Hore
Fórum » Vyberáme fotoaparát
 

Prvá zrkadlovka

Mato62
Mato62 2012-05-04 14:57:19+02
Dobrý deň ... najneskôr o 2 týždne by som si chcel kúpiť svoju prvú zrkadlovku , doteraz som fotil len s kompaktom a už by som chcel prejsť na niečo lepšie . Najradšej fotim prírodu , kvety , západ slnka atď. Malo by to byť niečo do 600 eur aj s objektívom . Pozeral som canon eos 550D a nikon D3100 . Ale neviem nevyznám sa v tom tak som si prišiel po nejaké rady Vopred ďakujem ..
 
bonifacko
2012-05-04 21:43:07+02
príspevok od: Mato62
Dobrý deň ... najneskôr o 2 týždne by som si chcel kúpiť svoju prvú zrkadlovku , doteraz som fotil len s kompaktom a už by som chcel prejsť na niečo lepšie . Najradšej fotim prírodu , kvety , západ slnka atď. Malo by to byť niečo do 600 eur aj s objektívom . Pozeral som canon eos 550D a nikon D3100 . Ale neviem nevyznám sa v tom tak som si prišiel po nejaké rady Vopred ďakujem ..
Alebo starší model, funglovku Canon 1000D za 249€ (cena lepšieho kompaktu)
A kup si nejaky lepší zakladak s lepšou kresbou do tych 600€ .
http://www.mall.sk/zrkadlovky-canon/canon-eos-1000d-body
 
Mato62
2012-05-04 22:08:11+02
len žeby to nebolo potom tak že o ničom telo a dobry objektiv , asi radsej by som sa priklonil k tomu že lepšie telo + horší objektív a potom časom dokúpiť lepšie objektívy ...
 
klb
2012-05-04 22:31:29+02
Ja mam ako svoju prvu zrkadlovku Nikon D5000 uz 2r, som spokojny.
Ja by som ti odporucil D3100 alebo D5100 pripadne D90.
Chod si ich hlavne ohmatat do predajne, lebo mne sa D5100 vdaka malemu telu drzi zle.

alebo si este Googli
http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon-D5100
http://snapsort.com/compare/Canon_EOS_550D-vs-Nikon_D3100
 
majster333
2012-05-04 23:01:39+02
príspevok od: Mato62
len žeby to nebolo potom tak že o ničom telo a dobry objektiv , asi radsej by som sa priklonil k tomu že lepšie telo + horší objektív a potom časom dokúpiť lepšie objektívy ...
no tak oni ti riadia preto aby to tak bolo, z ich hľadiska je to tak lepšie. Lebo objektív nemusíš meniť ak je dobrý. Ale telá sa budú rýchlo zlepšovať a budeš chcieť mať stále lepšie a novšie čo je cesta do pekla
 
Manicy
2012-05-04 23:54:39+02
príspevok od: total empty
Bez vyklopného displeju si ani neviem predstaviť fotografovanie,hlavne keď položíš foťák na zem,pri makre atď.
Je to nenahraditeľná pomoc,preto pouvažuj.
kazdy podla svojej chuti...osobne som nikdy vyklopny display nepotreboval a keby bol naozaj dolezity montovali by ho urcite do profi tiel ako napr D4..
 
2012-05-05 00:13:48+02
príspevok od: Manicy
kazdy podla svojej chuti...osobne som nikdy vyklopny display nepotreboval a keby bol naozaj dolezity montovali by ho urcite do profi tiel ako napr D4..
žiadny full frame pokiaľ viem nemá výklopný display. Ale pri makre sa celkom hodí, používam ho s kompaktom čo mám. Je síce fakt že ak by som nemusel ísť do 10cm od objektu tak by som ho asi nevyužil až tak ale to je vedľajšie. Má svoje výhody aj ak chceš točiť video alebo sa vidieť a nefotiť o zrkadlo
 
Manicy
2012-05-05 00:18:33+02
príspevok od: Mato62
Dobrý deň ... najneskôr o 2 týždne by som si chcel kúpiť svoju prvú zrkadlovku , doteraz som fotil len s kompaktom a už by som chcel prejsť na niečo lepšie . Najradšej fotim prírodu , kvety , západ slnka atď. Malo by to byť niečo do 600 eur aj s objektívom . Pozeral som canon eos 550D a nikon D3100 . Ale neviem nevyznám sa v tom tak som si prišiel po nejaké rady Vopred ďakujem ..
Mal som rovnaky problem. Mesiac som stravil citanim recenzii a cim dalej tym viac som bol nerozhodnejsi. Nakoniec som sa rozhodol pre bazarovu zrkadlovku pretoze za cenu tela a setoveho zakladneho objektivu som dostal telo zakladny setak 18-55+55-200,battery grip a dve baterie. Nepresli ani dva roky a cela tato zostava bola predana a siel som do vyssieho modelu. Teraz viem ze som urobil najlepsie ako som mohol,zoznamil som sa s digitalnou zrkadlovkou vyskusal tele objektiv aj ked horsej kvality ale nabral skusenosti a dosiel k zaveru co je pre mna najvyhovucejsie. Cela ta zostava ma stala 560€ a po roku som ju predal za 400€. Keby som ju mal kupovat v obchode stalo by ma vtedy telo okolo 500aj so setakom + 300€ 55-200 + batttery grip 50€ co je 850€ a keby som sa toho chcel zbavit dostal by som za to tiez len 400€. Na druhej strane mam kamarat ktory si kupil najnizsiu radu zrkadlovky a bude ju mat asi dokonca zivota pretoze mu to staci..Len som teraz narychlo otvoril bazos a nasiel rovno dve D90, prva 430€ a druha 450€ . K tomu neaky zakladny objektiv, osobne som si zaobstaral z bazosa sigmu 18-50 2,8f za 150€ a ako naozaj som s nou skopojny neda sa porovnat zo setakom napr od nikonu. Samozrejme ze tieto rady nemusia vyhovovat kazdemu..Teraz mam vyssiu triedu a tiez som si ju zaobstaral cez inzerat a nedam na nu dopustit
 
Manicy
2012-05-05 00:32:43+02
príspevok od:
žiadny full frame pokiaľ viem nemá výklopný display. Ale pri makre sa celkom hodí, používam ho s kompaktom čo mám. Je síce fakt že ak by som nemusel ísť do 10cm od objektu tak by som ho asi nevyužil až tak ale to je vedľajšie. Má svoje výhody aj ak chceš točiť video alebo sa vidieť a nefotiť o zrkadlo
ja si neviem predstavit ze by som mal fotit cez display. Myslim ze aj sem som daval neaku fotku tusim dubaku a normalne som ho v lehu odfotil cez hladacik.
 
Manicy
2012-05-05 00:36:22+02
Pardon, v albume ju tu nemam,tak aspon takto:
 
2012-05-05 00:55:39+02
príspevok od: Manicy
Pardon, v albume ju tu nemam,tak aspon takto:
S mojim kompaktom si neviem predstaviť cez ten poondený hladáčik to ide na hovno ale na školskej 1100D cez display tiež vôbec nefotím. Ale tak každý podľa toho čo vyhovuje. Fotka je v pohode len nie každý je ochotný si ľahnúť +marketingový ťah, zrejme preto prišli na trh takéto fotáky s otočnými displejmi.
 
Manicy
2012-05-05 01:08:05+02
príspevok od:
S mojim kompaktom si neviem predstaviť cez ten poondený hladáčik to ide na hovno ale na školskej 1100D cez display tiež vôbec nefotím. Ale tak každý podľa toho čo vyhovuje. Fotka je v pohode len nie každý je ochotný si ľahnúť +marketingový ťah, zrejme preto prišli na trh takéto fotáky s otočnými displejmi.
Aha , mne to v momente nedoplo ze to mas kompakt.. Tiez som velmi na sony H7 nepouzival hladacik pretoze to bola hroza. A Samozrejme ze nieje kazdy ochotny pre mna to bola skor radost cvaknut takto dubak , kazdopadne na huby nechodim v obleku
 
total empty
2012-05-05 01:09:01+02
príspevok od: Manicy
Pardon, v albume ju tu nemam,tak aspon takto:
Aj keď si ľahneš a vytočíš hlavu, aj tak neuvidíš do hľadačíka dobre ak položíš foťak na zem na rovine.Tam jednoznačne výklopný otočný displej ti pomôže.Že to nedavajú do profi full frame je len otázka času.Ono má to svoje výhody,trebars aj pri autoportréte cez časovač .
Raz vyskúšaš a potom ti to bude na iných chýbať.
 
Manicy
2012-05-05 01:26:04+02
príspevok od: total empty
Aj keď si ľahneš a vytočíš hlavu, aj tak neuvidíš do hľadačíka dobre ak položíš foťak na zem na rovine.Tam jednoznačne výklopný otočný displej ti pomôže.Že to nedavajú do profi full frame je len otázka času.Ono má to svoje výhody,trebars aj pri autoportréte cez časovač .
Raz vyskúšaš a potom ti to bude na iných chýbať.
Nema cenu sa tu dohadovat co komu vyhovuje..Chcel som tou fotku len ukazat ze som sa zatial nestretol so situaciou kedy by mi vyklopny display chybal,tym padom to podla mna nieje dolezite kriterium pri vybere fotoaparatu ...
 
2012-05-05 01:48:41+02
príspevok od: Manicy
Nema cenu sa tu dohadovat co komu vyhovuje..Chcel som tou fotku len ukazat ze som sa zatial nestretol so situaciou kedy by mi vyklopny display chybal,tym padom to podla mna nieje dolezite kriterium pri vybere fotoaparatu ...
Keď doladia DoF, Expoziciu, ostrenie, WB (JPG format) atď. tak potom sa na ten display pozerať budem kedže to bude mať viac účinných vecí.
 
2012-05-05 01:56:00+02
príspevok od: total empty
Aj keď si ľahneš a vytočíš hlavu, aj tak neuvidíš do hľadačíka dobre ak položíš foťak na zem na rovine.Tam jednoznačne výklopný otočný displej ti pomôže.Že to nedavajú do profi full frame je len otázka času.Ono má to svoje výhody,trebars aj pri autoportréte cez časovač .
Raz vyskúšaš a potom ti to bude na iných chýbať.
No k tomu autoportrétu. Tak ako som povedal, nebudeš sa musieť fotiť o zrkadlo ale inak príliš využiteľné to nie je. Predstav si 6m pozerať na 3palcový Display? Ale s ostatným čo si spomenul súhlasím. Ťažko povedať čo bude na Full o 5 rokov, možno aj tie otočné alebo sinchonizované externé cez wifi či kto vie čo
 
Rastislav
2012-05-05 07:23:22+02
príspevok od: Mato62
Dobrý deň ... najneskôr o 2 týždne by som si chcel kúpiť svoju prvú zrkadlovku , doteraz som fotil len s kompaktom a už by som chcel prejsť na niečo lepšie . Najradšej fotim prírodu , kvety , západ slnka atď. Malo by to byť niečo do 600 eur aj s objektívom . Pozeral som canon eos 550D a nikon D3100 . Ale neviem nevyznám sa v tom tak som si prišiel po nejaké rady Vopred ďakujem ..
Aby som pridal trošku oleja do ohňa:
Pentax K-r čierne + DA L 18-55 čierny + DA L 50-200 čierny momentálne 565 €.
http://www.dpreview.com/reviews/pentaxkr
Prípadne:
http://www.dpreview.com/previews/pentaxk01/,
ale to je už cez rozpočet.
 
Mato62
2012-05-05 15:26:56+02
radšej canon alebo nikon fuu ale teraz uz som celkom domotaný .. fakt neviem
 
2012-05-05 16:01:36+02
príspevok od: Mato62
radšej canon alebo nikon fuu ale teraz uz som celkom domotaný .. fakt neviem
Musíš vedieť sám. Osobne mám nikon ale v tom porovnaní čo si dal sa mi zdá lepší canon alebo teda nejaký bazar. Choď do obchodu, chyť oba do ruky a ktorý ti bude viac sedieť a páčiť tak ten kup
 
martin9113
2012-05-05 16:15:20+02
príspevok od: Mato62
radšej canon alebo nikon fuu ale teraz uz som celkom domotaný .. fakt neviem
to je jedno. obe znacky maju co ponuknut
 
Strana 2 z 10
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()