Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Doladenie AF Sigma - hľadám

ferguson
2018-01-22 10:30:08+01
Zdravim,
chcel by som sa spytat, ci sa tu najde nejaka dobra dusa (idealne zo Ziliny), ktora by mi vedela doladit ostrenie na Sigme 18-35? Nechce sa mi kupovat USB dock na 1 pouzitie, radsej zaplatim niekomu z fora pivko alebo tak nejak.
Dik
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-01-22 10:45:52+01
Uz tu bola parkrat preberane, ze casto ani USB dock nepomozea treba to poslatdo AWH Praha aj s fotakom.
 
drotar
2018-01-22 11:45:53+01
Tieto casto opakujuce sa problemy Sigme asi v predaji velmi nepomozu. Sorry za OT.
 
ferguson
2018-01-22 12:01:59+01
Najprv by som chcel dat sancu USB docku. Ak nie, tak potom sa uvidi co dalej.
 
Tibor78
2018-01-22 12:39:32+01
Ja som to nedoladil ani s USB dockom, a chceli po mne aby som to poslal do servisu aj s telom. Nechapem naco, ked sa mi to navlas rovnako chovalo na oboch telach 5d mk3. Vyriesil som to predajom objektivu a Sigmu uz nikdy viac...
 
JakubH
2018-01-22 12:46:51+01
príspevok od: Tibor78
Ja som to nedoladil ani s USB dockom, a chceli po mne aby som to poslal do servisu aj s telom. Nechapem naco, ked sa mi to navlas rovnako chovalo na oboch telach 5d mk3. Vyriesil som to predajom objektivu a Sigmu uz nikdy viac...
Samozrejme poslať do AWH aj s telom, prispôsobia to presne na tvoj foťák/y, keďže existuje niečo ako výrobná odchýlka na tele aj objektíve (to je ten dôvod prečo chcú aj telo). Ja by som sa s dockom nehral, v rámci záruky máš AF doladenie zadarmo, posielal som takto dva krát a vždy som to mal v priebehu týždňa doma, majú prepracovaný systém objednávok a cez web si vieš všetko pozrieť (jeden deň to prijali, druhý bolo hotové a posielali z5), naviac sa tam dá dovolať a vedie slušne komunikovať
 
Habatka
2018-01-22 12:51:15+01
príspevok od: ferguson
Zdravim,
chcel by som sa spytat, ci sa tu najde nejaka dobra dusa (idealne zo Ziliny), ktora by mi vedela doladit ostrenie na Sigme 18-35? Nechce sa mi kupovat USB dock na 1 pouzitie, radsej zaplatim niekomu z fora pivko alebo tak nejak.
Dik
Mal som podobný problém , doladili mi ti vo firme Booft v Ružomberku , šéfuje tam tomu pán Bruncko. Prišiel som tam aj s foťákom , išiel som na pivko a za dve hodinky som si preto prišiel a všetko bolo OK.
 
Tibor78
2018-01-22 13:01:03+01
príspevok od: JakubH
Samozrejme poslať do AWH aj s telom, prispôsobia to presne na tvoj foťák/y, keďže existuje niečo ako výrobná odchýlka na tele aj objektíve (to je ten dôvod prečo chcú aj telo). Ja by som sa s dockom nehral, v rámci záruky máš AF doladenie zadarmo, posielal som takto dva krát a vždy som to mal v priebehu týždňa doma, majú prepracovaný systém objednávok a cez web si vieš všetko pozrieť (jeden deň to prijali, druhý bolo hotové a posielali z5), naviac sa tam dá dovolať a vedie slušne komunikovať
Posielat kurierom fotaky za vyse 5000eur by som neriskoval, radsej zaniest osobne...
 
JakubH
2018-01-22 13:13:42+01
príspevok od: Tibor78
Posielat kurierom fotaky za vyse 5000eur by som neriskoval, radsej zaniest osobne...
To chápem, ja som si to nechával poistiť, ale ako tu píše "Habatka" je aj Booft (len ten nerobí reklamačne čo som pochopil), inak keď som sa s nimi v Prahe dohadoval boli otvorený aj tomu priniesť osobne a spravili by na počkanie (len treba dohodnúť kedy majú menej práce), druhá vec sú náklady na cestovanie no
 
ferguson
2018-01-22 15:47:54+01
Je to objektiv z druhej ruky, takze zaruka ziadna. Predchadzajuci majitel mi hovoril, ze to cez dock nastavoval na svoj fotak. Takze nejake zlepsenie tam po nastaveni predpokladane malo byt. Ak nie, skusim ten Ruzomberok.
 
tijaden
2018-01-22 22:35:48+01
príspevok od: Habatka
Mal som podobný problém , doladili mi ti vo firme Booft v Ružomberku , šéfuje tam tomu pán Bruncko. Prišiel som tam aj s foťákom , išiel som na pivko a za dve hodinky som si preto prišiel a všetko bolo OK.
Ja som tam bol tiež pre istotu osobne. Sigma 24mm. Za 2 hodiny to bolo nastavené 50,- EUR.
 
lennyl
2018-01-22 23:44:57+01
príspevok od: ferguson
Je to objektiv z druhej ruky, takze zaruka ziadna. Predchadzajuci majitel mi hovoril, ze to cez dock nastavoval na svoj fotak. Takze nejake zlepsenie tam po nastaveni predpokladane malo byt. Ak nie, skusim ten Ruzomberok.
ak tu Sigmu prvy majitel nastavoval/daval nastavit, staci ti uz iba nastavit korekciu AF Adjustment na tvojom tele, tym dorovnas nulovy bod tvojho AF modulu voci tomu co mal ten prvy majitel na svojom tele. a Sigma by ti mala ostrit presne. za predpokladu, ze bola spravne nastavena.

- ludia casto predavaju skla, ktore neostria sprave, ani po nastaveni, snad to nebude tvoj pripad
- Sigmu 18-35/1,8 ART som nastavoval cez USB dock tak pol hodinu asi, v pohode, iba z ruky, na rozne ohniska (podla softu co bol k USB docku), ziadny problem, zrejme dobry kus to bol
- Sigmu 35/1,4 ART som ani za pana ani na 5 pokusov nevedel nastavit cez dock, v BOOFTe to urobili na prvy krat a potom ostrila presne vzdy

skus si najskor na svojom tele nastavit AF Adjustment.
v BOOFTe pytaju 50euro, zavolas, objednas sa, tak za 2hodiny to mas. treba tam prist s telom a vynulovat AF Adjustment pre to sklo pred kalibraciou.
 
ferguson
2018-01-23 09:14:40+01
Chcel som to nastavit, ale 60D toto nastavenie v menu nema.
 
Tibor78
2018-01-23 10:11:45+01
príspevok od: ferguson
Chcel som to nastavit, ale 60D toto nastavenie v menu nema.
Aj keby AF microadjustment tam bol, nenastavil by si to. Ani s isb dockom to nenastavis, lebo su tam tusim len 3 prednastavene zaostrovacie vzdialenosti, kde mozes trosku upravit ostrenie. Mne to ostrilo tak ze na cca 1m to bolo ok, na 2m bol front focus, ale na 3m uz pre zmenu backfocus...
 
lennyl
2018-01-23 12:09:59+01
príspevok od: ferguson
Chcel som to nastavit, ale 60D toto nastavenie v menu nema.
ako som pisal, ak to predosly majitel nastavoval na svoje telo a tebe by stacilo urobit iba tu korekciu do minusu alebo plusu a iba jednu skrz cele sklo (co odhadujem ze bude tvoj pripad), staci najst niekoho s USB pre Canon, zapojite, nahadzete na vsetky hodnoty rovnaku korekciu, zapisete do skla, vyskusas sklo na tele. robota na 10minut.

ak ti to teda ostri konzistentne teraz do predu alebo do zadu na vsetky ohniska co sa nastavuju cez USB dock, inak by vam to trvalo dlhsie.
https://www.dpreview.com/forums/post/53703267?image=0

alebo rovno ist do booftu a nechat im tam 50euro za robotu.
 
lennyl
2018-01-23 12:19:49+01
sice ty mas 60D bez AF Adjustment v menu, to by si cez USB dock mohol prehadzovat do aleluja, nez trafis tu spravnu korekciu.

ja som to nastavoval na Nikone D7200, najskor sme si dali tie styri ohniska a tie vzdialenosti a rucne zmenili vo fotaku korekciu kedy to ostri presne a potom zapisali do USB docku. asi 2x sme to este doladovali nasledne.

princip spravneho nastavenia je v krivke tej korekcie, aby to islo suvisle, netreba sa zamyslat, ze v programe na USB dock je napisane ze to treba ostrit presne pri 0,5 metra napr, ale korekciu prisposobit nablizsej hornej a najblizsej dolnej korekcii.

takto som nastavoval s kamosom aj Pentax DA*200/2,8 SDM, ale na home made "USB docku" pre Pentax. ale trvalo nam to viac ako hodinu, to sklo bolo od vyroby strasne zle nastavene. POtom ostrilo ako vino.

asi kasli na to a chod do servisu
 
ferguson
2018-01-23 13:32:08+01
Mna bavi sa vo veciach sparat, takze mi nerobi problem sa s tym pobavit aj niekolko hodin. Ak to pojde samozrejme.
Zatial sa ale neozval nikto, kto by mi to vedel nastavit, alebo pozicat.
 
PeCh
2018-01-23 17:11:45+01
príspevok od: Tibor78
Ja som to nedoladil ani s USB dockom, a chceli po mne aby som to poslal do servisu aj s telom. Nechapem naco, ked sa mi to navlas rovnako chovalo na oboch telach 5d mk3. Vyriesil som to predajom objektivu a Sigmu uz nikdy viac...
Ja som zase na Sigme nemal problém s FF/BF. Zato som to BF na originálnych Canon objektívoch (85/1.8 a 70-200/2.8L IS). Teraz by som mal podľa tvojej logiky povedať originálny objektív už nikdy viac.

Pravda je, že mi ich s telom v Prolaike zladil a potom to už bolo OK. V každom prípade od kedy mám mirrorless nemusím riešiť FF/BF, takže DSLR už nikdy viac .
 
Tibor78
2018-01-23 17:35:20+01
príspevok od: PeCh
Ja som zase na Sigme nemal problém s FF/BF. Zato som to BF na originálnych Canon objektívoch (85/1.8 a 70-200/2.8L IS). Teraz by som mal podľa tvojej logiky povedať originálny objektív už nikdy viac.

Pravda je, že mi ich s telom v Prolaike zladil a potom to už bolo OK. V každom prípade od kedy mám mirrorless nemusím riešiť FF/BF, takže DSLR už nikdy viac .
Ved v pohode, niektore Canon objektivy co som mal potrebovali doladenie vo fotaku, ale tu ide o to ze Sigma tak to bolo totalne zle. Bolo to pevne sklo, kde na jednu vzdialenost ostrilo pred, na druhu vzdialenost ostrila pre zmenu az za...a na tretej vzdielenosti to bolo OK..a toto teda s mikroadjustmentom nenastavis...
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()