Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Aká Zrkadlovka pre začiatočníka do 700EUR?

huli
2012-01-09 18:52:39+01
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
 
markato1
2012-01-09 18:59:08+01
príspevok od: huli
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
canon 1100D so setakom+ plus k tomu 60ku makro..D3100 so setakom a nejake lacne makro k tomu.
 
Marcel Rebro
2012-01-09 19:00:27+01
príspevok od: huli
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
 
palo17
2012-01-09 19:03:04+01
Zalezi len na tom, ci chces novu alebo pouzivanu.. nova do tej ceny vojde tak nikon d3100 alebo najviac d5100, zo starsich modelov d3000 a d5000. Co sa tyka Canonu tak maximalne eos 500,550 a 600d. Ak chces pouzivanu zrkadlovku pozri sa po nikone D90- moznost pouzit aj starsie objektivy bez motorcekov.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-09 19:22:48+01
príspevok od: huli
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
Zaujimavy pristup. Miesto zlepsenia techniky fotenia verit, ze to zaruci upgrade fotoaparatu. Aj s tym novym fotakom to budes mat na......., pretoze fotit za zleho svetla (a tym nemyslim len malo svetla), vedie k zlym vysledkom. Fotograf si vybera svetlo, pripadne si ho upravi. Nefoti za kazdych okolnosti a najma nie u makra.

Tym nechcem povedat, ze si starucky kompakt nezasluzi upgrade. Nikon D3100+18-55 + Nikkor AF-S 40/2,8G Micro.
 
bubu1687
2012-01-10 09:00:02+01
zaklad je vzdy sudit vsak...... a povysovat sa svojim "profi"...... neskutocne...
 
LastHit
2012-01-10 09:31:08+01
príspevok od: bubu1687
zaklad je vzdy sudit vsak...... a povysovat sa svojim "profi"...... neskutocne...
Odsudil niekto niekoho? Alebo napisal ze nema fotit? Alebo neporadil?
Akurat bolo poznamenane, ze telo a ani objektiv dobre makro nespravi. Ze to chce "aj" svetlo.
Potom su ludia sklamani, ze investicia nepriniesla ocakavany vysledok.
 
bubu1687
2012-01-10 11:10:03+01
príspevok od: LastHit
Odsudil niekto niekoho? Alebo napisal ze nema fotit? Alebo neporadil?
Akurat bolo poznamenane, ze telo a ani objektiv dobre makro nespravi. Ze to chce "aj" svetlo.
Potom su ludia sklamani, ze investicia nepriniesla ocakavany vysledok.
hovorim to vseobecne nie je to prva reakcia......pyta sa na nieco...treba jej odpovedat a osdobne dojmy nechat bokom....ja som sa v tom komente tiez nehala uniest D:
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-01-10 11:23:44+01
príspevok od: bubu1687
hovorim to vseobecne nie je to prva reakcia......pyta sa na nieco...treba jej odpovedat a osdobne dojmy nechat bokom....ja som sa v tom komente tiez nehala uniest D:
Na niektore otazky nexistuje odpoved. A nie kazda dobra odpoved je mila a dobre sa pocuva. Dobry ucitel nie je ten, co odpovie ziakovi na kazdu otazku, ale ten, co ho nauci mysliet a hladat informacie.
 
javelin
2012-01-10 11:26:07+01
príspevok od: bubu1687
zaklad je vzdy sudit vsak...... a povysovat sa svojim "profi"...... neskutocne...
Základ je, bola, a bude Slovenská Ovca.., dajte mi , ukážte mi , lebo Ja neviem....
Položiť tak triviálnu otázku na fóre , ktoré je už aj tak prehustené mnohokrát sa opakujúcimi odpoveďami na tento konkrétny problém , by som Ja osobne považoval za zlyhanie Mojich schopností samostatne v spoločnosti fungovať....

 
javelin
2012-01-10 11:34:14+01
Neber osobne huli, platí pre omnoho staršch a skúsenejších ako si Ty.....
 
dodo_bb
2012-01-10 11:36:17+01
príspevok od: Karol Srnec
Na niektore otazky nexistuje odpoved. A nie kazda dobra odpoved je mila a dobre sa pocuva. Dobry ucitel nie je ten, co odpovie ziakovi na kazdu otazku, ale ten, co ho nauci mysliet a hladat informacie.
Súhlasím, že týchto tém je tu dokola kopa. Ale Karol, keď už chceš bojovať proti podobným témam typu - poraďte objektív, poraďte zrkadlovku a neustále dokola, robil by som to inak - pripravil by som si dve tri sady príslušných odkazov na fotoškolu (alebo iný vhodný článok), bez komentára by som ich okamžite skopčil do komentu a zamkol tému. Tak by sa predišlo "profi" blbým odpovediam a reakciám na tie OT komenty. Ako admin na to máš aj právo aj možnosť, bolo by to slušné a účelné. Dotazovateľ by si to naštudoval alebo nie, jeho vec a blbá téma by rýchlo vyhnila z aktuálnych tém.
 
haplo602
2012-01-10 13:34:35+01
príspevok od: huli
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
hociktory lowend (1100D, D3100, K-r ...) s kitom + kratke makro (60mm)
 
haplo602
2012-01-10 13:35:36+01
príspevok od: bubu1687
zaklad je vzdy sudit vsak...... a povysovat sa svojim "profi"...... neskutocne...
sudit a byt sudeny ....
 
javelin
2012-01-10 15:41:29+01
príspevok od: haplo602
sudit a byt sudeny ....
Radšej byť súdený dvanástimi , ako nesený šiestimi....
 
wayne
2012-01-10 16:03:12+01
príspevok od: bubu1687
zaklad je vzdy sudit vsak...... a povysovat sa svojim "profi"...... neskutocne...
zly, zly internet!
 
bubu1687
2012-01-10 20:11:39+01
príspevok od: javelin
Základ je, bola, a bude Slovenská Ovca.., dajte mi , ukážte mi , lebo Ja neviem....
Položiť tak triviálnu otázku na fóre , ktoré je už aj tak prehustené mnohokrát sa opakujúcimi odpoveďami na tento konkrétny problém , by som Ja osobne považoval za zlyhanie Mojich schopností samostatne v spoločnosti fungovať....

Ja tiez najprv hladam je pravda ze je toho tu az na grc vela ale treba chapat aj to ze xcu poradit..... Povedat im nech hladaju ale nekomentovat ich foto schopnosti......nato narazam... A na riesenie ze zamknutntemunhned mam asi taky nazor zr bud si odplasia moznych uzivatelov kvolimpocitu nezaujmu alebo budunzakladat stale nove temy
 
tomis.ales
2012-01-11 15:24:44+01
príspevok od: dodo_bb
Súhlasím, že týchto tém je tu dokola kopa. Ale Karol, keď už chceš bojovať proti podobným témam typu - poraďte objektív, poraďte zrkadlovku a neustále dokola, robil by som to inak - pripravil by som si dve tri sady príslušných odkazov na fotoškolu (alebo iný vhodný článok), bez komentára by som ich okamžite skopčil do komentu a zamkol tému. Tak by sa predišlo "profi" blbým odpovediam a reakciám na tie OT komenty. Ako admin na to máš aj právo aj možnosť, bolo by to slušné a účelné. Dotazovateľ by si to naštudoval alebo nie, jeho vec a blbá téma by rýchlo vyhnila z aktuálnych tém.
No, to by sme ale prisli o velku srandu citat a komentovat taketo prispevky
 
tomis.ales
2012-01-11 15:32:03+01
príspevok od: huli
Ahojte,

mám veľkú záľubu vo fotografovaní, najmä vo fotení makra (kvetov, listov...). Už dlhšiu dobu vlastním kompakt Panasonic Lumix TZ1, ale omrzelo ma to, lebo sice makro mu celkom ide ale ked chcem fotit v šere, alebo zlych podmienkach, je uplne na hovno. Preto som sa rozhodla pre zrkadlovku. Mam zalubu aj v tzv. street foto a čiernobielych fotografiach asi najviac. Neviem si však poradiť s výberom. Dakujem
Do 700€ to mas aj tak jedno. proste si kup k setaku este makroobjektiv. K tomu makru by som ti este ale doporucil nejaku odrazku/rozptylku, staci mala. Aj dve, jedna ako rozptylka a druha ako pozadie. Svetlo je dolezitejsie ako technika.
shop.ephoto.sk/katalog/studio/odrazove-dosky/fomei-odrazova-doska-5-in-1-60cm.html
Najprv je lepsie si precitat odkazy co tu chalani zavesili.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()