Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tamron 70-300 Di VC USD vs. Tamron 70-200 F2.8 IF Macro

RedBerry
RedBerry 2013-05-10 21:00:23+02
Zdravím,
chcem si čoskoro kúpiť svoj prvý teleobjektív a tak sa rozhodujem medzi Tamronom 70-300 Di VC USD (nový) a Tamronom 70-200 2.8 IF (z druhej ruky) chcem to osadiť na trochu smiešnejší strojček čo je teda Nikon D3000 ale to už príde časom..
Moje financie sú 500€ (+/-).
Tak sa Vás chcem opýtať že čo by ste mi doporučili skôr.
Prípadne aj nejaké iné teleobjektívy, ale menšie ako 200mm ohnisko by som už asi nechcel - chcem hlavne na Wildlife nejaký "lacnejší" objektív.
 
alexei
2013-05-13 09:25:48+02
príspevok od: RedBerry
No tak proste prišlo mi to ako dobrý objektív tak sa rozhodujem medzi tou 200vkou a 300vkou.. zase je to že 300vku môžem mať novú a má stabilizátor no zase horšiu svetelnosť..

Tá 200 zase lepšia svetelnosť, o 100mm menej a bez stabilizátora a už používaná... tak preto neviem, dúmam nad tým už pár dní a neviem si vybrať vôbec..
Na wildlife určite tá 300vka od Tamronu. Ja to USDčko mám a som s ním veľmi spokojný - i čo do stabilizácie i čo do kresby. Má nádhernú kresbu. Chalani majú pravdu, že 200vka je málo, môžem len súhlasiť. Ale čo to z wildlife sa dá pofotiť aj 300vkou. Často to nezáleží len od zOOOOmu. Veď skús pozrieť akých vtáčikov nafotil Cako s 50mm a to ich nemal doma v klietke . Veľa zaváži aj miera, do akej poznáme prírodu a ako vieme využiť aktuálne podmienky.
 
tonlou
2013-05-13 16:35:56+02
príspevok od: RedBerry
pomalé zaostrovanie ??? No tak to sa mi teda prestáva páčiť... Určite na to načo ho chcem budem potrebovať rýchle zaostrovanie - sem tam šport, inak street / wildlife.
Nuž teda Ďakujem za takúto informáciu, určite si mi ušetril dosť nadávok a sklamanie, prekvapčo takej svetelnej 200vky si teda nehám na ďalekú budúcnosť.. a nech to stojí za to už potom.
Ďakujem teda ešte raz
Zamalo, cudujem sa,ze tu nik nespomenul to pomale ostrenie. Aj ked Tamron uz vyraba verziu s ultrazvukovym ostrenim ale tam je cena noveho okolo 1400.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()