Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Alternativa k zrkadlovke Oly PL3, Sony Nex7, Samsung NX200

jake
jake 2012-01-01 12:56:35+01
Bolia ma krize a ruky z ustavicneho tahania fotaku z vahovo tazkou vybavou. Kedze nemam skusenosti s malymi mirorless podelte sa o skusenosti co vybrat. Dolezite je aby k tomu boli aj dobre sklicka. Malo by to sluzit ako alternativa k zrkadlu ale lahucke, zbalim tasticku a hotovo. Podla moznosti ale priorita co najlepsia kresba a dobry AF.
 
haplo602
2012-01-02 18:45:13+01
v tejto kategorii sa mi najviac pozdava samsung nx200ka ... nema prehnane megapixlov ale na to co ma dava dobru kvality vystupu. takisto objektivy sa daju.

odradza ma ze to je samsung. s ich ovladanim a interfacom mam zle skusenosti.
 
Iygor
2012-01-02 21:17:33+01
Ak by niekto zvažoval kúpu nex 5 z bazáru mám jeden na predaj s objektívom 18-55 a bleskom . Chcem kúpiť vyšší model. Mailový kontakt mám v profile.
 
wayne
2012-01-02 21:18:09+01
príspevok od: zajo79
to viem, kuknem sem tam Tvoje foto ked snorim ze co kupit...

este si necham chvilu na ulezanie, nech nekupim kravinu..
tu mam fotiek malo, vacsinou pridavam fotky na FB a 90% z nich je prave junior, tu na ne nie je nik zvedavy ono, ano, nie je to ako nex, ale zas na nex (zatial) nieje nic v rozsahu 35-40mm v prepocte s AF a clonou okolo 2-2.8, takze 20/1.7 vedie. nie je to aps-c, to je pravda, ale da sa s tym vyblaznit celkom slusne. a v okamihu ked si nasadim nikonacku 50tku zabudam ze nemam aps-c mal som E-PL1 a D90 rok spolu a zistil som, ze aj ked krajsie fotky robim s D90, skor do tasky pribalim mensi olympus, a tak nikon siel prec... chce sa to zzit so systemom, mne sa to podarilo, aj ked s inym nez som povodne chcel
 
wayne
2012-01-02 21:21:43+01
príspevok od: zajo79
v podstate zatial vedie ep3 .. so 17mm sklom a chcem nan pevnu 45..

som ista penom pokym neotvorim karolove postrehy z nex5tky...
a mozno este 7-14 ale ten je trosku drahy inak vyborne clanky su na http://www.stevehuffphoto.com akurat tam chlapik porovnava e-p3 a novinku gx1 od panasoniku + ma recenziu na nex-7 aj nex-5n, alebo este http://soundimageplus.blogspot.com/ , blog chlapika ktory toho tiez uz drzal v rukach hodne

su to tak trochu fanboi stranky, ale nik ti lepsie nepredvedie techniku a jej moznosti, ako clovek, ktory ju pouziva s chutou a radostou...
 
zajo79
2012-01-02 21:31:14+01
príspevok od: wayne
tu mam fotiek malo, vacsinou pridavam fotky na FB a 90% z nich je prave junior, tu na ne nie je nik zvedavy ono, ano, nie je to ako nex, ale zas na nex (zatial) nieje nic v rozsahu 35-40mm v prepocte s AF a clonou okolo 2-2.8, takze 20/1.7 vedie. nie je to aps-c, to je pravda, ale da sa s tym vyblaznit celkom slusne. a v okamihu ked si nasadim nikonacku 50tku zabudam ze nemam aps-c mal som E-PL1 a D90 rok spolu a zistil som, ze aj ked krajsie fotky robim s D90, skor do tasky pribalim mensi olympus, a tak nikon siel prec... chce sa to zzit so systemom, mne sa to podarilo, aj ked s inym nez som povodne chcel
no ved tiez zatial mam tri vdacne objekty na zachytenie momentov- moje deti, tak pri nich to je ina fuska, nabalit sa, plus velka fototaska.. kocik, pes... cize zatial to budem riesit takto, a pomaly setrit a dufat ze nastupca D700vky vyjde..

pokym najmensi nebude mat aspon o rok viacej, tak sa nedostanem z domu fotit nic co sa mi obcas podarilo predtym... aj teraz odriekam ked ma niekto vola, takze d7000 predana a nieco mensie bude stacit - ale vystup nech je kvalitny

uvazujem aj nad x100vkou- nemam ju kde pozriet .. objektivy ine kupovat moc nechcem, este na ten ep3 som ochotna kupit 45tku, na portrety ako "delanej"...
 
jake
2012-01-03 09:21:10+01
príspevok od: Bpali
jake,reagujem na tvoje "krize"..ako fyzioterapeut som rad,ze sa staras o zdravie a tolko vahy nosit je fakt vela...preto chvalim snahu odlahcit vybavu..prajem vela stastia pri vybere (sam som vlastnikom m4/3 panasonic G1,som spokojny,ale zrkadlu sa to nevyrovna...ale je to o dost lahsie,ako zrkadlo...)
To je jednoduche. Zrkadlo budem bravat na zakakazky a fotenie co si dohodnem dopredu a maleho spunta len tak, popripade na vyhratie sa ked sa to hodi alebo treba byt nenapadny. Neporovnavam zrkadlovku (nikon D700) s napr Olym kebo to su ine katogerie ale prave takuto kombinaciu chcem. Hoci Karol to trochu "pohnijil" lebo mi s tou recenziou nex5 dal chrobaka do hlavy.
 
vincko
2012-01-03 13:02:55+01
Super tema.
Takuto dilemu riesim uz dlhsie.
Chodim, pytam sa, skusam.
Ma niekto realne skusenosti? Oresiel uz niekto na "takuto zmensenu vybavu?"
Existuje niekde aj realne porovnanie?
Asi by som potreboval aj dlhe aj kretsie ohnisko.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()