Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Volba obj. na fotenie freeskingu a SNB z blizka

BYko
2011-01-23 18:01:17+01
Potrebujem nieco viac sirokouhle, Momentalne mam 18-105mm.
Rozhodujem sa stale medzi rybym okom a ultrasirokacom.
Samyang 8mm vs. Tokina 11-16 (na Nikon D7000)

Zo zaciatku som bol rozhodnuty len pre rybie oko.
No Tokina ma hodne vyhod, svetelnost, ostrenie, moznost pouzit filtre hlavne polarizacny, no len 104 st. oproti 180st.

Pri foteni sa budem pohybovat na skoku (8-15m), resp. jeho blizkosti a zachytavat jazdca po odraze na skoku. Myslim si, ze 104st. mi bude malo. Mam predstavu, ze s 120st by to bolo uz lepsie.

PS: Tokinu by som asi vyuzil pri beznejsom foteni a asi castejsie, no neviem ci prave pri sporte bude tomu chybat ta spravna stava a pohlad
Prosim teda o radu ak ma niekdo vyskusane tieto obj. pri takomto sporte, resp. podobnom.
Cena sirokaca max.: 700e
Manualny objektiv a jeho nastavovanie mi nebude prekazat.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2011-01-23 18:03:40+01
Vyrabaju sa objektivy rybie oko so zoomom do supersirokouhla. V ponuke je Tokina aj SIgma.
 
pe3k
2011-01-23 18:43:58+01
Jednoznacne Tokina 10-17 Fisheye
 
BYko
2011-01-24 17:52:58+01
Dik za tip.

Takze Tokina 11-16 na 11mm by nebola moc vhodna?
Pozrel som par foto z 10-17, ale ostrostou ma nenadchla.

pea3k: mozes ma presvedcit o jej kvalitach kedze s nou fotis? diki
 
pe3k
2011-01-24 18:16:33+01
je to Fisheye a tam je ta kresna trocha ina... ziadne rybie oko nie je ostre ako britva... to je proste fakt a Tokina je na tom celkom dobre... Ja som s nou fotil koli zoomu lebo na crop 1,3x nie je ziadne rybie oko okrem tej Tokiny... takze moc na vyber som nemal.... respektive ziadnu inu moznost pokial som nechcel mat cierne rohy pri ohnisku 10mm alebo zasa pri ohnisku 15 mm by som prisiel o efekt rybieho oka.. kedze ty to chces na D7000 dobra je sigma 10mm F2,8
 
romanPB
2011-01-24 19:45:41+01
mylujem ked pisem vycerpavajuci prispevok,dam odoslat a vsetko spadne a moj prispevok je vo vzduchoprazne

k téme stručne, ja by som bral tu tokinu, ktoru vyuzijes potom vo viacerych zanroch fotografie.
Ak ti ide o efekt \"skreslenia\" tak skoc po Fisheye

Ja sa venujem foteniu Free Ski a Snb uz dlhsiu dobu, zijem vo svajciarsku a tu sa to hemzi Free ski a Snb podujatiami/sutaziami...
Ked chces fotit ryb.okom/sirokacom, budes musiet ist poriadne blizko, neviem ako na slovensku,ale tu potrebujem akreditaciu, bez nej sa nedostanes nikam, cize ani nic nenafotis..

Pri tomto zanry vyuzivam celu skalu objektovov, od sirokacov/ryb.oka az po super tel..

Ja osobne pouzivam najcastejsie napr. na Slopestyle Tokina 11-16/2,8 Canon 24-70/2,8 a 70-200/2,8
a na takej Slopstyle takmer 80% Canon 70-200/2,8....

pridam nejake foto(sirokac) z poslednej akcie Burton European Open 2011 (Laax, Swiss)

 
romanPB
2011-01-24 19:50:54+01
este nejake...


este nejake mozes pozriet (V GALÉRIA )na http://www.boardlife.sk/?lg=1&s=2&ar=1302
 
BYko
2011-01-24 20:42:06+01
Pekne fotecky,
zrejme budem musiet mat oba ,
Dakujem za rady

PS: z blizkostou nemam problem, nakolko aj sam som jazdec. A na SVK to este nebezi ako niekde v zahranici. Aj ked na velkom podujati nepustia hocikoho pod skok. Tu sa viac menej pozname jazdci a organizatori , a s treningami ziadny problem.
Na Dachsteine som nevidel ziadny problem, mozno ty swiss v LAxe robia problem
PS: na tento typ sportu s dlhym ohnisom sa neviem nejako spravne napolohovat, skratka nejdemi to snim
PS2: si poriadne potiahol tie sekacky
 
romanPB
2011-01-24 21:45:40+01
zdravim a dakujem!

na niektorých podujatiach/akciach nieje problem,ale pri tých prestiznejsich ako je Burton, kde hra uz rolu vela veci,kde treba poriadok a kontrolu,predsa to ide Live to TV a reklama hra velku rolu,napriklad na Halfpipe v Laaxe je vyhradene mieto aj pre akreditovanych fotografov, kde sa mozu pohybovat,tam to byva kazdy rok \"tesné\"ide o to aby sme nezakryvali bilboardy s reklamov..a pod...

- dlhe ohnisko je pre mna nezaplatitelne na Halfpipe,ako som uz spominal.

- tie sekacky ma bavia,len to je velka babracka,ked chces aby bola dokonala.

Prajem ti vela uspechov, nech sa dari, dufam ze bude buduci rok bede este vedsie zastupenie Slovenska, tento rok tam bola \"iba\" Klaudia Medlová ...
 
pe3k
2011-01-24 22:12:05+01
príspevok od: romanPB
este nejake...


este nejake mozes pozriet (V GALÉRIA )na http://www.boardlife.sk/?lg=1&s=2&ar=1302
fajn fotky a ako pozeram nepouzivas rybie oko preco? nepaci sa ti skreslenie alebo mas radsej rovne fotky? tie siroke fotky co tu mas su fotenie Tokinou 11-16?
 
romanPB
2011-01-24 22:56:25+01
príspevok od: romanPB
mylujem ked pisem vycerpavajuci prispevok,dam odoslat a vsetko spadne a moj prispevok je vo vzduchoprazne

k téme stručne, ja by som bral tu tokinu, ktoru vyuzijes potom vo viacerych zanroch fotografie.
Ak ti ide o efekt \"skreslenia\" tak skoc po Fisheye

Ja sa venujem foteniu Free Ski a Snb uz dlhsiu dobu, zijem vo svajciarsku a tu sa to hemzi Free ski a Snb podujatiami/sutaziami...
Ked chces fotit ryb.okom/sirokacom, budes musiet ist poriadne blizko, neviem ako na slovensku,ale tu potrebujem akreditaciu, bez nej sa nedostanes nikam, cize ani nic nenafotis..

Pri tomto zanry vyuzivam celu skalu objektovov, od sirokacov/ryb.oka az po super tel..

Ja osobne pouzivam najcastejsie napr. na Slopestyle Tokina 11-16/2,8 Canon 24-70/2,8 a 70-200/2,8
a na takej Slopstyle takmer 80% Canon 70-200/2,8....

pridam nejake foto(sirokac) z poslednej akcie Burton European Open 2011 (Laax, Swiss)

preboha co som popisal....milujem s tvrdym i...
treti riadok od spodu som chcel napisat, ze na Halfpie pouzivam na 80% canon 70-200/2,8(nie na Slopestyle)
dakujem
 
romanPB
2011-01-24 23:12:29+01
príspevok od: pe3k
fajn fotky a ako pozeram nepouzivas rybie oko preco? nepaci sa ti skreslenie alebo mas radsej rovne fotky? tie siroke fotky co tu mas su fotenie Tokinou 11-16?
zdravim ta,
fotky su s Tokina 11-16/2.8 na tejto poslednej akcii som
uz rybie oko nemal,na Silvestra som ho poslal nehodou
do objektivoveho nebicka..Bol to Samyang,celkom okey
za tych par Eur,teraz kukam po niecom novom, mozno
sa pokukam po tej Tokine 10-17 Fisheye, tysi s nou spokojny?
ako sa chova na 1,3crop?mnabyzaujimalo na MarkaIV

cafko
 
pe3k
2011-01-25 08:05:47+01
príspevok od: romanPB
zdravim ta,
fotky su s Tokina 11-16/2.8 na tejto poslednej akcii som
uz rybie oko nemal,na Silvestra som ho poslal nehodou
do objektivoveho nebicka..Bol to Samyang,celkom okey
za tych par Eur,teraz kukam po niecom novom, mozno
sa pokukam po tej Tokine 10-17 Fisheye, tysi s nou spokojny?
ako sa chova na 1,3crop?mnabyzaujimalo na MarkaIV

cafko
Ak planujes kupu makr IV tak inu moznost moc nemas.. ja som tu dilemu riesil asi pred rokom.... lebo crop 1,3x je na fisheye strasne nieco, nie je nato ziadny objektiv len tokina 10-17 cca pri 11mm je to plnohodnotny zaber... takze na 1,3x asi najlepsia volba pokial neches mat cierne rohy... a este canon minuly rok predstavil novy objektiv Fisheye 8-15 f/4L ale este sa realne nikde nepredava tak som zvedavy kedy pride na trh.... su problemy s vyrobou.. a to by bol adept cislo 1
 
Kamil Škvarka
2011-01-25 09:38:14+01
príspevok od: BYko
Pekne fotecky,
zrejme budem musiet mat oba ,
Dakujem za rady

PS: z blizkostou nemam problem, nakolko aj sam som jazdec. A na SVK to este nebezi ako niekde v zahranici. Aj ked na velkom podujati nepustia hocikoho pod skok. Tu sa viac menej pozname jazdci a organizatori , a s treningami ziadny problem.
Na Dachsteine som nevidel ziadny problem, mozno ty swiss v LAxe robia problem
PS: na tento typ sportu s dlhym ohnisom sa neviem nejako spravne napolohovat, skratka nejdemi to snim
PS2: si poriadne potiahol tie sekacky
fotene zo stativu a strelba vo fotaku + PS???
 
romanPB
2011-01-25 19:27:58+01
príspevok od: pe3k
Ak planujes kupu makr IV tak inu moznost moc nemas.. ja som tu dilemu riesil asi pred rokom.... lebo crop 1,3x je na fisheye strasne nieco, nie je nato ziadny objektiv len tokina 10-17 cca pri 11mm je to plnohodnotny zaber... takze na 1,3x asi najlepsia volba pokial neches mat cierne rohy... a este canon minuly rok predstavil novy objektiv Fisheye 8-15 f/4L ale este sa realne nikde nepredava tak som zvedavy kedy pride na trh.... su problemy s vyrobou.. a to by bol adept cislo 1
Ten Canon je uz v cenníkoch,ale na kazdom e-shope je vadsinou v stave- \"neni na sklade\"
napr. http://www.toppreise.ch/index.php?a=208861

Ale ta tokina vyzera celkom ok,ale cital som ze je v obehu vela nekvalitnych kusov a kvalita kolise kus od kusu, to som prekvapeny,nakolko Tokina 11-16 a 12-24 su velmi podarene kusky.
 
romanPB
2011-01-25 19:31:47+01
príspevok od: Kamil Škvarka
fotene zo stativu a strelba vo fotaku + PS???
Presne, postavit na statív, cvakať a potom poskladať v PC.
 
BYko
2011-01-31 10:25:34+01
S tymSamyangom sa foti super, skoda ze nie je dostatocne ostri, takze najblizsie bude Tokina
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()