Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Digitálny kompakt do 300€

yterbium
2011-11-22 00:03:56+01
Zdravím,

plánujem priateľke kupovať pod stromček digitálny fotoaparát. Keďže ide pre priateľku , tak musím byť extra náročný:

CHCEM
- Chcem mať pekné fotky
- Jednoduché ovládanie a dobre nastavené "automatické možnosti"
- Chcem pevné telo vhodné na každodenné prenášanie
- Chcem nahrávať kvalitné video (najlepšie 1080p)
- Aby sa páčil priateľke (áno viem, to posúdim potom ja...)
- Chcem pekné fotky (skončím s tým , s čím som začal, lebo to je najdôležitejšie)

NECHCEM
- nechcem zrkadlovku (hlavne kvôli veľkosti a v tejto cenovej hladine stoja za ...)
- nechcem výmenný objektív (resp. nepotrebujem to)

Zatiaľ mám vybraný tento:
http://www.alza.sk/sony-cybershot-dsc-hx9b-cerny-d242675.htm

Odporučili by ste nejaký iný? Alebo by ste odsúhlasili tento?

P.S. Fotoaparát sa bude používať ako na "rodinné oslavy", tak na fotenie pamiatok, dovoleniek, prírody a pod, také bežné fotenie, v ktorom chcem mať ale za danú cenu maximálnu kvalitu fotiek (a videa, ale to je až druhoradé...)

Vopred díky za hocijaké rady a názory
 
hugoba
2011-11-22 01:45:32+01
príspevok od: yterbium
Zdravím,

plánujem priateľke kupovať pod stromček digitálny fotoaparát. Keďže ide pre priateľku , tak musím byť extra náročný:

CHCEM
- Chcem mať pekné fotky
- Jednoduché ovládanie a dobre nastavené "automatické možnosti"
- Chcem pevné telo vhodné na každodenné prenášanie
- Chcem nahrávať kvalitné video (najlepšie 1080p)
- Aby sa páčil priateľke (áno viem, to posúdim potom ja...)
- Chcem pekné fotky (skončím s tým , s čím som začal, lebo to je najdôležitejšie)

NECHCEM
- nechcem zrkadlovku (hlavne kvôli veľkosti a v tejto cenovej hladine stoja za ...)
- nechcem výmenný objektív (resp. nepotrebujem to)

Zatiaľ mám vybraný tento:
http://www.alza.sk/sony-cybershot-dsc-hx9b-cerny-d242675.htm

Odporučili by ste nejaký iný? Alebo by ste odsúhlasili tento?

P.S. Fotoaparát sa bude používať ako na "rodinné oslavy", tak na fotenie pamiatok, dovoleniek, prírody a pod, také bežné fotenie, v ktorom chcem mať ale za danú cenu maximálnu kvalitu fotiek (a videa, ale to je až druhoradé...)

Vopred díky za hocijaké rady a názory
ja som koncom leta riesil nieco pod vodu,nakoniec som dal G12 s puzdrom,spokojnost,a novy can.S100 a oly ZX-1 by som kukol
 
Ondatree
2011-11-22 02:26:03+01
Uz som to niekomu s podobnym vyberom pisal, ale hx9 je kazodopadne dobry vyber co sa videa tyka...aspon co som pozeral na vimeo
 
b.a.f.o.a.r.t.
2011-11-22 06:37:09+01
príspevok od: hugoba
ja som koncom leta riesil nieco pod vodu,nakoniec som dal G12 s puzdrom,spokojnost,a novy can.S100 a oly ZX-1 by som kukol
chce nieco do 300€
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-22 07:00:06+01
HX9 je pekny fotak s vybornym videom. V danej triede spiscka.
 
viking81
2011-11-22 07:22:57+01
pobavil ma koment ze zrkadlovky v tejto cene stoza za..... bazarova trosku starsia entry level zrkadlovka schova ktorykolvek kompakt do vrecka a ani nemrkne
 
martin9113
2011-11-22 07:32:06+01
príspevok od: yterbium
Zdravím,

plánujem priateľke kupovať pod stromček digitálny fotoaparát. Keďže ide pre priateľku , tak musím byť extra náročný:

CHCEM
- Chcem mať pekné fotky
- Jednoduché ovládanie a dobre nastavené "automatické možnosti"
- Chcem pevné telo vhodné na každodenné prenášanie
- Chcem nahrávať kvalitné video (najlepšie 1080p)
- Aby sa páčil priateľke (áno viem, to posúdim potom ja...)
- Chcem pekné fotky (skončím s tým , s čím som začal, lebo to je najdôležitejšie)

NECHCEM
- nechcem zrkadlovku (hlavne kvôli veľkosti a v tejto cenovej hladine stoja za ...)
- nechcem výmenný objektív (resp. nepotrebujem to)

Zatiaľ mám vybraný tento:
http://www.alza.sk/sony-cybershot-dsc-hx9b-cerny-d242675.htm

Odporučili by ste nejaký iný? Alebo by ste odsúhlasili tento?

P.S. Fotoaparát sa bude používať ako na "rodinné oslavy", tak na fotenie pamiatok, dovoleniek, prírody a pod, také bežné fotenie, v ktorom chcem mať ale za danú cenu maximálnu kvalitu fotiek (a videa, ale to je až druhoradé...)

Vopred díky za hocijaké rady a názory
nikon d40 schová hociktorý kompakt do vrecka. čo sa tika funkcii ako aj kvality výstupu
 
viking81
2011-11-22 08:04:51+01
btw...do 300 E kupis oly PEN....a myslim ze to je 100x lepsie ako cokolvek ine...
 
yterbium
2011-11-23 15:33:11+01
V prvom rade díky za názory.

Takto, zrkadlovku som hlavne nechcel, že to nechcem na profesionálne fotografovanie, t.j. ja potrebujem zachytiť vo výbornej kvalite náhodný okamih, a nie zachytiť hoc v perfektnej kvalite chvíľku po tom okamihu (kým nastavím zrkadlovku)

Ďalší dôvod že zrkadlovku nie, je hlavne veľkosť...


Vyššie uvedené foťáky boli mimo moju cenovú hladinu, resp. to boli zrkadlovky ktoré som vylúčil...

Čiže ako vidím, tak na tento fotoaparát tu nikto nenadáva, a spolu s ním vlastne získam aj fakt dobrú kameru (ako som pozeral videá na nete...)

Takže ešte som otvorený diskusii, plánujem to kupovať za nejaké 2 týždne, čiže ak niekto niečo ešte pridá, budem len rád
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()