Hore
Fórum » Objektívy a filtre
 

Polarizacny filter

xpeter88
2011-07-17 19:21:55+02
Zdravim,
chcel by som si kupit polarizacny filter na moju zrkadlovku. Polarizacny filter konkretne tento http://talkive.sk/index.php?page=shop.product_details&flypage=shop.flypage&product_id=33064&option=com_virtuemart&Itemid=1&vmcchk=1

a fotak mam Nikon d3100 18-55mm setovy objektiv.

Bude tam tento filter pasovat (priemer objektivu a filtra sedia)? Alebo existuje aj lepsia volba v pomere cena/vykon? Chcel by som to prevazne na fotenie krajin.

Dakujem,
 
Kaiman81
2011-07-17 19:33:57+02
Dnes si sa tu registroval,prvé čo urobíš tak založíš vlákno s témou ktorá tu je preberaná velakrát... hmm a okrem toho na nete by si našiel odpoveď ak by sa Ti chcelo trošičku hladať...
 
tomis.ales
2011-07-17 19:49:17+02
Bude pasovat kazdy s priemerom 52mm. Lacnejsie a pritom rovnako kvalitne su filtre Kenko Pro 1 Digital serie, co je to iste ako Hoya Pro 1 Digital.
Inac je to tu prebrane asi tisic krat.
 
Crazy41
2011-07-17 19:53:13+02
veru toto nechapem ani ja,chlapec je lenivy si to pohladat sam, tak poradte mi cosi nech s tym nemam robotu, myslim ze je tu o tom aj pekny clanok vo fotoskole ale naco citat ze =D
nekto rozumny zamknite tuto temu, absolutne odveci.....lol =D
 
viking81
2011-07-17 23:00:32+02
ser na konko ci hoya....kup hamu....kvalitne nemecke filtre a usetris kopu penazi....co sa tu pise v tych clankoch a tisicke inych vlaknach su len keci....ber hamu....the best co je na trhu....a este aj za dobru cenu
 
Kaiman81
2011-07-17 23:06:49+02
príspevok od: viking81
ser na konko ci hoya....kup hamu....kvalitne nemecke filtre a usetris kopu penazi....co sa tu pise v tych clankoch a tisicke inych vlaknach su len keci....ber hamu....the best co je na trhu....a este aj za dobru cenu
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
 
viking81
2011-07-17 23:12:11+02
príspevok od: Kaiman81
DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD
ked to inak nejde treba takto na nich
 
Kaiman81
2011-07-17 23:17:37+02
príspevok od: viking81
ked to inak nejde treba takto na nich
šak na tom sa rehocem.
 
denySK
2011-07-17 23:46:33+02
nechapem ludi ktori zacnu komentovat temu, ale zakladatelovi nepomozu. Ten cas, co stravite s pisanim off-topic komentarov, ste mohli vyuzit radsej na niec ine.
Neobhajujem zakladetla temy, jasnee, tem o polarizaok je tu milion, ale i opakovanych komentov typu "pouzi google","uz to to bolo niekolkokrat preberane" "pouzi vyhladavanie" tu je milion
k teme: mas celkom fuk aky polarizak na setak kupis, naozaj ti bude stacit aj ta hama alebo skus JYC pro 1-d z ebay a potom daj vedet ako si spokojny
 
viking81
2011-07-17 23:49:56+02
príspevok od: denySK
nechapem ludi ktori zacnu komentovat temu, ale zakladatelovi nepomozu. Ten cas, co stravite s pisanim off-topic komentarov, ste mohli vyuzit radsej na niec ine.
Neobhajujem zakladetla temy, jasnee, tem o polarizaok je tu milion, ale i opakovanych komentov typu "pouzi google","uz to to bolo niekolkokrat preberane" "pouzi vyhladavanie" tu je milion
k teme: mas celkom fuk aky polarizak na setak kupis, naozaj ti bude stacit aj ta hama alebo skus JYC pro 1-d z ebay a potom daj vedet ako si spokojny
a ja nechapem ludi co tych lenivcov este aj obhajuju kebyze je to tu moderovane forum....takato tema by sa odkazala na strasie temy a zamkla by sa.....hotovo inak fajn napad s tymi JYC....nech spravi recenzku...som sam zvedavy ci su to cinske pro 1D alebo nejaky fake
 
xpeter88
2011-07-18 00:47:47+02
Skor ma naujimalo ci sa na objektive 18-55 AF-S DX VR s filtrom z 1.prispevku neprejavi vinetacia.
 
viking81
2011-07-18 07:27:52+02
príspevok od: xpeter88
Skor ma naujimalo ci sa na objektive 18-55 AF-S DX VR s filtrom z 1.prispevku neprejavi vinetacia.
hmm.....zavcasu sa pytas a kebyze trosku porozmyslas...kuknes na specifikaciu filtra tak prides na to aj ty ze je to slim filter...a tensie sa uz nerobia....cize vinetovat rozhodne na setaku nebude
 
denySK
2011-07-18 11:52:46+02
príspevok od: viking81
a ja nechapem ludi co tych lenivcov este aj obhajuju kebyze je to tu moderovane forum....takato tema by sa odkazala na strasie temy a zamkla by sa.....hotovo inak fajn napad s tymi JYC....nech spravi recenzku...som sam zvedavy ci su to cinske pro 1D alebo nejaky fake
tak ja ich neobhajujem, ale keby mu nikto neodpovedal tak by urcite sam zacal hladat an fore a nebola by tu dalsia diskuzia bez zmyslu
presne tak objednaj ten JYC pro1-d polarizak, ja som objednal ND8 tej istej znacky, ked pride tak ho urcite zhodnotim
 
xpeter88
2011-07-18 18:19:40+02
príspevok od: denySK
tak ja ich neobhajujem, ale keby mu nikto neodpovedal tak by urcite sam zacal hladat an fore a nebola by tu dalsia diskuzia bez zmyslu
presne tak objednaj ten JYC pro1-d polarizak, ja som objednal ND8 tej istej znacky, ked pride tak ho urcite zhodnotim
Verim ze novym ludom sa na novych strankach orientuje tazsie ako tym co to tu maju uz vybehane. Skudne stacilo sem poslat jeden link kde sa okolo toho da kvantum precitat.

Objendal som ten hoya, prisla mi to taka jedna z normalnych osvedcenych znaciek. Uvidime.

Dakujem,
 
Jozef Peniak
redakcia ephoto.sk 2011-07-18 19:32:15+02
príspevok od: xpeter88
Verim ze novym ludom sa na novych strankach orientuje tazsie ako tym co to tu maju uz vybehane. Skudne stacilo sem poslat jeden link kde sa okolo toho da kvantum precitat.

Objendal som ten hoya, prisla mi to taka jedna z normalnych osvedcenych znaciek. Uvidime.

Dakujem,
Hoya je o.k.
 
thrash
2012-03-26 08:02:06+02
Zdravim, chcem sa oytat, pokail si kupim kruhocy cirkular. polarizacny filter o priemeru 77m na objektiv s priemerom 67mm (za pouzitia redukcneho kruzka)..bude to mat nejaky vpliv na vlastnosit filrta, prip. na ine negativne ucinky ? To iste ma zaujima aj pri pouziti na 17mm ohnisku.
Dakujem
 
rbr69
2012-03-26 08:12:38+02
príspevok od: thrash
Zdravim, chcem sa oytat, pokail si kupim kruhocy cirkular. polarizacny filter o priemeru 77m na objektiv s priemerom 67mm (za pouzitia redukcneho kruzka)..bude to mat nejaky vpliv na vlastnosit filrta, prip. na ine negativne ucinky ? To iste ma zaujima aj pri pouziti na 17mm ohnisku.
Dakujem
cim kratsie ohnisko = nerovnomerna polarizacia viditelna hlavne na oblohe, z dovodu, ze cim kratsie ohnisko, tym vaecsi uhol zaberu
redukcia 77 na 67 mm nerobi problem, akmas na myslinapr. vinetaciu, len pri jej nasadeni na objektiv nepouzijes v pripade potreby slnecnu clonu k objektivu
 
thrash
2012-03-26 09:26:45+02
to o tej nerovnomernej polarizacii na sirokych ohniskach som vedel, len som hcel tiez vediet ci to filter o priemere 77mm na mensom objektive este viacneumocni.. Ale ked pises ze je ot v pohode tak potom OK. Vdaka
 
rbr69
2012-03-26 09:30:32+02
príspevok od: thrash
to o tej nerovnomernej polarizacii na sirokych ohniskach som vedel, len som hcel tiez vediet ci to filter o priemere 77mm na mensom objektive este viacneumocni.. Ale ked pises ze je ot v pohode tak potom OK. Vdaka
to co mas na mysli neumoci, mozes dat aj metrovy cpl na 52mm priemer objektivu, stale sa cez neho bude pozerat 52 milimetrami a zalezina natoceni cpl ... takze nerovnomerna polarizacia nie je od velkosti filtra ani premeru objektivu, ale od uhla, ktorym snimas a sa pozeras do priestoru
 
viking81
2012-03-26 11:15:34+02
príspevok od: thrash
Zdravim, chcem sa oytat, pokail si kupim kruhocy cirkular. polarizacny filter o priemeru 77m na objektiv s priemerom 67mm (za pouzitia redukcneho kruzka)..bude to mat nejaky vpliv na vlastnosit filrta, prip. na ine negativne ucinky ? To iste ma zaujima aj pri pouziti na 17mm ohnisku.
Dakujem
nie....bude to ok....len slnecnu clonu nebudes moc dalej pouzivat
 
Strana 1 z 3
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()