Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

85mm objektiv pre Sony A7RIII

dpetrakovic
2018-12-21 13:17:02+01
Ahojte, ktory 85mm objektiv by ste si kupili ku Sony A7RIII?
Sony FE 85mm f/1,4 GM
Sigma 85mm f/1,4 DG HSM Art

Dakujem
dano
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2018-12-21 13:42:47+01
Ak ti zalezi aj na rychlosti zaostrovania, tak si kupis original od Sony.
 
Lubitto
2018-12-21 14:18:33+01
príspevok od: dpetrakovic
Ahojte, ktory 85mm objektiv by ste si kupili ku Sony A7RIII?
Sony FE 85mm f/1,4 GM
Sigma 85mm f/1,4 DG HSM Art

Dakujem
dano
Ani, jeden..Ak nepotrebujes 1.4, tak sony 85 mm 1.8, pozri si recenzie..za usetrene peniaze kupis dalsie sklo
 
dpetrakovic
2018-12-21 14:58:23+01
príspevok od: Lubitto
Ani, jeden..Ak nepotrebujes 1.4, tak sony 85 mm 1.8, pozri si recenzie..za usetrene peniaze kupis dalsie sklo
OK, dik za tip. Pozriem a porovnam.
 
dpetrakovic
2018-12-21 15:03:57+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak ti zalezi aj na rychlosti zaostrovania, tak si kupis original od Sony.
Ide aj o rychlost, ale nie je o primarny parameter. Skor mi ide o kvalitu vystupu a tu podla porovnani ma o nieco lepsiu Sigma. I ked samozrejme, najviac zalezi na TOM, kto je za fotakom
 
Lubitto
2018-12-21 15:19:30+01
príspevok od: dpetrakovic
Ide aj o rychlost, ale nie je o primarny parameter. Skor mi ide o kvalitu vystupu a tu podla porovnani ma o nieco lepsiu Sigma. I ked samozrejme, najviac zalezi na TOM, kto je za fotakom
Mam tu 85 mm 1.8 a je to ostre ako britva, bokeh maslovy...jeden z top objektivov co sa tyka pomeru vykon/cena...ta 85 1.4 nie je o tolko lepsia (ak vobec), aby som za nu zaplatil trojnasobok...za usetrenych 1200 EUR mas dalsi super objektiv..a o kvalitu neprides..ale to je samozrejme len moj pohlad na vec
 
dpetrakovic
2018-12-21 15:50:43+01
príspevok od: Lubitto
Mam tu 85 mm 1.8 a je to ostre ako britva, bokeh maslovy...jeden z top objektivov co sa tyka pomeru vykon/cena...ta 85 1.4 nie je o tolko lepsia (ak vobec), aby som za nu zaplatil trojnasobok...za usetrenych 1200 EUR mas dalsi super objektiv..a o kvalitu neprides..ale to je samozrejme len moj pohlad na vec
Hej, mas pravdu, ten cenovy rozdiel je priepastny...
Mam kontakty v Sony, tak skusim cez nich ziskat dobru cenu
 
dpetrakovic
2018-12-21 16:01:36+01
https://phillipreeve.net/blog/sony-fe-1-885-vs-sony-fe-1-485-gm-the-big-shootout/

Finally, some people claim that the Sony FE 1.8/85 is the sharper lens than the Sony FE 1.4/85 GM and refer to the Lensrentals MTF measurement. The problem with this kind of comparison is that Lensrentals only measure wide open, and these lenses have different speeds. At equal apertures, the Sony FE 1.4/85 GM is visibly sharper than the Sony FE 1.8/85.
 
Jozef Macák
2018-12-22 14:04:44+01
85/1.4 GM (pouzivam)
+bokeh o poznanie lepsi nez 85/1.8
-pomalsie a hlucnejsie ostrenie nez 85/1.8
-cena
-oproti 85/1.8 podstatne vacsia velkost/vaha

Sony 85/1.8 (skusal som, viac mam ale skusenosti s batis 85/1.8 ktory je podla recenzentov od sony 85/1.8 na nerozoznanie)
+super pomer cena/vykon... asi najlepsi v celom sony portfoliu
+rychlejsie a tichsie ostrenie nez zbytok porovnavanych objektivov
+kompaktnost, vaha

Sigma 85/1.4 (iba par pokusov v obchode)
+slusna cena
-nespolahlive ostrenie
-rozmery, vaha

Ostrost nespominam ak si si vsimol...o nu sa nemusis bat u ziadneho z tychto objektivov
Ak cena nehra prilis rolu tak by som automaticky vyskrtol sigmu, je to podla mna nespolahlive mostrum (a ak aj ma nejaky marginalny, bez 100% priblizenia neviditelny naskok, tak za tie minusy nestoji)
Mozno treba vyskusat niekde v obchode, nech vidis sam...
 
lennyl
2018-12-22 21:26:41+01
na A7r3 som si kupil Sony FE85/1,8 (520euro nove).

pozeral som kopu testov a videi na youtube s priamym porovnanim s Batisom 85/1,8 a zatial mi FE85/1,8 vyhovuje.
ostri super rychlo a presne a ticho.
co sa mi ale nepaci, ze v priamom protisvetle vie urobit fest odlesky (niekto ich umelo pridava na fotku )

Sigma skla sa mi nepacia, lebo su moc vykorigovane.

85/1,4GM som ani nepozeral, nechce dat tolko penazi za jedno sklo, nefotim az tak a vela a nezarabam si fotenim.
 
Tibor78
2018-12-22 22:20:52+01
Ako tak citam, udivuje ma, ze Sigma ma nespolahlive ostrenie este aj na bezzrkadlovkach...
 
piwi
2018-12-23 07:28:50+01
príspevok od: Tibor78
Ako tak citam, udivuje ma, ze Sigma ma nespolahlive ostrenie este aj na bezzrkadlovkach...
Pomalé, alebo nepresne?
 
Johnnny
2018-12-23 08:09:12+01
O nejakych problemoch s presnostou ostrenia na FE mounte som uz tiez cital. Ono samotne ostrenie na snimaci udajne na riesenie tohto problemu nestaci a mne osobne cisto z laickeho uhla pohladu ani nedava zmysel, preco by malo.
 
Iygor
2018-12-23 09:57:51+01
príspevok od: Johnnny
O nejakych problemoch s presnostou ostrenia na FE mounte som uz tiez cital. Ono samotne ostrenie na snimaci udajne na riesenie tohto problemu nestaci a mne osobne cisto z laickeho uhla pohladu ani nedava zmysel, preco by malo.
Máš na mysli problémy v presnosti ostrenia v zmysle backfokus alebo frontfokus?
Práve k tomuto by pri ostrení na snímači nemalo dochádzať, a zmysel to dáva, pretože je rovina zaostrenia 100% zhodná s rovinou snímača...
 
Tibor78
2018-12-23 10:46:28+01
príspevok od: piwi
Pomalé, alebo nepresne?
Nepresne...fotak Ti zahlasi, ze zaostril, ale v skutocnoti je rovina ostrosti inde.
 
Johnnny
2018-12-23 11:44:39+01
príspevok od: Iygor
Máš na mysli problémy v presnosti ostrenia v zmysle backfokus alebo frontfokus?
Práve k tomuto by pri ostrení na snímači nemalo dochádzať, a zmysel to dáva, pretože je rovina zaostrenia 100% zhodná s rovinou snímača...
Jo, presne tie problemy.

Ano, tomuto rozumiem, na druhej strane, toto musi platit aj u DSLR, pretoze ak by to neplatilo, rovnaky problem zaostrit by museli mat aj originalne objektivy a u nich sa to prejavovalo minimalne.
 
Iygor
2018-12-24 09:01:30+01
príspevok od: Johnnny
Jo, presne tie problemy.

Ano, tomuto rozumiem, na druhej strane, toto musi platit aj u DSLR, pretoze ak by to neplatilo, rovnaky problem zaostrit by museli mat aj originalne objektivy a u nich sa to prejavovalo minimalne.
Pri DSLR prebieha ostrenie na matnici, ktorá je od snímača vzdialená. Teoreticky by malo platiť, že je j vzdialenosť od zrkadla je rovnaká ako vzdialenosť snímača od zrkadla. Môže sa ale stať že to tak na 100% nie je, a vtedy dochádza k FF alebo BF pozorovateľný najmä u svetelných objektívov (f1,2 f1,4) . Minimálne tento problém pri ostrení na snímači odpadá.

Či môže byť na CSC FF alebo BF z iných dôvodov neviem. Skôr predpokladám problémy s ostrením pri nižšej hladine svetla - v závislosti od modelu fotoaparátu a spôsobu ostrenia(kontrastné alebo fázové ostrenie),
 
fatality
2018-12-24 11:00:18+01
príspevok od: Iygor
Pri DSLR prebieha ostrenie na matnici, ktorá je od snímača vzdialená. Teoreticky by malo platiť, že je j vzdialenosť od zrkadla je rovnaká ako vzdialenosť snímača od zrkadla. Môže sa ale stať že to tak na 100% nie je, a vtedy dochádza k FF alebo BF pozorovateľný najmä u svetelných objektívov (f1,2 f1,4) . Minimálne tento problém pri ostrení na snímači odpadá.

Či môže byť na CSC FF alebo BF z iných dôvodov neviem. Skôr predpokladám problémy s ostrením pri nižšej hladine svetla - v závislosti od modelu fotoaparátu a spôsobu ostrenia(kontrastné alebo fázové ostrenie),
ja som mal bf pri g7x..bol viditelny najma pri makre,kedze tam je najmensia hlbka ostrosti..
normalne som zaostril pomocou af,na displeji bol objekt ostry,cvakol som a na fotke bola zrazu rovina ostrosti cca 2-3cm za objektom..
v oprave najprv ani netusili,co im hovorim,vratili mi ho,ze je vsetko ok,musel
som im ho poslat druhy krat,isiel potom do nemecka,kde vymenili celu optiku..
ale aj tak to nieje este 100%..obcas to robi aj teraz..
 
Johnnny
2018-12-24 11:00:56+01
príspevok od: Iygor
Pri DSLR prebieha ostrenie na matnici, ktorá je od snímača vzdialená. Teoreticky by malo platiť, že je j vzdialenosť od zrkadla je rovnaká ako vzdialenosť snímača od zrkadla. Môže sa ale stať že to tak na 100% nie je, a vtedy dochádza k FF alebo BF pozorovateľný najmä u svetelných objektívov (f1,2 f1,4) . Minimálne tento problém pri ostrení na snímači odpadá.

Či môže byť na CSC FF alebo BF z iných dôvodov neviem. Skôr predpokladám problémy s ostrením pri nižšej hladine svetla - v závislosti od modelu fotoaparátu a spôsobu ostrenia(kontrastné alebo fázové ostrenie),
Ako som pisal vyssie, potialto este rozumiem. Comu nerozumiem je to, preco sa to prejavi len pri nejakych objektivoch. Ak by doslo k nejakemu posunu, tak proste ziaden objektiv nemoze ostrit spravne.
 
majster333
2018-12-24 14:45:24+01
príspevok od: Johnnny
Ako som pisal vyssie, potialto este rozumiem. Comu nerozumiem je to, preco sa to prejavi len pri nejakych objektivoch. Ak by doslo k nejakemu posunu, tak proste ziaden objektiv nemoze ostrit spravne.
To preto, že väčšinou sa tieto malé chyby zmerajú a následne podľa toho korigujú softwarovo už ako vychádzajú z fabriky - v objektíve je odchýlka x v tele odchýlka y foták ich obe pozná a podľa toho nastaví správnu korekciu ostrenia. Ak sa ale stala nejaká chyba pri meraní, alebo výrobca fotoaprátu nechce podporovať iných výrobcov objektívov môže nastať problém.
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()