Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

D90 ci 50d to je otazka =)

lilbunny
2012-01-03 00:24:08+01
Na začiatok prosím neukameňujte ma hneď s tým, že najskôr mám hľadať a potom sa pýtať ... toľké hodiny čo som sa ja načítal všeliakých recenzíí a porovnaní ... mám hlavu ako balón a neviem aj tak =D Foťáčik by to bol určite z druhej ruky ako tak pozerám tie inzeráty dajú sa zohnať oba za celkom príjemnú cenu a nacvakané do 10 000. Kupoval by som iba telo a objektív 50mm f1.8 možno neskôr niečo viac ale nazačiatok len telo +50tka a možno niaky blesk a baterygrip ešte.
Fotím hlavne portréty a deti ... v táboroch a všakovaké detské akcie, sú to skôr fotky reportážne fotky alebo momentky, takže je pre mňa dosť dôležité rýchle a kalitné zaostrovanie. Ďalej by som si raz za čas chcel dopriať vytlačiť dáku tú fotky na aspoň A3. Doteraz som fotil Sony a200 so setovym a najlacnejším tamronom 70-200 .... čiže ostrenie pomalé ako slimák a šum tiež nič moc.
Ten Canon sa mi celkom pozdáva hlavne materiály aj rýchlosť sériového snímania a ponuka bazárových objektívov je zdá sa večšia ako u Nikonu. Nikon je zasa o dačo lacnejši takže by som teoreticky mohol zvažovať aj 50mm f1.4 k tomu Nikonu ... neviem čo by som mal ešte zohľadniť tak prosím o radu ktorý sa mi viac hodí a prečo.
Vďaka
 
Ondatree
2012-01-03 00:50:55+01
Riesil som to tiez a vybral som 50D prave koli materialu, rychlosti a aj ergonomii. Na AF sa vobec nestazujem. Celkovo mi prislo to telo trosku dospelejsie ako D90 ale Nikonisti budu mozno namietat. Bezne riesenie je chytit si to do ruky, mne napr. D90 vobec nesadla. Bral som to ale primarne na sport (neskor som zistil ze aj na krajinu ) ... Na druhej strane, neviem ako s Nikonom ale Canon f1.8 nie je zrovna najrychlejsie ani najpresnejsie sklo...

Ale len tak btw. pamatam si jednu fakt rozsiahlu temu, co to riesila a myslim ze vsetko vyriesila
 
Pospo
2012-01-03 01:06:57+01
Mam skusenost s D90 a 50/1,4G aj 50/1,8G ... s telom som velmi spokojny naucilo a stale ma uci fotit, tie objektivy zase pri tom foteni premylsat. Nenapadama k telu jedine negativum (za tu cenu). A s 1.8G podava obrazovo exelentne vysledky, osobne preferujem jej dvojnasobnu rychlost ostrenia oproti 1.4 aj za cenu nizsej clony. S kludom sa s tym da fotit na plnu dieru.
 
zincica
2012-01-03 01:09:30+01
vyjadrim sa k nikonu, canon nepoznam.
pokial by som kupoval len jedno sklo, k apsc by mi skor pasovala 35-ka. nikkor 35/1.8 je navyse dostatocne rychly, co ho robi vcelku pouzitelnym na "reportaz" (alebo deti) aj "portret". je to vsak iste kompromis, kedze portretny objektiv by mal mat vacsiu ohniskovu vzialenost. cenovo zaujimave nikkor 50/1.8 aj 85/1.8 su vsak dostatocne pomale na to, aby sa s nimi reportaz (alebo deti) fotili komplikovane
 
balazovic.lubos
2012-01-03 02:38:16+01
Napriek tomu, že mám Canon, bral by som mi. Nikon D90 a k tomu 50/f1,4 ! Fotil som s D90kou so sklom 24-70 f/2,8 ( neskutočné sklo ! ) a s 85kou, bola to paráda . 50D som v ruke nemal ( len 40 D) , ale ak môžem odporučiť choď do Nikon ! Ideál 300ka ( jedno ktorá ) a 50ku k tomu ! Alebo aspoň D90! Ale iba môj subjektívny názor. Nič viac.
 
wayne
2012-01-03 06:36:10+01
urcite nikon, jeho af-s 50/1.8 prevysuje canonacku minimalne ostrenim. ale v podstate to mas jedno, ked cokolvek odfotis znacku fotoaparatu tam nebude vidiet nikde..
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-03 07:12:53+01
Ak porovname tela, tak EOS 50D predci D90 v spracovani. Je to jednoducho vyssi model. Obidva poskytuju dobru ergonomiu. Funkcne su fotoaparaty podobne, rovnako aj obrazovou kvalitou.
Velky rozdiel je v objektivoch. Zatialco ti Canonacke maju velky problem s mechanickou kvalitou a zastaralostou, Nikon ma hned tri vyborne objektivy za ktore sa veru hanbit nemusi. 50/1,8G, 50/1,4G a 35/1,8G. Plusom je prepracovanejsi system odpalovania bleskov CLS. V kombinacii fotak zakladak Nikon vedie.
Ak by si sa vyberal skor teleobjektivovym smerom, tam viac ponuka Canon.
 
tomas.hlavco
2012-01-03 07:22:00+01
Mal som CANON 50D neskôr som prešiel ku "konkurencii", teraz fotím s NIKON D700 ale medziskokom bola D7000-ka. Viem, že by som sa už ku CANON-u asi nevrátil. Fotenie s D700-kou je zážitok vždy keď ho vezmeš do ruky, ale v tvojom prípade by som volil 50D proti D90-tke. Keď som kupoval 50D rišil som tiež problém či D90 alebo 50D, vhral 50D kôli pevnému utesnenému telu a skvelej ergonómii. Poviem ti, že prejsť potom z 50D na D7000 bolo utrpenie, čo sa týka držania tela, Canon má na "semi-profi" zrkadlovkávh skvelú ergonómiu + keď sa rozprší nemusíš s ním utekať hneď pod strechu a s pevným sklom ti budú krásne fotiť aj jeden aj druhý, najlepšie máš ale ak máš možnosť ísť si niekam ochytať oba modely a uvidíš.
 
Iygor
2012-01-03 08:14:02+01
Ak ešte máš nejaké sklá pre sony tak alternatívou k týmto foťákom je sony a700, v bazároch sa dá nájsť lacno (okolo 500), nebudeš muset riešiť stabilizáciu objektívov, telo 700-vky je uesnené a výstup vynikajúci. objektívy buď orig. sony 50/1,8 50/1,4 alebo moniltácka 50/1,7.
Sklá ako Minolta 70-210/4 beercan v bazáre kúpiš aj za 120€, v takej sume asi pre C a N nič slušné nekúpiš.
 
viking81
2012-01-03 09:07:38+01
nooo najidealnejsia volba by pre teba bola zobrat canon 50D a na to nejaky nikon objektiv canonacka 50-ka 1,8 je dost pomala a mechanicky velmi biedna...50-ka 1,4 je na tom opticky aj rychlostou ostrenia lepsie...aj mechanicke spracovanie je na vyssej urovni...ma len jeden zasadny problem a to velmi citlivy predny clen na mechanicky naraz....staci ze tuknes predkom objektivu nechtiac niekde a je dost mozne ze si poskodis take kolajnicky vo vnutri skla a nebude ti to uz presne ostrit...potom jedine servis....inak suska sa po internete ze by mal canon vydat novu verziu 50-ky a este nejakych par inych skiel niekedy na jar, takze mozno skus chvilku pockat....ak sa ti cakat nechce....kludne chod do nikonu d90 s 50 1,8 G.....urcite budes spokojny
 
markato1
2012-01-03 10:14:52+01
príspevok od: lilbunny
Na začiatok prosím neukameňujte ma hneď s tým, že najskôr mám hľadať a potom sa pýtať ... toľké hodiny čo som sa ja načítal všeliakých recenzíí a porovnaní ... mám hlavu ako balón a neviem aj tak =D Foťáčik by to bol určite z druhej ruky ako tak pozerám tie inzeráty dajú sa zohnať oba za celkom príjemnú cenu a nacvakané do 10 000. Kupoval by som iba telo a objektív 50mm f1.8 možno neskôr niečo viac ale nazačiatok len telo +50tka a možno niaky blesk a baterygrip ešte.
Fotím hlavne portréty a deti ... v táboroch a všakovaké detské akcie, sú to skôr fotky reportážne fotky alebo momentky, takže je pre mňa dosť dôležité rýchle a kalitné zaostrovanie. Ďalej by som si raz za čas chcel dopriať vytlačiť dáku tú fotky na aspoň A3. Doteraz som fotil Sony a200 so setovym a najlacnejším tamronom 70-200 .... čiže ostrenie pomalé ako slimák a šum tiež nič moc.
Ten Canon sa mi celkom pozdáva hlavne materiály aj rýchlosť sériového snímania a ponuka bazárových objektívov je zdá sa večšia ako u Nikonu. Nikon je zasa o dačo lacnejši takže by som teoreticky mohol zvažovať aj 50mm f1.4 k tomu Nikonu ... neviem čo by som mal ešte zohľadniť tak prosím o radu ktorý sa mi viac hodí a prečo.
Vďaka
Canonacka 50.1.8 sa da bazarovo kupit za 50=70 eur.,nova okolo 100 ,co nieje ziadna investicia a vystup je vyborny.Tu na ephote je 50ka takmer povinna,ale radsej by som uz kupoval nieco okolo 35mm a 85ku.cenovo su tu tiez dostupne objektivy a opticky vyborne.K tomu kupis 70-200/4L a mas Lkovy objektiv bazarovo okolo 400 eur(novy okolo 600)..vystup je vyborny ,ostry od plnej diery,rychly,tichy,presny..ostatne je uz len na userovy..Co sa tyka obrazoveho vystupu,oboch spominanych je podobny..ergonomicky je to vsak velky rozdiel..navyse je D90 plastova..
 
thrash
2012-01-03 10:35:11+01
Ak vyberas cisto medzi Nikon D 90 a Canon 50 D tak jednoznacne Canon je to vyssi model a trocha viac profesionalnejsi ako D90 (cim nechcem povedat ze D 90 je zly) ja som sa presne tak isto rozohodval davnejsie a vybral som si 50 D a nelutujem. Je to fotak na urovni s nym nemas problem a keby som ho mal menit tak jedien ze full frame do canonu
 
martin9113
2012-01-03 12:28:56+01
príspevok od: thrash
Ak vyberas cisto medzi Nikon D 90 a Canon 50 D tak jednoznacne Canon je to vyssi model a trocha viac profesionalnejsi ako D90 (cim nechcem povedat ze D 90 je zly) ja som sa presne tak isto rozohodval davnejsie a vybral som si 50 D a nelutujem. Je to fotak na urovni s nym nemas problem a keby som ho mal menit tak jedien ze full frame do canonu
ku tomu sa priklanam aj ja. 50d je vydareny model.
 
lilbunny
2012-01-03 13:17:45+01
príspevok od: martin9113
ku tomu sa priklanam aj ja. 50d je vydareny model.
wau Nikonista odporuca Canon ... to sa len tak nevidí
Ale zatiaľ asi Canon vyhráva aj u mňa ... navyše po tom 70-200/4L pokukávam už dlhšie a možno ho cez leto poriešim :o)
Najviac zavážilo asi to "profesionálnejšie" spracovanie Canonu.
 
lilbunny
2012-01-03 13:39:23+01
A ešte trošku zneužijem tému, čo si myslíte o blesku made in china dáky Speedlite 460-II za 50€ + dáke obdobné rádiové odpalovanie a difuzny dazdnik ?? Bolo by to k tomu Canonu alebo Nikonu este podľa toho ktorý kúpim .... s blýskaním som amatér a chcem to vlastne len vyskúšať .
Inak ak má ešte niekto dáku radu ohľadom tých foťákov tak šup sem =)
ďakujem ..
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()