Hore
Fórum » Blesky
 

Nikon SB700

StefanB
StefanB 2012-07-09 09:18:16+02
Zdravym vsetkych ...
Moj problem spociva v tom ze v poslednej dobe som si vsimol ze ked dam blesk na svoj fotak (D90) tak mi ako keby kolisal vykon alebo ako to mam nazvat... hlavne napr na oslave atd ked fotim na ttl, fotak manual, tak pri tej istej situacii aj osvetleni atd.. mi jednu fotku nasvieti spravne a nasledne napr. 5 s nato po odfoteni blesk blikne ale fotka je uplne odlisna v popredi je ovela menej svetla ako na tej predoslej... neviem ci je to nejakou zlou kompatiblitou s telom ale nezda sa mi to.. vacsinou mi pomoze restart blesk a na chvilu exponuje spravne..
A stane sa mi ze aj mi obcas jednoducho vyhodi na displayi velke M v kruzku a s vykricnikom...
Mal tu niekto uz taky problem?...
Ale ak ho mam mimo telo niekde s odpalovacom tak ide stale dobre, rovnako... ale obcas sa mi stalo ze ak som chcel zmenit vykon tak jednoducho zamrzol a pomohlo zase len otvorenie baterioveho priestoru ...
Ked si to tak citam tak asi jedine co sa mi da odporucit je ho reklamovat ?...
 
StefanB
2012-07-10 20:16:42+02
príspevok od: Shooter
Rovnaká kombinácia a rovnaký problém. Možno je to fakt na servis, ale mne stále pomohlo vyčistiť kontakty ako na tele, tak aj na blesku. Viac ľudí popisovalo problém s SB700, že vraj mu menej doliehajú kontakty na päticu na tele. Potom stačí aj najmenšia nečistota a blesk nedokáže komunikovať v TTL a vyžiada si prepnutie do "M". Odkedy pravidelne s alkoholom čistím kontakty, tak sa mi tento problém nevyskytol, ale ak to spraví ešte raz, tak ho asi dám do servisu, nech sa na to pozrú, kým je ešte v záruke.
Ak sa ta este mozem opytat.. ako tie kontakty cistis?... lepsie povedane s cim ?
 
martin9113
2012-07-10 20:44:14+02
príspevok od: StefanB
Ak sa ta este mozem opytat.. ako tie kontakty cistis?... lepsie povedane s cim ?
dnes to vyhodilo aj mne ta ista kombinacia. ja som to pretrel iba vatovou tycinkou namocenou v liehu
 
StefanB
2012-07-10 20:49:43+02
príspevok od: martin9113
dnes to vyhodilo aj mne ta ista kombinacia. ja som to pretrel iba vatovou tycinkou namocenou v liehu
Spytam sa hlupost... presiel si len kontakty? alebo aj zahyb vo vnutri?
 
martin9113
2012-07-10 20:53:46+02
príspevok od: StefanB
Spytam sa hlupost... presiel si len kontakty? alebo aj zahyb vo vnutri?
iba kontakty. ale musim ho skusat lebo ma cakaju nejake svadby a potrebujem spolahlivy blesk
 
StefanB
2012-07-10 20:57:09+02
príspevok od: martin9113
iba kontakty. ale musim ho skusat lebo ma cakaju nejake svadby a potrebujem spolahlivy blesk
ja som ho dal reklamovat lebo ako som pisal mal som s nim aj ine problemy.. a mne uz dlhsiu dobu prekazali a keby som ho nedal teraz tak uz by som nemal kedy ho dat cize uvidim ked pride .. nastastie ak mi bude treba tak mam v ponuke este 2 SB900 tak je to Okej
 
Shooter
2012-07-10 21:07:39+02
príspevok od: StefanB
Ak sa ta este mozem opytat.. ako tie kontakty cistis?... lepsie povedane s cim ?
Vatová tyčinka namočená v liehu, resp. v roztoku, čo sa používa na čistenie LCD. Do záhybov sa nedostanem, ale je tam dosť veľká styčná plocha, preto pochybujem, že by problém bol tam. Problematické sú kontakty medzi sánkami, cez ktoré sa prenáša práve TTL signál.
 
StefanB
2012-07-10 21:22:34+02
príspevok od: Shooter
Vatová tyčinka namočená v liehu, resp. v roztoku, čo sa používa na čistenie LCD. Do záhybov sa nedostanem, ale je tam dosť veľká styčná plocha, preto pochybujem, že by problém bol tam. Problematické sú kontakty medzi sánkami, cez ktoré sa prenáša práve TTL signál.
No taky spray mam na lcd-cka... ale sa mi zda ze to neobsahuje alkohol.. ale tak ak mozem pouzit to tak super... lebo ja som rozmyslal aj o napr. alpe..
 
peto22
2012-12-09 20:33:42+01
dá sa tento blesk odpalovať bezkáblovo? /D5100/, ak nie tak prečo ....díky moc.
 
Vodovod
2012-12-09 20:41:56+01
Minimalne internym bleskom ano.
 
slavmiro
2012-12-09 21:02:24+01
príspevok od: peto22
dá sa tento blesk odpalovať bezkáblovo? /D5100/, ak nie tak prečo ....díky moc.
ujo google nepomohol? Asi 2 sec, manaul str.203
http://support.nikonusa.com/app/answers/detail/a_id/9520/~/nikon-creative-lighting-system-%28cls%29
 
Shooter
2012-12-09 21:17:51+01
príspevok od: peto22
dá sa tento blesk odpalovať bezkáblovo? /D5100/, ak nie tak prečo ....díky moc.
Dá sa odpaľovať interným bleskom, ale nie je to plnohodnotné CLS, iba manuál. Kúp si za 20€ z ebayu nejaké rádiové odpaľovače a budeš to mať konfotnejšie.
 
phototomas
2012-12-10 07:53:00+01
príspevok od: Shooter
Dá sa odpaľovať interným bleskom, ale nie je to plnohodnotné CLS, iba manuál. Kúp si za 20€ z ebayu nejaké rádiové odpaľovače a budeš to mať konfotnejšie.
20e z ebay nebude mat ttl-to by musel ist stale na manual teda ziadny komfort
 
alexei
2013-04-16 17:07:27+02
Zdravím všetkých,
chcel by som sa spýtať, či pri fotení týmto bleskom za použitia "vizitky" nemáte problém, že vám vizitka padá dole. Je tam niečo, na čo som neprišiel?
Ďakujem!
 
martin9113
2013-04-16 17:33:16+02
príspevok od: alexei
Zdravím všetkých,
chcel by som sa spýtať, či pri fotení týmto bleskom za použitia "vizitky" nemáte problém, že vám vizitka padá dole. Je tam niečo, na čo som neprišiel?
Ďakujem!
nie nezasuva ale zasa moc z visitkou nefotievam
 
roakmorg
2013-04-16 17:48:43+02
príspevok od: alexei
Zdravím všetkých,
chcel by som sa spýtať, či pri fotení týmto bleskom za použitia "vizitky" nemáte problém, že vám vizitka padá dole. Je tam niečo, na čo som neprišiel?
Ďakujem!
Ovela viac vyuzivam plastovy difuzer ktory bol pribaleny, ale v nudzi ked vytiahnem vstavanu "vizitku" tak drzi dobre v akejkolvek polohe. Obcas sa trocha zasunie s5, ale nevidim v tom ziadny extra problem.
 
alexei
2013-04-16 19:04:32+02
príspevok od: roakmorg
Ovela viac vyuzivam plastovy difuzer ktory bol pribaleny, ale v nudzi ked vytiahnem vstavanu "vizitku" tak drzi dobre v akejkolvek polohe. Obcas sa trocha zasunie s5, ale nevidim v tom ziadny extra problem.
Ten používam aj ja, ale keď sa chcem vyhnúť napr. tieňu pod očami, tak si dopomáham vizitkou. Poväčšine sa tá vizitka zasunie len trocha, ale v niektorých prípadoch sa zasunie úplne, tak som myslel, či v tom náhodou nie je nejaká finta...
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()