Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kompakt do 200€ s manualnym rezimom

titinius
2011-11-28 02:23:27+01
existuje tatky?
resp aky najlacnejsi kompakt existuje co ma aspon Av, Tv alebo aj plny manualny rezim,,, ?? dik
 
SK_8er
2011-11-28 03:20:56+01
príspevok od: titinius
existuje tatky?
resp aky najlacnejsi kompakt existuje co ma aspon Av, Tv alebo aj plny manualny rezim,,, ?? dik
ja by som to nekupoval ale kamarat kupoval pre frajerku, lebo ju chcel oblbnut ze to je zrkadlovka, lebo chcela taky fotak s tym velkym onym ... a bolo to do 200, je ich tam viac druhov v roznych cenovych kategoriach, neviem presne ktory kupoval on ale su manualne

http://www.tpd.sk/katalog/detail/?detail=18122 - 200€

do vyhladavacu napis len ze fuji a najde ti co tam maju podobne tomu
 
jozefmicic
2011-11-28 07:32:22+01
Tiež som teraz pozeral kompakt s manuálnym režimom a finalisti boli (zhruba od najdrahšieho) Panasonic TZ20, Panasonic TZ18, SONY HX7, SONY HX5, NIKON P300, SAMSUNG WB700 a SONY H70. Nakonieco som vybral ten SAMSUNG, pretože predsalen v tejto kategórii a na tieto účely sa mi zdal najlepší v pomere výkon/cena - 18x zoom, podľa recenzií vyzerá, že dokáže na rozdiel od iných kompaktov aj trochu rozostriť pozadie, má kreatívne filtre a CCD snímač, ktorý je podľa mňa pre kompakty v tejto cene lepší (pri tých obrovských počtoch Mpx obraz tak nerozpatláva, aj keď mu trochu chýba ostrosť, čo sa ale vždy dá doostriť, opačne to nejde) Ešte som rozmýšľal nad tým SONYHX5, ktorý má len 10Mpx, ale tiež zaujímavé funkcie, ale len 10x zoom. Úplne najlacnejší kompakt, s manuálnym režimom som našiel Canon SX130IS, ale ten je už na kompakt príliš veľký.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-11-28 08:22:24+01
Osobne si myslim, ze manualne programy v kompakte do 200€ su iplna zbytocnost. Uzivatel nimi fotografie prakticky vobec neovplyvni. V tejto kategorii ma fotak v tom lepsom pripade 3 clony, ale s hlbkou ostrosti sa aj tak nevyhras. Ovplyvnovat cas kvoli akcnym zaberom, ked fotoaparat aj tak nestiha, tiez nema zmysel.
Co ma zmysel je dobry a prakticky rozsah objektivu (cca 28-200) a cim menej megapixelov.
 
haplo602
2011-11-28 08:38:52+01
príspevok od: Karol Srnec
Osobne si myslim, ze manualne programy v kompakte do 200€ su iplna zbytocnost. Uzivatel nimi fotografie prakticky vobec neovplyvni. V tejto kategorii ma fotak v tom lepsom pripade 3 clony, ale s hlbkou ostrosti sa aj tak nevyhras. Ovplyvnovat cas kvoli akcnym zaberom, ked fotoaparat aj tak nestiha, tiez nema zmysel.
Co ma zmysel je dobry a prakticky rozsah objektivu (cca 28-200) a cim menej megapixelov.
no ma to jednu vyhodu, mozes si nastavi dlhy cas a nizke iso na nocne fotenie (napriklad blesky pocas burky).

takisto to pouzivam v obmedzenom rozsahu ako expozimeter
 
titinius
2011-11-28 17:05:26+01
príspevok od: Karol Srnec
Osobne si myslim, ze manualne programy v kompakte do 200€ su iplna zbytocnost. Uzivatel nimi fotografie prakticky vobec neovplyvni. V tejto kategorii ma fotak v tom lepsom pripade 3 clony, ale s hlbkou ostrosti sa aj tak nevyhras. Ovplyvnovat cas kvoli akcnym zaberom, ked fotoaparat aj tak nestiha, tiez nema zmysel.
Co ma zmysel je dobry a prakticky rozsah objektivu (cca 28-200) a cim menej megapixelov.
dikes, no mna poprosila teta ze chce kupit sesterke na vianoce, a nakolko mam zrkadlovku, tak som pre nich automaticky expert na fotaky preto sa pytam, take mi povedala poziadavky...
dam jej vediet
 
wayne
2011-11-28 18:35:26+01
Alebo Olympus E-PL1. Nema sice svetelny objektiv, ale ak si holka za 10-20 eur zaobstara redukciu z eBay, mozte fotit spolu, prip. ju mozes co to naucit s Tvojimi objektivmi.

Stoji okolo 250 eur a to stoji za zvazenie v porovnani s nejakym kompaktom... Ak ale chce len cvakat dovolenky a nevadi jej vpalit sem tam blesk medzi oci fotografovanym osobam, asi by som vzal Olympus SZ-20 - celkom kompaktny, spratny ale so slusnym zoomom....

Alebo akykolvek sa tej Tvojej sesternici paci
 
titinius
2011-12-03 21:38:44+01
príspevok od: wayne
Alebo Olympus E-PL1. Nema sice svetelny objektiv, ale ak si holka za 10-20 eur zaobstara redukciu z eBay, mozte fotit spolu, prip. ju mozes co to naucit s Tvojimi objektivmi.

Stoji okolo 250 eur a to stoji za zvazenie v porovnani s nejakym kompaktom... Ak ale chce len cvakat dovolenky a nevadi jej vpalit sem tam blesk medzi oci fotografovanym osobam, asi by som vzal Olympus SZ-20 - celkom kompaktny, spratny ale so slusnym zoomom....

Alebo akykolvek sa tej Tvojej sesternici paci
dik, za tych 200€ asi nieje prilis co riesit co,,,
ok idem kuknut tie olympusy
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()