Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon d3100

Monsi
Monsi 2011-11-14 19:00:03+01
Mozem sa vas opytat na nazor ohladne nikonu d3100 ?vzhladom k tomu ze som uplna amaterka a zaciatocnik som sa rozhodla vybrat tento model a viem ze skusenych fotografov uz nebavi pocuvat tieto otazky ale som uplna amaterka ohladne fotakov a fotenia ale viem ze ma to bavi a chcem sa tomu venovat a dufam ze tato 3100 je na zaciatok dobra volba dakujem za vase kometare prispevky.
 
Jason
2012-01-07 11:05:19+01
....stara tema - kuk datumy prispevkov

Ja som si D3100 ako prvu DSLR kupil pred nieco viac ako rokom a bol som velmi spokojny. Kupoval som po dlhom zhrabavani informacii a porovnavani. Guide mode je fajn vec, ale po velmi kratkom case som ho prestal pouzivat a experimentoval som s manualnym modom a s prioritou clony. Mojej manzelke sa ale Guide mode celkom pozdaval, ergo - kazdy mame ine tempo ucenia sa. Obrazovo a funkcne vynikajuci fotak, lahky a prenosny. Staci nahodit pevne sklo a mas dalsi "rozmer" na dosah.
Kazdopadne teraz som presiel na vyssiu triedu, pretoze mi zacali pri pouzivani fotoaparatu chybat urcite veci ktore som mal moznost vyskusat pri poziciavani si fotakov vyssich tried ked som fotil s priatelmi, a preto je teraz D3100 s oboma setakmi (mam aj 55-200) na predaj - 2 fotaky nevyuzijeme. Mam vsak znameho, ktory svoju D3100 nevymeni za nic na svete.
Moje odporucanie - vyskusat osobne na predajni.
 
Narfyk
2012-01-07 13:31:32+01
tak pridávam sa.. od vianoc mám D3100 a fakt tá 18-55mm mi je krátka takže už šetrím na toho Tamrona 70-300mm VC USD.. taká malá rada pre tých čo si idú kúpiť/nedávno si kúpili D3100: dávajte si pozor na ISO, radšej si ho nastavujte sami, pretože (aspoň moja) D3100 má v obľube hodiť ISO aj na 3200 a potom pri redukcii šumu mi to rozpatlá detaily (a jediná záchrana je už len RAW).. ja osobne vždy pred fotením rýchlo stlačím Fn a pozrem aké mám ISO a skúsim ho dať čo najnižšie, podla toho aký čas mi to hodí
 
Misoo79
2012-01-07 13:58:07+01
príspevok od: Narfyk
tak pridávam sa.. od vianoc mám D3100 a fakt tá 18-55mm mi je krátka takže už šetrím na toho Tamrona 70-300mm VC USD.. taká malá rada pre tých čo si idú kúpiť/nedávno si kúpili D3100: dávajte si pozor na ISO, radšej si ho nastavujte sami, pretože (aspoň moja) D3100 má v obľube hodiť ISO aj na 3200 a potom pri redukcii šumu mi to rozpatlá detaily (a jediná záchrana je už len RAW).. ja osobne vždy pred fotením rýchlo stlačím Fn a pozrem aké mám ISO a skúsim ho dať čo najnižšie, podla toho aký čas mi to hodí
Lepšia rada: Nefotte na automatike.
 
Narfyk
2012-01-07 15:43:49+01
príspevok od: Misoo79
Lepšia rada: Nefotte na automatike.
máš pravdu ja buď na A (iné len keď skúšam s dlhou expozíciou) alebo s motívovými režimami..
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()