Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Zrkadlovka pre produktovú fotografiu (amatér)

Dominikus
2012-01-16 23:05:29+01
Zdravím vo spolok,

ako z predmetu vyplýva potrebujem poradiť akú zrkadlovku kúpiť na produktové fotografie (pre amatéra).

Rozpočet je do 600 €. Čo sa týka produktov bude sa jednať hlavne o notebooky, tlačiarne a pod..

Som úplný začiatočník, ktorý sa chce učiť, tak to prosím berte na vedomie. Nie som profesionál, takže nechcem fotiť profesionálne fotky.

Kľudne prihoďte aj články a iné dobre čítanie o produktovej fotografii.

Za každú radu ďakujem.
 
Gino
2012-01-17 00:01:50+01
Canon EOS 1100D telo + objektív Canon EF-S 18 55 IS II
do 460€ sa to zmestí, no musíš pripočítať minimálne 200€ za
základné vybavenie ako fotostôl, osvetlenie, statív...

shop.ephoto.sk/canon-eos-1100d-ef-s-18-55-ii-is.html
http://www.mini-max.sk/category/default/20
 
bobo222
2012-01-17 08:52:19+01
Na to fakt netreba zrkadlovku. Stačí lepší kompakt so sánkami na blesk, dôležité sú svetlá, statív, stôl, prípadne fotostan a pod.
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-17 08:56:16+01
príspevok od: Dominikus
Zdravím vo spolok,

ako z predmetu vyplýva potrebujem poradiť akú zrkadlovku kúpiť na produktové fotografie (pre amatéra).

Rozpočet je do 600 €. Čo sa týka produktov bude sa jednať hlavne o notebooky, tlačiarne a pod..

Som úplný začiatočník, ktorý sa chce učiť, tak to prosím berte na vedomie. Nie som profesionál, takže nechcem fotiť profesionálne fotky.

Kľudne prihoďte aj články a iné dobre čítanie o produktovej fotografii.

Za každú radu ďakujem.
pokojne Canon 1100D a k tomu statív a dve tri trvalé svetlá - obyč žiarovky, nejaký difúzor a ide sa na to
 
mirosz
2012-01-17 10:27:44+01
príspevok od: Jozef Peniak
pokojne Canon 1100D a k tomu statív a dve tri trvalé svetlá - obyč žiarovky, nejaký difúzor a ide sa na to
Ak tym produktom nie je nieco ako bager...kamion...zaoceanska lod
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2012-01-17 10:40:56+01
príspevok od: mirosz
Ak tym produktom nie je nieco ako bager...kamion...zaoceanska lod
to uz je skôr architektura
 
Bobo2sk
2012-01-17 11:53:58+01
Ja by som navrhoval akykovek kompakt s manualnym rezimom, kolajnicky na blesk nemusia byt.
+ treba si pripocitat stativ (kludne aj hamu za 20e) a nejaku dialkovu spust, samospust moze zdrzovat. A hlavne minimalne provizorny svetelny stav.
Extremne lacna alternativa:
http://www.digi-foto.sk/ako-fotografovat/reklamna-fotografia/predmety-do-katalogu/
Kupeny stan je urcite pohodlnejsi,ale musis bez svetiel ratat dalsich 50e. A na stan by bolo dobre aj svietit, takze lacnejsia alternativa... maly halogen so stmievacom, drahsia... nejake blesky a odpalovat ich opticky.

A preco kompakt?
Podstatne vetsia hlbka ostrosti. (pri dslr, 50mm ohnisko, 1m vzd. a f11 mas DOF 8 cm pred a 9 cm za bodom zaostrenia).
Neodhovaram ta za kazdu cenu od slr. Ak planujes foteniu sa venovat, slr MOZE byt dobra volba. Ale LEN kvoli produktovej foto by som slr neriesil
 
Bobo2sk
2012-01-17 11:57:27+01
na toto som narazil... nadherne jednoduche
http://www.digital-photography-school.com/how-to-make-a-inexpensive-light-tent
 
slavmiro
2012-01-17 12:04:43+01
telo Nikon D90 (spolahlivy AF, stavovy displej kde vzdy vidis nastavenia, 3'' LCD 920k ), k tomu AF(S)-50/1.8D(G). 99% produktovej fotografie robim s podobnou zostavou.
K tomu aspon trocha slusny stativ (Velbon Sherpa 750R), A2 (50x70) fotokartony (biele, cierne, sive) na vytvaranie nekonecneho pozadia, regulovania svetelnych pomerov.

Na lacne 18-55 a ine setaky zabudni. Pevne sklo najlepsie prenasa kontrast/ostrost/farebnost. Niekto moze namietat ze aj zo setakom pri F8 mozes foti produktove veci. Ano mozes, ale pri trochu viac kreativnej produktovej fotografii pre zdoraznenie 3D obcas potrebujes mat aj neostrost a pouzit mensiu DOF, t.j. clony F2.8-F4 co na setovych zoomoch nie je mozne.
 
tomis.ales
2012-01-17 13:20:08+01
Neviem ako s technikou do 600€, ale ak ti ostanu peniaze kup si este knihu Fotografie a Svetlo. Je tam vyborne popisane ako fotit produkty.
shop.ephoto.sk/fotografie-and-svetlo-naucte-se-techniky-fotografickeho-sviceni.html
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()