Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Polarizačný filter na kompakt (EX1)

Shepard
2012-09-26 01:24:15+02
Zdravím!
Chcel by som si obstarať polarizačný filter na svoj Samsung EX1. Len sa neviem rozhodnúť či mám investovať do niečoho takéhoto shop.ephoto.sk/katalog/filtre/polarizacne/hoya-filter-cir-pl-hd-52-mm.html alebo postačí Hoya za polovicu, kedže stále je to len kompakt?

Čo ma ale štve, že po montáži filtra stratím možnosť meniť (hlavne pre krajinu) už aj tak dosť malú ohniskovú vzd. Začal som sa teda obzerať po nejakých predsádkach a hladanie ma ale priviedlo k tomuto videu http://www.youtube.com/watch?v=d3w-B-ncYGs&feature=my_liked_videos&list=LL3E5CEml1q9x-bKRCPc7EZA . Chcel by som vedieť či by sa niečo podobné nedalo poskladať aj na môj EX. Na druhej strane mi ale vyvstáva otázka, ako sa to všetko prejaví na výsledných fotkách? Nebude to všetko len taká lacná púťová atrakcia len zbytočne kaziaca vcelku pekný výstup z foťáka, kvôli pár mm naviac?

Ďakujem.
 
edomir
2012-09-26 07:48:30+02
Ahoj na e-bay predávajú za pár šupiek (10-15) sady filtrov aj s redukciou, skús to a uvidíš či sa ti platí kúpiť niečo kvalitnejšie a aspoň budeš mať redukciu.
Ja by som ťa chcel požiadať, či by si si neprečítal moju tému EX1 chyba optiky? a nenapísal tvoj postreh. Ďakujem.
 
marcus_labeo
2012-09-26 08:20:07+02
Mal som EX1, aj polarizák Kood (s adaptérom Kiwi). Môj názor je, že polarizák na kompakte je dosť na nič, pozorovať účinky polarizáku na displeji ide len veľmi ťažko (človek väčšinou používa polarizák za jasného dňa na zvýraznenie mrakov a pod.) a reálne výsledky človek zistí až doma v compe. S používaním polarizáku na foťáku s hľadáčikom sa to vôbec nedá porovnať. Ak to teda silou-mocou chceš skúsiť, kúp si CPL, ale nevyhadzuj zaň veľké peniaze, s najväčšou pravdepodobnosťou dospeješ k rovnakému záveru, ako ja.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()