Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

BenQ GH-600 a Kodak EasyShare Z5010

mailox5
2012-05-02 18:40:41+02
Dobrý deň!
Poprosil by som o radu. Idem kupovať fotoaparát. Nie zrkadlovku, len nejaký kompakt s väčším telom. Rozhodujem sa medzi BenQ GH-600 a Kodak EasyShare Z5010. Neviem, či sú značky spolahlivé, keďže doteraz som mal Nikon a BenQ veľmi nepoznám a Kodak neviem či už, ale oznamoval ukončenie výroby digitálnych fotoaparátov. Možno ak máte aj iné overené fotoaparáty v tej cenovej kategórií, rád prijmem aj iné možnosti. V prvom rade mi ide o to, aby robili aspoň tak dobré fotky, ako môj doterajší ždibak Nikon S203. Za radu dopredu ďakujem..
 
KESKOSENI
2012-05-02 19:13:58+02
príspevok od: mailox5
Dobrý deň!
Poprosil by som o radu. Idem kupovať fotoaparát. Nie zrkadlovku, len nejaký kompakt s väčším telom. Rozhodujem sa medzi BenQ GH-600 a Kodak EasyShare Z5010. Neviem, či sú značky spolahlivé, keďže doteraz som mal Nikon a BenQ veľmi nepoznám a Kodak neviem či už, ale oznamoval ukončenie výroby digitálnych fotoaparátov. Možno ak máte aj iné overené fotoaparáty v tej cenovej kategórií, rád prijmem aj iné možnosti. V prvom rade mi ide o to, aby robili aspoň tak dobré fotky, ako môj doterajší ždibak Nikon S203. Za radu dopredu ďakujem..
 
KESKOSENI
2012-05-02 19:14:28+02
5-10sek
 
Daniel.U
2012-05-02 20:11:02+02
tuto otazku treba adresovat predajcom spotrebnej elektroniky tak isto ako ked su kupujes tuzkove baterky
 
bear
- moderator
2012-05-02 20:21:21+02
Ked uz kupovat taketo s prepacenim "sračky", tak radsej odporucam kupit nejaky secondhand nejakej normalnej znacky od niekoho, kto presiel na vyssi model. Ma to niekolko vyhod:
- lepsia kvalita spracovania
- SW fotoaparatu nebude mat tolko chyb
- nezvysuje sa mnozstvo toxickeho elektronickeho odpadu
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-02 20:33:55+02
Tu skutocne plati otazka: Ktory je horsi? Prosim ta, nepytaj sa u nas na radu v tejto kategorii "noname" najlacnejsich aparatov. Nikto z nas ich nemoze odporucit ani svojej nenarocnej babke. Nemame s nimi skusenosti. Nikto z nas by taka aparat ani nezobral do ruky. Kup si aspon najlacnejsi Canon, NIkon, ci Olympus, ktory najdes. Nam mas aspon zaruku nejakeho kvalitativneho standardu. Vyber si podla toho, ktory sa ti paci. Ine rozdiely nehladaj.
 
mailox5
2012-05-02 22:31:15+02
Ďakujem za rady
Skoro som aj zabudol na takých ako vy
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-05-02 22:42:19+02
príspevok od: mailox5
Ďakujem za rady
Skoro som aj zabudol na takých ako vy
napis sukromne uzivatelovi b.a.f.o.a.r.t. Pracuje v elektre a v tvojej cenovej relacii ti najde nieco lepsie, nez spominane nepodarky. Ma s tym kazdodennu prax. Tu sa riesia skor zrkadlovky a kvalitne kompakty. Pristroje tejto kategorie ani netestujeme.
 
Shooter
2012-05-02 22:43:07+02
príspevok od: mailox5
Dobrý deň!
Poprosil by som o radu. Idem kupovať fotoaparát. Nie zrkadlovku, len nejaký kompakt s väčším telom. Rozhodujem sa medzi BenQ GH-600 a Kodak EasyShare Z5010. Neviem, či sú značky spolahlivé, keďže doteraz som mal Nikon a BenQ veľmi nepoznám a Kodak neviem či už, ale oznamoval ukončenie výroby digitálnych fotoaparátov. Možno ak máte aj iné overené fotoaparáty v tej cenovej kategórií, rád prijmem aj iné možnosti. V prvom rade mi ide o to, aby robili aspoň tak dobré fotky, ako môj doterajší ždibak Nikon S203. Za radu dopredu ďakujem..
Chceš nový foťák, ale pritom ti stačí ak bude robiť také isté fotky ako tvoj starý. To si trošku odporuje, nie? Ak si s Nikonom spokojný, načo ho meniť. Sú to iba vyhodené peniaze. V kategórii kompaktov do 150€, žiaľ nie je čo riešiť. Rozhoduje iba "láska" na prvý pohľad. Radšej foť tým čo máš a šetri ďalej. A až keď sa budeš chcieť posunúť s kvalitou ďalej potom sa pýtaj. Je to kruté, ale inú radu ako ti dal Karol tu nedostaneš. Nie je tu o čom diskutovať.
 
martin9113
2012-05-03 04:57:18+02
príspevok od: mailox5
Dobrý deň!
Poprosil by som o radu. Idem kupovať fotoaparát. Nie zrkadlovku, len nejaký kompakt s väčším telom. Rozhodujem sa medzi BenQ GH-600 a Kodak EasyShare Z5010. Neviem, či sú značky spolahlivé, keďže doteraz som mal Nikon a BenQ veľmi nepoznám a Kodak neviem či už, ale oznamoval ukončenie výroby digitálnych fotoaparátov. Možno ak máte aj iné overené fotoaparáty v tej cenovej kategórií, rád prijmem aj iné možnosti. V prvom rade mi ide o to, aby robili aspoň tak dobré fotky, ako môj doterajší ždibak Nikon S203. Za radu dopredu ďakujem..
v tomto prípade si moc nepolepšíš. moja rada je došetri nejakých 60eciek a kup bazarovú lowend zrkadlovku. . je jedni ci canon ci nikon . mne velku službu urobil nikon d40. da sa teraz kupit okolo 200euro.
 
hugoba
2012-05-03 06:55:39+02
možno tento:
http://vat.pravda.sk/obraz-a-zvuk/clanok/26602-ikea-predstavila-digitalny-fotoaparat-z-kartonu/
 
mailox5
2012-05-03 15:08:48+02
Ďakujem za rady. No zrejme mi neostáva nič iné, ako počkať. Mám doma zrkadlovku, no na film a nie som tak dobrý fotograf, aby každý môj záber vyšiel a z tých X fotiek ak sa mi pár podarí mi príde dosť nákladné s ňou fotiť. Ten Nikon čo mám je automat a ručné nadstavenie clony a expozície sa mi zapáčilo, tak som rozmýšľal, že by som ho vymenil za iný fotoaparát, u ktorého by som mal možnosť to nadstavovať. Jednoznačne ale ďakujem za rady.
Prejem vám pekný deň!
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()