Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Tokina AT-X 11-16mm f/2,8 116 Pro DX II pre Sony Alpha

dekarbon
2016-01-02 21:47:20+01
Ahojte.Zakladám túto tému kvôli akémusi odsúhlaseniu mojho výberu.Chcel by som vedioeť čo na tento výber objektívu povedia skúsenejší čo dlhšie fotia.Vlastném fotoaparát Sony Alpha A58 s bajonetom A a planujem si kupiť nejhaký superširokouhlý objektív a tento mi z recenzii a testiv zatial vychádza najlepšie.Pozeral som aj Tamrona 10-24mm ale ten nema až take dobré optické vkastnosti a je neostrý v rohoch teda aspoň podla recenzii,pozeral som aj sigmu 10-20mm ale ta tiež nieje uplne top sklo.karol srnec dakde tu na ephote písal že spomedzi tamron,sigma a Tokina su v superširokouhlých top Tokina tak neviem lebo neviem sa rozhodnúť už som pokukal recenzie od dpreview cez všetko asi co je na webe ale stale ma to nenasmerovalo uplne stale vaham..myslite že s touto Tokinou neurobim blby krok? ratal som to aj po prepočte na APS-C čip ako Karol radil tak to vychádza ta tokina 16,5mm na najsirsom ohnisku a 24mm na najdlhsom..tak neviem mam ju zobrať? lebo sa mi pozdava,ma ovela menšie sfericke skreslenie nez konkurencia a celkovo s ami javí ako fajn sklo.
 
Martin P
2016-01-03 00:16:13+01
príspevok od: dekarbon
Ahojte.Zakladám túto tému kvôli akémusi odsúhlaseniu mojho výberu.Chcel by som vedioeť čo na tento výber objektívu povedia skúsenejší čo dlhšie fotia.Vlastném fotoaparát Sony Alpha A58 s bajonetom A a planujem si kupiť nejhaký superširokouhlý objektív a tento mi z recenzii a testiv zatial vychádza najlepšie.Pozeral som aj Tamrona 10-24mm ale ten nema až take dobré optické vkastnosti a je neostrý v rohoch teda aspoň podla recenzii,pozeral som aj sigmu 10-20mm ale ta tiež nieje uplne top sklo.karol srnec dakde tu na ephote písal že spomedzi tamron,sigma a Tokina su v superširokouhlých top Tokina tak neviem lebo neviem sa rozhodnúť už som pokukal recenzie od dpreview cez všetko asi co je na webe ale stale ma to nenasmerovalo uplne stale vaham..myslite že s touto Tokinou neurobim blby krok? ratal som to aj po prepočte na APS-C čip ako Karol radil tak to vychádza ta tokina 16,5mm na najsirsom ohnisku a 24mm na najdlhsom..tak neviem mam ju zobrať? lebo sa mi pozdava,ma ovela menšie sfericke skreslenie nez konkurencia a celkovo s ami javí ako fajn sklo.
jasneze tokina je super volba a tato dvojka obzvlast
mam jednotku a som spokojny
cena vykon je v dobrom pomere
 
dekarbon
2016-01-03 00:23:46+01
viešlebo zato sa pytam bo tie recenzie ma tak trocha mylia na jednej napisu ze je super na druhej napisu ze optzicka kvalita pomaly na houby no jo tak ja ju teda zoberiem..ono hlavne česke recenzie su občas take divné že vypichnu milion 500 optickych vad a ked s aclovek an to kukne tak sa mu porad ten objektiv z tej recenzie znechuti a pritom moze byt dobry..no jo tak ja tu tokinu teda vezmem
 
yquinox
2016-01-03 09:36:20+01
... co tak Tokina 11-20? ...
 
Jastojan
2016-01-03 19:48:05+01
Súhlas. Tokina 11-16 dosť ospevovaná ostrosť. Robí krásne slniečka, horšie je to vraj s odleskami a chromatickou aberáciou, ale nič tragické. Druhá verzia je na tom vraj o niečo lepšie. Ale ak by som šiel do novej Tokiny, tak už asi skôr 11-20. Je to novinka, podľa recenzií je super - ostrosť, rozsah, svetelnosť 2.8 v celom rozsahu, lepšie vraj zvláda protisvetlo, takisto robí super slniečka, akurát nevýhodou môže byť väčší priemer filtra (82mm).
 
Ľuboš Capcara
2016-01-03 20:36:46+01
11-16 je super. Trocha sa treba popasovať s odleskami ináč je fajn. Chromatická aberácia sa objavuje len na otvorenej clone no pokiaľ to chceš na krajinu tak ťa to nemusí trápiť.... aj tak sa to dá ľahko a rýchlo odstrániť. Mám 1kovú verziu, ktorá sa líši len motorčekom. 2ka má ešte nejaké antireflexné vrstvy navyše.

Ja osobne by som 11-20 nevyužil nakoľko objektív nasadzujem kvôli širokému ohnisku. Na 16mm+ mám nikkor 16-85.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()