Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Kúpa prvej zrkadlovky

foggie
2011-12-03 10:40:22+01
Dobrý deň ,
idem si kúpiť novú zrkadlovku ... Chcela by som vás poprosiť o radu
Chcela by som fotiť prírodu a predmety v pohybe , portréty menej . Čakala by som od tej zrkadlovky ostré fotografie , rýchle zaostrovanie , ľahké používanie a snáď čo najmenšiu váhu . Vôbec sa v tom nevyznám , som úplný začiatočník vo fotení . Zatiaľ som fotila s rodinnou zrkadlovku Canon , ktoré je už ale celkom stará ... Takže by som sa chcela spýtať čo by ste mi odporúčili . Celkom sa mi pozdáva Canon EOS 550d a Canon 7d (ale myslím že je pre mňa 7d zbytočne drahý a zložitý) , cena - bolo by dobré do 1000 euro

Ďakujem za rady
 
Misoo79
2011-12-03 10:52:02+01
príspevok od: foggie
Dobrý deň ,
idem si kúpiť novú zrkadlovku ... Chcela by som vás poprosiť o radu
Chcela by som fotiť prírodu a predmety v pohybe , portréty menej . Čakala by som od tej zrkadlovky ostré fotografie , rýchle zaostrovanie , ľahké používanie a snáď čo najmenšiu váhu . Vôbec sa v tom nevyznám , som úplný začiatočník vo fotení . Zatiaľ som fotila s rodinnou zrkadlovku Canon , ktoré je už ale celkom stará ... Takže by som sa chcela spýtať čo by ste mi odporúčili . Celkom sa mi pozdáva Canon EOS 550d a Canon 7d (ale myslím že je pre mňa 7d zbytočne drahý a zložitý) , cena - bolo by dobré do 1000 euro

Ďakujem za rady
Rýchle ostrenie, ostré fotografie, dobrá ergonómia....Ver, či nie, ale toto chce každý fotograf a nie jeden za to dáva tisíce €ur. Radiť ti nikon asi nemá zmysel, keďže ste canonisti. Nad 550D by som už asi nerozmýšľal, skôr 600D. Na otázku 600D vs 7D si musíš odpovedať sama- chceš fotiť len príležitostne a všetko, čo príde, alebo sa chceš foteniu venovať vážnejšie? O rýchle ostrenie a ostré fotografie sa ti neskôr postará objektív.
 
Milstar
2011-12-03 11:06:48+01
Skús kúpiť telo napr. EOS 600D ak si sa rozhodla pre Canon, a solo objektiv napr. CANON EF 24-105 mm /f/4 IS USM. Na začiatok si myslím, že budeš mať kvalitné telo a aj dobre sklo.
 
bonifacko
2011-12-03 11:18:28+01
No podla mna tie stovkove Canony nezvladnu fotky v pohybe. Jedine 7D, alebo aspon 60D.
 
foggie
2011-12-03 11:40:19+01
a ine značky ? Canon mám rada , ale nebránim sa ani Nikonu ... Takže ak máte rady aj z iných značiek kľudne poradte Misoo79- na začiatok budem fotiť len príležitostne , určite nie nejaké veľké fotenia . Skôr pre radosť z fotiek , a preto chcem aby boli kvalitné
 
brki
2011-12-03 11:48:33+01
rozhodovať sa medzi 600 D a 7 D je ako medzi fabiou a super B. Aj jedno aj druhé splní účel. Všetko závisí od Tvojej peňaženky. Určite, 7 D je rýchlejšia. Ale aj 600 D odfotí pohybujúce sa objekty. Otázka, či to stojí za ten rozdiel v cene, to si zváž sama. Ak si úplný začiatočník, nemôžeš mať ešte ujasnený záujem o jednotlivé žánre, spočiatku budeš fotiť všetko. To je normálny vývoj. Preto by som odporučil to čo Milstar a časom uvidíš. Ani čerstvému šoférovi by som neodporúčal Škodu superB, jedine, že by nemal čo s evrami
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-12-03 11:54:48+01
Ako uplnemu zaciatocnikovi odporucam nieco z nizsich rad a investovat skor do objektivov. Garantujem ti, ze ti nepomoze ako rychle tie aparaty su, pretoze ich aj tak nebudes vediet vyuzit, kym sa nenaucis fotografovat. Mozes mat najrychlejsi fotak na svete, pokial sa nenaucis techniky zaostrovania v roznych situaciach, nic ti to nebude platne. Technika ta nespasi.
 
zloduch
2011-12-03 11:56:31+01
7d je pre bezneho pouzivatela urcite jedna z naj moznosti co sa tyka vystupu...550d nie je zly vo vystupoch ani v technologii, len nie kazdnemu sadne do ruky, ako sa hovori...ak to mas ako hobby, pre radost z fotenia a z fotiek, tak by som kludne siahol po 550d alebo 60d - su to ozaj kvalitne kusky - a za peniaze ktore usetris (lebo 7d stoji 2x viac ako napr 550d) si kupis dobry objektiv a vysledky ta urcite uspokoja...uz spominany 24-105L IS USM ti pokryje prilezitosti fotene vonku a ak k tomu pridas aj pevne sklo napr. canon 50 f1,8 (ktoreho cena je cca 100e), tak budes mat aj objektiv do interieru, kde budu horsie svetelne podmienky.
 
foggie
2011-12-03 11:57:01+01
Tak ďakujem Určite o tom popremýšľam Ak má ešte niekto iný návrh , budem len rada ale toto sa mi celkom pozdáva
 
foggie
2011-12-03 12:12:07+01
A ak by som si vybrala 60d , aky objektiv by ste mi poradili ? .... pretože si myslím tak , že 7d je pre mňa zbytočne drahé , a 600d , no , myslím že si môžem dovoliť viac - aj keĎ je ťažší , čítala som že 60 d má viac výhod ako 600d , aj sa lepšie drží.
Takže vezmime si telo Canon 60d. Objektív ? Najlepšíe by bolo do tých 500 eur , ale čo najkvalitnejší ... Potom doplnky ako sú sklo a tak , v tom sa nevyznám vôbec , takže to by ste mi potom poradili
 
lubos hladky
2011-12-03 12:21:24+01
ja som pred cca rokom riesil podobnu dilemu, dnes by som uz kupil nieco uplne ine ako som si kupil predtym asi to bude stym ze som bol upny zaciatocnik a teraz trosku tomo rozumiem (aj ked to neni vydiet na mojich fotkach ) takze je to velmi tazke kuipit na zaciatok nieco ked nevies kde ta to zavedie
ako nikonista by som odporucil D5100 alebo D90 s obiektyvom 18-105 VR alebo 16-85 VR ak by si chcel viac zainvestovat, D5100 mam osobne skusenosti a moj nazor je taky ze je to dost slusna amaterska zrkadlovka velmi kvalitnym cipom na D90 by mna osobne lakalo ze jeto poloprofesionalna trieda aj ked vybehovy model
 
bonifacko
2011-12-03 12:34:52+01
príspevok od: foggie
a ine značky ? Canon mám rada , ale nebránim sa ani Nikonu ... Takže ak máte rady aj z iných značiek kľudne poradte Misoo79- na začiatok budem fotiť len príležitostne , určite nie nejaké veľké fotenia . Skôr pre radosť z fotiek , a preto chcem aby boli kvalitné
Nikon D7000 vyjde lacnejšie a Pentax k-5 je za 799€ v exapro.sk. Ale čo sa tyka kvality, tak to asi bude v poradi Canon 7D, Nikon D7000 a 3. je ten Pentax k-5
 
foggie
2011-12-03 12:48:58+01
a kde by bol v tom poradí Canon 60d ?
 
dodo_bb
2011-12-03 12:49:03+01
príspevok od: bonifacko
Nikon D7000 vyjde lacnejšie a Pentax k-5 je za 799€ v exapro.sk. Ale čo sa tyka kvality, tak to asi bude v poradi Canon 7D, Nikon D7000 a 3. je ten Pentax k-5
Je to možné, že to poradie podľa Teba sedí, treba len pre upresnenie pre začiatočníkov dodať, že ani po 15 rokoch intenzívneho fotografovania na výslednej fotke ten rozdiel kvality nenájdu Milá Juddie, možno Ti pri rozhodovaní pomôže aj fakt, že taký famózny svetoznámy športový fotograf ako je Joe Klamar používa pravidelne okrem svojich mnohých kusov NIKON D3 bežne aj NIKON D7000 A možno by si sa divila, že s čím sú mnohé z jeho suprových fotografií urobené
Pre Tvoju inšpiráciu napr. tu:
http://sport.pravda.sk/joe-klamar-jeho-fotky-pozna-cely-svet-dwf-/sk_rsport.asp?c=A071118_202458_sk_rsport_p28
 
markato1
2011-12-03 12:50:43+01
príspevok od: foggie
Tak ďakujem Určite o tom popremýšľam Ak má ešte niekto iný návrh , budem len rada ale toto sa mi celkom pozdáva
kup si 600D,alebo 60D so setakom + 70-200/4L a mas nanejaku dobu vymalovano
 
markato1
2011-12-03 12:51:45+01
70-200 vzhladom k zozpoctu bazarovo za cca 400 ecok
 
markato1
2011-12-03 12:57:28+01
tiez sportove foto..z 500D + 2,8L: http://www.500px.com/photo/2921847
 
bonifacko
2011-12-03 13:37:37+01
príspevok od: foggie
a kde by bol v tom poradí Canon 60d ?
V tom poradí nie je Canon 60D, ale je to medzistupen medzi 7D a 600D.
 
Cyril
2011-12-03 13:51:54+01
príspevok od: foggie
Dobrý deň ,
idem si kúpiť novú zrkadlovku ... Chcela by som vás poprosiť o radu
Chcela by som fotiť prírodu a predmety v pohybe , portréty menej . Čakala by som od tej zrkadlovky ostré fotografie , rýchle zaostrovanie , ľahké používanie a snáď čo najmenšiu váhu . Vôbec sa v tom nevyznám , som úplný začiatočník vo fotení . Zatiaľ som fotila s rodinnou zrkadlovku Canon , ktoré je už ale celkom stará ... Takže by som sa chcela spýtať čo by ste mi odporúčili . Celkom sa mi pozdáva Canon EOS 550d a Canon 7d (ale myslím že je pre mňa 7d zbytočne drahý a zložitý) , cena - bolo by dobré do 1000 euro

Ďakujem za rady
Aka je ta rodinna zrkadlovka? Preco chces novu? Kup si radsej poriadny objektiv k tej rodinnej a si vysmiata. Nove telo Ti zazrak neurobi, ale sklo velmi pomoze.
Novacik je proste nepoucitelny (mna nevynmajuc, poucil som sa na sebe, tiez som uplne zbytocne pustil zilou a potom rozpredaval zbytocnosti za polovicu).
 
Rastislav
2011-12-03 14:50:37+01
príspevok od: foggie
Dobrý deň ,
idem si kúpiť novú zrkadlovku ... Chcela by som vás poprosiť o radu
Chcela by som fotiť prírodu a predmety v pohybe , portréty menej . Čakala by som od tej zrkadlovky ostré fotografie , rýchle zaostrovanie , ľahké používanie a snáď čo najmenšiu váhu . Vôbec sa v tom nevyznám , som úplný začiatočník vo fotení . Zatiaľ som fotila s rodinnou zrkadlovku Canon , ktoré je už ale celkom stará ... Takže by som sa chcela spýtať čo by ste mi odporúčili . Celkom sa mi pozdáva Canon EOS 550d a Canon 7d (ale myslím že je pre mňa 7d zbytočne drahý a zložitý) , cena - bolo by dobré do 1000 euro

Ďakujem za rady
Tu máš množstvo príspevkov, stačí len čítať:
www.ephoto.sk/forum/7/vyberame-fotoaparat/
A tu nájdeš nejaké hádam nezávislé informácie:
http://www.dpreview.com/
http://www.photozone.de/
http://www.lenstip.com/
http://www.pentaxforums.com/reviews/canon-7d-vs-pentax-k-5-review/comparison.html
http://www.pentaxphotogallery.com/
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()