sú za vyššie rozlíšenie, druhý zas za vymeniteľnosť skiel atď.
 
zelovoc
2011-10-25 10:04:48+02
príspevok od: istvic
naozaj si myslis ze 1000 d je lepsie?
myslim, ze tam bude lepsi senzor. 20d ma predsalen uz svoje roky. ja osobne by som si radsej nasetril na nieco poriadnejsie, ale ak to treba kupovat hned, tak radsej 1000d.
 
b0baz
2011-10-25 10:33:41+02
Ahoj Richard, 20D snáď nepotrebuje lepšiu reklamu. Istvic ti to napísal presne. Dobré svetlo a nápady prajem.
 
Marcel Rebro
2011-10-25 11:11:22+02
príspevok od: RichardBolcho
Čaute. Forúm som študoval, nejaké vhodné informácie mám, základy fotografovania tiež, či už so zrkadlovkou alebo kompaktom (Som študent strednej súkromnej umeleckej školy) a mám na Vás otázku, ktorú ste si už prečítali v názve témy, mám dilemu a málo peňazí.
Tak poraďte ísť do Canon 20D so seťákom, brašňou a nejakým príslušenstvom
alebo do canon G9 poprípade Nikon p90/L120.
Fotografujem so svojím starším rodinným kompaktom a fotím všetko, fotím aj úlohy do školy, kde ich ďalej spracovávam a upravujem v grafických softwaroch. Tak sa chcem spýtať na Váš názor, možno aj názor z vlastnej skúsenosti...
Pýtal som sa v škole, učiteľov fotografie, grafiky, multimédii, a sú rozporuplný, jedný sú za vyššie rozlíšenie, druhý zas za vymeniteľnosť skiel atď.
ps : kolko je "malo" penazi?
 
Marcel Rebro
2011-10-25 12:09:54+02
príspevok od: istvic
ja som udrel prachy do jazdeneho canonu 20 D a nieze myslim,ale ja som skalopevne presveceny ze to bola super kupa..skvela masina ,povedal by som este stara dobra vyroba,pred vsetkymi tymi 40.400.50.500.1000. 7 a neviem este cim vsetkym,co vsetky su kazove a rozpadaju sa len púri pohlade na ne.montovane kurvitka a podobne..

,drbol mi na zem nespocetne krat,utopil som ho v mori tri krat po laket ,zmrzlol,prasilo sa na neho,prsalo na neho,plulo,jedlo sa na nom,odieral sa v skalach ,v kaktusovych hajikoch,v dave demonstrantov,je poudierany,poskrabany,dolepeny ciernymi gafami,kazdy hned studuje co je za ksunt..pozri a stale spolahlivo fachci...

aj teda chces zrkadlovku,tak chod do toho,nebudes lutovat..vykasli sa na rady tipu nema to a nema hento..ze je zastarala,..co potrebujes..ak fotit a nechces tto ako leskle lakadlo v zobaku na samice alebo si nieco dokazovat pred samcami,,tak ver ,ze to robi spolahlivio a hlavne extremne rychlo..samozrejme, ze by si potreboval casom aj nejake lepsie sklo,ale to sa da dokupit vzdy..ak ta to bavi a si plny elanu,nevahaj..inak ho chcem ja,to ako vazne
.
 
RichardBolcho
2011-10-25 15:30:38+02
Málo peňazí je circa 200€+ , preto som pri zemi a nerozmýšlam nad 1000D ( i ked neviem ci by to bol posun vpred) ale ostavam pri zemi a rozmyslam nad tym na čo mám, je to už vlastne vybavené a po foták idem budúci týždeň, ...
 
Strana 3 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()