Hore
Fórum » Blesky
 

softbox pro systémový blesk

tidit
2012-07-22 20:21:03+02
Ahojte,
uvažuji o softboxu pro systémový blesk Canon Speedlite 430 příp. 580 EX. Na netu jsem našel od LumiQuestu nebo Dörr: http://www.aaron.cz/produkty/lumiguest-softbox-lq-107/komentare#tab, http://www.aaron.cz/produkty/doer-slr-soft-difusor-pro-2-65x43mm
Máte někdo s těmito softboxy zkušenosti? Případně odkaz na nějaký článek nebo recenzi?
Díky. Tom
 
kaFOtka
2012-07-22 20:29:04+02
to su dost male softboxy,, ak sa to tak da vobec nazzyvat. .co tym chces fotit?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-07-22 20:49:13+02
Tieto softboxy su funkcne, musia byt ale blizko foteneho objektu (to plati vlastne pre vsetky softboxy). Takze treba fotit z malej vzdialenosti, alebo blesk odpalovat dialkovo. Je az prekvapujuce, ako takyto softbox, dokaze zlepsit svetlo. Podobny tomu Dorru (kopia Gary Fong), pouzivam na obidvoch svojich bleskoch.
 
calven
2012-07-22 21:06:58+02
Súhlasím s Karolom. Ale toto by som kupoval jedine cez ebay. Funkčnosť tá istá a cena pokojne aj desatinová.
 
mathino
2012-07-22 21:16:43+02
V prvom rade si nenapísal na aký účel chceš softboxy použiť (či iba nastoknúť na blesk alebo na statív).

Ak ich chceš použiť na dosvietenie napr. polovice postavy tak skús pozrieť aj väčšie. Dajú sa zohnať 40x40 cm ale aj 60x60 cm - záleží od toho aký silný máš blesk a akú oblasť chceš doblesknúť. Do väčších ak 60 cm by som asi nešiel, lebo tam už systémový blesk stačiť nemusí.

Okrem toho, cez ebay sa dá zohnať aj beauty dish na systémový blesk.
 
tidit
2012-07-22 21:19:05+02
príspevok od: Karol Srnec
Tieto softboxy su funkcne, musia byt ale blizko foteneho objektu (to plati vlastne pre vsetky softboxy). Takze treba fotit z malej vzdialenosti, alebo blesk odpalovat dialkovo. Je az prekvapujuce, ako takyto softbox, dokaze zlepsit svetlo. Podobny tomu Dorru (kopia Gary Fong), pouzivam na obidvoch svojich bleskoch.
Hmm.. ten Gary Fong vypadá dobře: http://www.garyfongestore.com/featured-products/lightsphere-collapsible.html
Zkusím na e-bayi najít nějakou kopii. Díky za tip

 
V.Erix
2012-11-17 16:08:43+01
Keď si nasadím pred systémový blesk softbox 60x60, TTL meranie bude fungovať správne? Odpaľovač by som používal telo D7000.
 
Mesi
2012-11-17 16:15:57+01
TTL meranie funguje vzdy spravne Ale nikdy nerata s tym, ze pouzivas nejaky modifier Avsak ak pouzijes blesk, ktory podporuje vase nikonacke iTTL, ktore asi bude fungovat na rovnakom principe ako to Pentaxacke pTTL, cize predblesne, zmeria a upravi silu blesku, tak by to malo/mohlo fungovat.

Rozhodne ti ale odporucam prepnut blesk na manual, mas istotu, ze blesk pojde tak, ako potrebujes ty.
 
Photograph33
2012-11-17 17:16:13+01
príspevok od: V.Erix
Keď si nasadím pred systémový blesk softbox 60x60, TTL meranie bude fungovať správne? Odpaľovač by som používal telo D7000.
Nikon 7000 ma v sebe system kreativneho osvetlenia. CLS......ja osobne odpalujem dva blesky so softboxami, je tam prenost aj TTL, mne sa osvedcila plne manualne ovladanie bleskov, kedze postavim stojany s bleskami pred modelku a potom si rucne regulujem vykon bud jedneho alebo druheho blesku.....obrovska vyhoda proti lacnym odpalovacom je v tom ze nemusis kazdu chvilu behat k bleskom.......dalsia nevyhoda je ze v exteriery mi odpalovalo blesk ktory mal infra cidlo natocene smerom k blesku.......druhy sa neodpalil.....interier 100% spolahlivost......
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()