Hore
Fórum » Blesky
 

skusenost YONGNUO Speedlite Transmitter ST-E2

markus
markus 2012-07-20 10:33:48+02
ma niekto skusenosti s tymto transmitterom ?
 
Robert Simeg
2012-10-15 12:45:00+02
Mate uz niekto prakticke skusenosti s tym YN-622 ?
 
markus
2012-10-15 14:42:06+02
príspevok od: Robert Simeg
Mate uz niekto prakticke skusenosti s tym YN-622 ?
Ten YN som si uz kupil odskusal som na par svadbach. Infra mriezka ako pomocne svetlo pre AF je jasnesia teda zaostry na vacsiu vzdialenost ale ked fotim blizsie objekty cca 1-2m tak je tam jasna odchylka mriezky kedze nie je lampa v rovnakej vyske ako original ST_E2 alebo blesk od canonu. Co sa tyka dosahu tak dokaze to exteriery odpalovat viac nez 15m. Hlava transmiteru sa da natacat teda pomaha lepsie zacielin IR snimac na blesku. O sekvecnom snimani s YN rovno treba zabudnut dobija sa omnoho pomalsie ako original. Osobne casom by som chcel kupit original koli sekvencnemu snimaniu a presnosti pomocneho AF svetla. Akurat neviem o kolko svetlo s original transmiteru je silnesie ako na blesku canon 580. Ak by bolo stejne tak staci mi len na blesku v nastaveniach zakazat zables a s blesku sa stane pomocnik AF ostrenia.
Posledna poznamka ze IR odpalovanie je prezitok menej obmedzujuce su radiove odpalovace. Vlastnim pixel king ale ten ma jednu chybu ak s nim zatrasiem vypne sa alebo resetuje sa takze pre mna exteriery nepouzitelny ale dosach ma obrovsky papierovo 60m .
V buducnosti si kupim uz len PockedWizard pretoze iba tieto odpalovace su plne kompatibilne zo vsetkymi telami aj tie ktore este nevyrobili (-:
 
markus
2012-10-15 14:49:49+02
príspevok od: Robert Simeg
Mate uz niekto prakticke skusenosti s tym YN-622 ?
pardon zle som odpisal myslel som ze YN -622 je moj YN IR odpalovac pisal som o odpalovaci st´-e2
 
Robert Simeg
2012-10-15 15:26:04+02
príspevok od: markus
pardon zle som odpisal myslel som ze YN -622 je moj YN IR odpalovac pisal som o odpalovaci st´-e2
Nevadi : ) aj tak diky za infosky, lebo ja som chcel povodne YN ST-E2 ale teraz ked je uz aj ten radiovy odpalovac, radsej by som bral ten, su uz aj nejake recenzie tak uvidim, len ma zaujimalo, ci to uz niekto testoval z ephoto.
 
markus
2012-10-15 19:10:45+02
príspevok od: Robert Simeg
Nevadi : ) aj tak diky za infosky, lebo ja som chcel povodne YN ST-E2 ale teraz ked je uz aj ten radiovy odpalovac, radsej by som bral ten, su uz aj nejake recenzie tak uvidim, len ma zaujimalo, ci to uz niekto testoval z ephoto.
inac aj ja som si ho pozrel a je zaujimavy aj ked nemusi fungovat na buduce tela ale nie je az tak drahy ako PokedWizard
 
xmartankox
2012-10-15 19:57:25+02
príspevok od: markus
inac aj ja som si ho pozrel a je zaujimavy aj ked nemusi fungovat na buduce tela ale nie je az tak drahy ako PokedWizard
Ved prave.
Pri blyskani mimo tela je odpalovanie na druhu lamelu vlastne u canonu nemozne (ak nepocitam drahe riesenia, ktore su navyse infra).
Takze tiez cakam kym ho (yn 622) niekto otestuje, a ked nikto, tak sa naseriem a spravim to ja Bude darcek na vianoce
 
Robert Simeg
2012-10-16 07:45:31+02
Podla tejto recenzie to vyzera, ze by to malo byt v pohode : )
http://www.lightingrumours.com/feature-guide-to-the-yongnuo-yn-622-for-canon-2672
 
Robert Simeg
2012-11-15 13:35:48+01
Len doplnim svoju skusenost s YN 622 : ) vcera mi prisiel (z ebay). Mam 5D II a 430 EX II. Nastavil som vsetko na ETTL a vsetko fungovalo ,avsak ked som opat skusal nieco fotit asi po hodinke tak uz odpalovalo blesk s takou intenzitou, ze fotky boli skoro uplne biele aj ked bolo vsetko nastavene na automatiku, tak som to vypol, vybral baterky, zalozil a vyskusal este raz. Opat vsetko fungovalo : ) aj HSS, avsak po 5tich zaberoch opat preexponovane a do polovice fotky tma a to som fotil v rezime HSS. Neda sa mi nastavit ani odpalovanie na druhu lamelu. Skratka YN 622 si robi co chce a to som nemenil ani nastavenia vo fotaku a ani svetlo na scene, takze ho mozem akurat vratit spat do Honkongu : )
 
piggee
2012-11-15 13:55:41+01
Ja mam akurat jeden na predaj. Je to v pohode funkcny odpalovak, dokonca lepsi ako original, vdaka otocnej hlave, AA baterkam.
 
Robert Simeg
2012-11-16 09:23:49+01
príspevok od: piggee
Ja mam akurat jeden na predaj. Je to v pohode funkcny odpalovak, dokonca lepsi ako original, vdaka otocnej hlave, AA baterkam.
Cauko, napis mi prosim ta do ss za kolko by si ho chcel predat, dakujem.
 
filip.p3k
2012-12-31 11:38:32+01
môžem otázku? plánujem kúpu Pixel Kingov a len ma zaujíma či ich budem vedieť prepojiť so svetlami Fomei 400, a ako bude fungovať to HSS. Je tam nejaké obmedzenie alebo to je rovnaké ako na ext. bleskoch? Vďaka za odpovede
 
bear
- moderator
2012-12-31 13:44:02+01
príspevok od: filip.p3k
môžem otázku? plánujem kúpu Pixel Kingov a len ma zaujíma či ich budem vedieť prepojiť so svetlami Fomei 400, a ako bude fungovať to HSS. Je tam nejaké obmedzenie alebo to je rovnaké ako na ext. bleskoch? Vďaka za odpovede
preco pises identicku otazku na jednom webe 2x?
Studiove blesky s pixel kingami prepojis, ale HSS fungovat nebude.
 
filip.p3k
2013-01-08 10:04:21+01
príspevok od: bear
preco pises identicku otazku na jednom webe 2x?
Studiove blesky s pixel kingami prepojis, ale HSS fungovat nebude.
a pradsa HSS funguje
 
bear
- moderator
2013-01-08 10:12:33+01
príspevok od: filip.p3k
a pradsa HSS funguje
blesky odpali, ale mas osvetlenu celu snimku? Nemas na vrchu, alebo sposku snimku pruh, ktory studiove svetla neosvetlili? Ak maju tvoje studiove svetla velmi dlhy cas zablesku (okolo 1/250s), moze to fungovat, ale take blesky nie su vhodne na zmrazenie pohybu.
 
filip.p3k
2013-01-08 10:18:33+01
príspevok od: bear
blesky odpali, ale mas osvetlenu celu snimku? Nemas na vrchu, alebo sposku snimku pruh, ktory studiove svetla neosvetlili? Ak maju tvoje studiove svetla velmi dlhy cas zablesku (okolo 1/250s), moze to fungovat, ale take blesky nie su vhodne na zmrazenie pohybu.
blesky fungujú normálne, aj do 1/8000sec, osvetlená je celá snímka a dá sa s nimi aj pekne zmraziť pohyb. Prikladám jednu fotku na ukážku že to funguje
 
bear
- moderator
2013-01-08 10:35:43+01
príspevok od: filip.p3k
blesky fungujú normálne, aj do 1/8000sec, osvetlená je celá snímka a dá sa s nimi aj pekne zmraziť pohyb. Prikladám jednu fotku na ukážku že to funguje
Ak cas zablesku trva aspon 3-4ms (cas ktory potrebuje lamela uzavierky aby zakryla senzor) , osvetli to celu scenu aj pri HSS s akymkolvek casom. Dlzka zablesku byva ovplyvnena nastavenym vykonom:
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/57/aky-rychly-je-blesk/

Ak Ti to funguje, mozes to vyuzit, ale nefunguje to pre to, ze by studiovy blesk podporova HSS, ale preto, ze to je low-enn blesk co ma velmi dlhy cas zablesku. Pravdepodobne Ti to nebude fungovat, ak nastavis vykon blesku napriklad na 1/8.
Predpokladam, ze mas tento blesk:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/basic-400-400-ws/150-w-studiovy-blesk/k-FY7424/

Lebo pri tomto Digitalis s dlzkou zablesku 1/1700 by Ti to urcite nefungovalo:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-400-rf-400ws/100w-studiovy-blesk-prijimac-24-ghz-krypton/k-FY7771/
 
filip.p3k
2013-01-08 10:44:14+01
príspevok od: bear
Ak cas zablesku trva aspon 3-4ms (cas ktory potrebuje lamela uzavierky aby zakryla senzor) , osvetli to celu scenu aj pri HSS s akymkolvek casom. Dlzka zablesku byva ovplyvnena nastavenym vykonom:
www.ephoto.sk/komunita/clanky-uzivatelov/57/aky-rychly-je-blesk/

Ak Ti to funguje, mozes to vyuzit, ale nefunguje to pre to, ze by studiovy blesk podporova HSS, ale preto, ze to je low-enn blesk co ma velmi dlhy cas zablesku. Pravdepodobne Ti to nebude fungovat, ak nastavis vykon blesku napriklad na 1/8.
Predpokladam, ze mas tento blesk:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/basic-400-400-ws/150-w-studiovy-blesk/k-FY7424/

Lebo pri tomto Digitalis s dlzkou zablesku 1/1700 by Ti to urcite nefungovalo:
http://eshop.fomei.com/cz/produkt/digitalis-400-rf-400ws/100w-studiovy-blesk-prijimac-24-ghz-krypton/k-FY7771/
rozumiem, no keby som mal ten Digitalis s dĺžkou záblesku 1/1700sec, správalo by sa to rovnako ako keby som nastavil čas uzávierky 1/1700sec. Ak tomu dobre rozumiem, že? Keďže systémové blesky majú časy záblesku ešte kratšie a vedia pohyb zmraziť takmer dokonale viacmenej.
 
bear
- moderator
2013-01-08 10:55:53+01
príspevok od: filip.p3k
rozumiem, no keby som mal ten Digitalis s dĺžkou záblesku 1/1700sec, správalo by sa to rovnako ako keby som nastavil čas uzávierky 1/1700sec. Ak tomu dobre rozumiem, že? Keďže systémové blesky majú časy záblesku ešte kratšie a vedia pohyb zmraziť takmer dokonale viacmenej.
Nerozumies tomu dobre. Pozri si nejake clanky, pripadne videa, kde je vysvetlene a nakreslene, ako to pracuje.
Ak nastavis cas kratsi, ako X-sync cas fotoaparatu (podla fotoaparatu to pri zrkadlovkach byva 1/160-1/500). Nikdy nie je odkryty cely senzor. Pri trvalom svetle (za co sa da mozno povazovat aj tvoj pomaly blesk nastaveny na plny vykon) to nie je problem, ale ak zablesk svetla trva kratsie, neosvetli to cely snimok.
Kompakty a niektore strednoformatove fotoaparaty s centralnou uzavierkou v objektive dokazu fotografovat aj s kratsimi casmi.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()