Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Nikon D70s

Palino29
2011-11-21 11:44:37+01
Dobrý deň, som mierne pokročílý čo sa fotografovania týka. Mal som fotoaparát Canon eos 500D. Chcem sa opať vrátiť k fotografovaniu. Mám v pláne si kúpiť na štart Nikon D70s. Prosím vás aké sú vaše ohlasy na tento fotoaparát, aké s ním máte skúsenosti? Kupujem len telo, bez objektívu. Aký objektív by ste okrem originál Nikon objektívu odporúčali? Ďakujem vám za odpovede. Prajem pekný deň
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 11:48:38+01
Svojho casu super fotak. Ak si mal ale EOS 500D, rataj, ze ides do starsieho modelu s horsimi parametrami. Ak si ho kupis, tak cenovo nenarocny ale opticky aj mechanicky velmi dobry pre tento model je Nikon AF-S 18-70.
 
Palino29
2011-11-21 11:56:37+01
Dakujem za odpoved. Canon som mal nejak som na neho nemal cas , nevedel som ho ani nastavit na manual poriadne tak som ho predal :o). Chcel by som fotit aj prirodu aj frajerku :o) takze nejake interierove, studiove fotky, moda, glamour ... rozmyslal som nad objektivom nikor 17-55 f 2.8
 
dodo_bb
2011-11-21 11:57:12+01
Výborný foťák, ale starší model, syn s ním doteraz ešte občas fotí. Napriek tomu nedoporučujem, radšej niečo novšie, ako je D90, prípadne ako komplet s objektívom ako je 17-105... Treba si ale najprv povedať, či chceš fotiť alebo to len skúšaš. Lebo kúpa zrkadlovky je cesta drahá, šetriť na "štart" nie je vhodné a onedlho aj tak budeš kupovať niečo novšie. Potom radšej kúpiť kvalitnejší kompakt, ich dnešná úroveň výstupu je na občasné fotenie výborná.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 12:01:23+01
príspevok od: Palino29
Dobrý deň, som mierne pokročílý čo sa fotografovania týka. Mal som fotoaparát Canon eos 500D. Chcem sa opať vrátiť k fotografovaniu. Mám v pláne si kúpiť na štart Nikon D70s. Prosím vás aké sú vaše ohlasy na tento fotoaparát, aké s ním máte skúsenosti? Kupujem len telo, bez objektívu. Aký objektív by ste okrem originál Nikon objektívu odporúčali? Ďakujem vám za odpovede. Prajem pekný deň
ber D90tku a 18-105 VR alebo lepší objektív kludne 17-55 ak môžeš, tento nový model je uplne inde...
 
Palino29
2011-11-21 12:02:19+01
Dakujem za odpoved.Existuje zo zrkadloviek nejaka stredna cesta ? Nieco medzi Nikonom d70 a d90? Pripadne ktore z kompaktov sa daju pouzivat podobne ako zrkadlovka a niesu napajane bateriami AAA ? :o)
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-21 12:13:33+01
príspevok od: Palino29
Dakujem za odpoved.Existuje zo zrkadloviek nejaka stredna cesta ? Nieco medzi Nikonom d70 a d90? Pripadne ktore z kompaktov sa daju pouzivat podobne ako zrkadlovka a niesu napajane bateriami AAA ? :o)
D80? A vis vobec co chces? Najprv zrkadlovku, potom kompakt. Daj si nacas a este si to riadne premysli.
 
Palino29
2011-11-21 12:25:10+01
príspevok od: Karol Srnec
D80? A vis vobec co chces? Najprv zrkadlovku, potom kompakt. Daj si nacas a este si to riadne premysli.
Viem ze chcem zrkadlovku , tak sa predsa vola aj tema, pri vsetkom respekte k vam a bez urazky. Len som sa pytal na tie kompakty. Zo zaujimavosti. Uprednostnujem vsak zrkadlovku. Uz som jednu mal.
 
tonlou
2011-11-21 12:38:45+01
No este by tu bola moznost mirrorless. Dokazu to co zrkadlovky(nie uplne) a su male a spratne.
Ja mam D90 a som s nou nad mieru spokojny.
 
tonlou
2011-11-21 12:39:37+01
No este mozes zvazit mirrorless,dokazu to co zrkadlovky(nie uplne) a su male a spratne.
Ja osobne mam D90 a som s nou nad mieru spokojny.
 
zelovoc
2011-11-21 12:46:42+01
ber D90 a nevymyslaj.
 
Palino29
2011-11-21 12:46:47+01
príspevok od: tonlou
No este mozes zvazit mirrorless,dokazu to co zrkadlovky(nie uplne) a su male a spratne.
Ja osobne mam D90 a som s nou nad mieru spokojny.
Dakujem za odpoved. Budem sa ja drzat toho Nikonu D70. Mam ho za dobru cenu :o) len tak informacne aby rec nestala, co to je mirrorless ?
 
Palino29
2011-11-21 12:48:37+01
príspevok od: zelovoc
ber D90 a nevymyslaj.
Zelovoc. Bral by som ale nemam na neho momentalne :o) takze hladam alternativy z druhej ruky :o)
 
viking81
2011-11-21 13:35:40+01
príspevok od: Palino29
Zelovoc. Bral by som ale nemam na neho momentalne :o) takze hladam alternativy z druhej ruky :o)
nemas na d90-ku a pytas sa na sklo nikon 17-55 f/2.8 :-O trosku divne...ale skus sa poobezerat aj po nikone d80 to je stredna cesta mezzi d90 a D70....po dalsie....ziaden kompakt sa ani len neprblizuje kvalitou k zrkadlovke ! no a posledna odpoved...mirrorless je novy druh fotakov ktore maju snimac zo zrkadlovky...vymenitelne objektivy ale ergonomiu skor lepsieko kompaktu a nemaju opticky hladacik....foti sa s nimi cez zadny displej alebo externym hladacikom
 
dodo_bb
2011-11-21 14:11:21+01
príspevok od: viking81
nemas na d90-ku a pytas sa na sklo nikon 17-55 f/2.8 :-O trosku divne...ale skus sa poobezerat aj po nikone d80 to je stredna cesta mezzi d90 a D70....po dalsie....ziaden kompakt sa ani len neprblizuje kvalitou k zrkadlovke ! no a posledna odpoved...mirrorless je novy druh fotakov ktore maju snimac zo zrkadlovky...vymenitelne objektivy ale ergonomiu skor lepsieko kompaktu a nemaju opticky hladacik....foti sa s nimi cez zadny displej alebo externym hladacikom
Doplním Ťa trošku aby si tu ľudí nemiatol - po technickej kvalite sa kompakty naozaj nevyrovnajú zrkadlovkám - súčasným. Ale dnešný špičkový kompakt ako NIKON P7100 a podobne sa hravo po technickej stránke vyrovná D70, všetky mirorlessy ho hodne predčia a to aj tu hromadne opľúvaný NIKON V1 . Ergonómia držania tela fotky nijak negatívne neovplyvňuje. Na bežné aj kreatívne fotografovanie dnes už zrkadlovka určite nie je nevyhnutná. Hlavne pre človeka, ktorý nemá na kúpu ďalších systémových prvkov ako sú objektívy či blesky nie je zrkadlovka nevyhnutná na robenie skvelých fotografií. Je tu na tomto portáli o tom kopa príkladov
 
wayne
2011-11-21 14:29:09+01
príspevok od: dodo_bb
Doplním Ťa trošku aby si tu ľudí nemiatol - po technickej kvalite sa kompakty naozaj nevyrovnajú zrkadlovkám - súčasným. Ale dnešný špičkový kompakt ako NIKON P7100 a podobne sa hravo po technickej stránke vyrovná D70, všetky mirorlessy ho hodne predčia a to aj tu hromadne opľúvaný NIKON V1 . Ergonómia držania tela fotky nijak negatívne neovplyvňuje. Na bežné aj kreatívne fotografovanie dnes už zrkadlovka určite nie je nevyhnutná. Hlavne pre človeka, ktorý nemá na kúpu ďalších systémových prvkov ako sú objektívy či blesky nie je zrkadlovka nevyhnutná na robenie skvelých fotografií. Je tu na tomto portáli o tom kopa príkladov
ale ked maju maly taky snimaccccccc !!!!!


(trosku ironie, inak samozrejme suhlasim, zdielam podobny nazor)
 
viking81
2011-11-21 21:45:32+01
príspevok od: dodo_bb
Doplním Ťa trošku aby si tu ľudí nemiatol - po technickej kvalite sa kompakty naozaj nevyrovnajú zrkadlovkám - súčasným. Ale dnešný špičkový kompakt ako NIKON P7100 a podobne sa hravo po technickej stránke vyrovná D70, všetky mirorlessy ho hodne predčia a to aj tu hromadne opľúvaný NIKON V1 . Ergonómia držania tela fotky nijak negatívne neovplyvňuje. Na bežné aj kreatívne fotografovanie dnes už zrkadlovka určite nie je nevyhnutná. Hlavne pre človeka, ktorý nemá na kúpu ďalších systémových prvkov ako sú objektívy či blesky nie je zrkadlovka nevyhnutná na robenie skvelých fotografií. Je tu na tomto portáli o tom kopa príkladov
nevravim ze dobra fotka je o orgonomii a o fotaku....vzdy je to o fotografovi...on je ten najdolezitejsi element to plne suhlasim...
 
Palino29
2011-11-22 09:33:01+01
príspevok od: dodo_bb
Doplním Ťa trošku aby si tu ľudí nemiatol - po technickej kvalite sa kompakty naozaj nevyrovnajú zrkadlovkám - súčasným. Ale dnešný špičkový kompakt ako NIKON P7100 a podobne sa hravo po technickej stránke vyrovná D70, všetky mirorlessy ho hodne predčia a to aj tu hromadne opľúvaný NIKON V1 . Ergonómia držania tela fotky nijak negatívne neovplyvňuje. Na bežné aj kreatívne fotografovanie dnes už zrkadlovka určite nie je nevyhnutná. Hlavne pre človeka, ktorý nemá na kúpu ďalších systémových prvkov ako sú objektívy či blesky nie je zrkadlovka nevyhnutná na robenie skvelých fotografií. Je tu na tomto portáli o tom kopa príkladov
Dovolim si poukazat este na jednu masinku :o) Sony Nex 5 a Nex 7 :o)

co vy na tieto fotoaparaty vravite ? Myslim ze su dost nadupane
 
DropDead
2011-11-22 10:02:28+01
nechajte ho, on vie, je predsa mierne pokročilý
 
Michal Matloň
redakcia ephoto.sk
- moderator
2011-11-22 10:22:37+01
príspevok od: Palino29
Dakujem za odpoved. Budem sa ja drzat toho Nikonu D70. Mam ho za dobru cenu :o) len tak informacne aby rec nestala, co to je mirrorless ?
To už ti lepšie bude fotiť napr. mirorless Samsung NX100. Pri telách je to, pokiaľ ide o kvalitu obrazu často ako keby si si teraz chcel kupovať 5 ročný PC.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()