Hore
Fórum » Blesky
 

Slabé baterky alebo pokazený blesk ?

vladisko
2012-11-12 20:20:25+01
Dobrý večer ..zdravim všetkych...chcel by som sa vás spýtať...mam blesk typu bodox thinklight T520 ..problem je ten, že ak ho zapnem, sice naskoči červena kontrolka že blesk je nabity ale keĎ stisnem tlačidlo "TEST" neblyskne...to by ani nebol taky problem to sa ešte tolerovať daa..ale problem hlavný je v tom že aj keď mam ten blesk pusteny 5 min a necham odpočivať na stole aby sa "zregeneroval"* tak niekedy neblyskne a niekedy hej ..ale až na 2-3 krát...poraďte v čom može byť chyba...v bateriach alebo v nejakej sučiastke blesku ?..( inač podotykam že použivam tužkove baterie z LIDLU 4ks stali 4€ kapacita 2500mAh)..no niesom si isty tou kvalitou v porovnani s eneelope...poraďte prosim
 
dynnamic
2012-11-12 20:27:02+01
odpoved je mikrometer , aspon na zaciatok
 
dynnamic
2012-11-12 20:58:49+01
príspevok od: vladisko
Dobrý večer ..zdravim všetkych...chcel by som sa vás spýtať...mam blesk typu bodox thinklight T520 ..problem je ten, že ak ho zapnem, sice naskoči červena kontrolka že blesk je nabity ale keĎ stisnem tlačidlo "TEST" neblyskne...to by ani nebol taky problem to sa ešte tolerovať daa..ale problem hlavný je v tom že aj keď mam ten blesk pusteny 5 min a necham odpočivať na stole aby sa "zregeneroval"* tak niekedy neblyskne a niekedy hej ..ale až na 2-3 krát...poraďte v čom može byť chyba...v bateriach alebo v nejakej sučiastke blesku ?..( inač podotykam že použivam tužkove baterie z LIDLU 4ks stali 4€ kapacita 2500mAh)..no niesom si isty tou kvalitou v porovnani s eneelope...poraďte prosim
myslel som multimeter to je tak ked robim viac veci naraz
 
vladisko
2012-11-12 21:27:29+01
príspevok od: dynnamic
myslel som multimeter to je tak ked robim viac veci naraz
no a ja som pozeral už na wikipedii že čo ?
 
vladisko
2012-11-12 21:31:21+01
no počkaj takže ak tomu mam rozumieť tak kde mam vopchať tie 2 kabliky? a ako to vlastne zistiť ??
 
CambalJozef
2012-11-12 22:09:14+01
ak nevieš ako odmerat baterku alebo nemáš čím tak kúp obyčajne len na skúšku inak ak len jedna ti blbne je to v ... no ak by to bolo tak nedokupuj ale zahod ich bo to neni ok dat novú k starým ....
 
dynnamic
2012-11-12 22:16:47+01
príspevok od: vladisko
no počkaj takže ak tomu mam rozumieť tak kde mam vopchať tie 2 kabliky? a ako to vlastne zistiť ??
odmeraj baterie , kazdu zvlast , porovnaj vyrobne hodnoty s aktualnymi , nemali by sa odlisovat , vtedy je dolezite pouzit celu sadu novu a nedoplnat slaby kus
 
CambalJozef
2012-11-12 22:30:59+01
čitam to znova tak teda .. ja za seba enelop nabijacie mam v blesku dva roky a šlapu mal som ich v gripe 6 kusov v Canon 50d boli ok pred tým som mal ine značky a nebolo to ono
 
alexei
2012-11-13 10:25:57+01
Ja mám rovnaký problém. Mám Youngnuo....Áno, viem - Čo by si chcel od číňana?
Ako písal vlado222, kontrolka hlási, že blesk je nabitý, pričom neblyskne. Nie je viac pravdepodobné, že bude problém v kondenzátore?
Uvažoval som, že ak by to boli batérie, tak zrejme blesk nenabije...
 
netmouse
2012-11-13 14:41:00+01
príspevok od: alexei
Ja mám rovnaký problém. Mám Youngnuo....Áno, viem - Čo by si chcel od číňana?
Ako písal vlado222, kontrolka hlási, že blesk je nabitý, pričom neblyskne. Nie je viac pravdepodobné, že bude problém v kondenzátore?
Uvažoval som, že ak by to boli batérie, tak zrejme blesk nenabije...
kolega v praci mal problem so starym bleskom ... dal do nich nabijatelne baterie s vysokou kapacitou ... a co sa nestalo znicilo to kondenzator ... ci tie cinske srajdy tiez nemaju obdobny problem so super kvalitnymi EU bateriami?!?
 
Emilio
2012-11-13 14:50:19+01
príspevok od: alexei
Ja mám rovnaký problém. Mám Youngnuo....Áno, viem - Čo by si chcel od číňana?
Ako písal vlado222, kontrolka hlási, že blesk je nabitý, pričom neblyskne. Nie je viac pravdepodobné, že bude problém v kondenzátore?
Uvažoval som, že ak by to boli batérie, tak zrejme blesk nenabije...
Ak by to bol kondenzátor, asi by nesvietila kontrolka nabitého stavu. asi odišla výbojka. Výbojky by mali byť tiež na e-bayi.
 
alexei
2012-11-13 15:13:17+01
príspevok od: Emilio
Ak by to bol kondenzátor, asi by nesvietila kontrolka nabitého stavu. asi odišla výbojka. Výbojky by mali byť tiež na e-bayi.
Lenže on z času na čas po stlačení "pilota" odbije...Ak by bola odpálená výbojka, viac by neblýskala...či?
 
jaro9421
2012-11-13 15:55:34+01
Problém bude v nízkym napätím -alkalické baterky majú napätie 1,5 V nabíjacie 1,2V, pri 4 článkoch alk.je nap.6V, a pri 4 článkoch nabíjacích 5,2V ktoré pri zaťažení ešte klesne. Články z Lídla sú už staré s veľkým vnútornym odporom, väčšina ani nejde nabiť na 80% kapacity.Tiež blesky ak výslovne výrobca nedoporučuje použitie pri nabíjaní nizkym napätím býva to udané v manuáli ,nevyplatí sa laborovať s tým ,lebo menič je viac zaťažený a kondenzátor asi nedosiahne plné napätie ,a potom blesk blbne.
 
netmouse
2012-11-13 16:11:22+01
príspevok od: jaro9421
Problém bude v nízkym napätím -alkalické baterky majú napätie 1,5 V nabíjacie 1,2V, pri 4 článkoch alk.je nap.6V, a pri 4 článkoch nabíjacích 5,2V ktoré pri zaťažení ešte klesne. Články z Lídla sú už staré s veľkým vnútornym odporom, väčšina ani nejde nabiť na 80% kapacity.Tiež blesky ak výslovne výrobca nedoporučuje použitie pri nabíjaní nizkym napätím býva to udané v manuáli ,nevyplatí sa laborovať s tým ,lebo menič je viac zaťažený a kondenzátor asi nedosiahne plné napätie ,a potom blesk blbne.
keby nastalo, to co ty hovoris ty asi by sa nezasvietila kontrolka nabitia blesku, alebo?
"naskoči červena kontrolka že blesk je nabity"
 
Martin Piňák
2012-11-13 17:34:39+01
skus si kupiť klasikoš alkalicke baterky za par korun(nenabijatelne) a uvidiš ako to pôjde s nimi
 
vladisko
2012-11-13 17:57:34+01
príspevok od: dynnamic
odmeraj baterie , kazdu zvlast , porovnaj vyrobne hodnoty s aktualnymi , nemali by sa odlisovat , vtedy je dolezite pouzit celu sadu novu a nedoplnat slaby kus
fuha tak jeden multimeter ma stryko doma ale tak nemôžem čakať kedy tam prídem znova na navvštevu..
 
vladisko
2012-11-13 17:59:12+01
príspevok od: CambalJozef
čitam to znova tak teda .. ja za seba enelop nabijacie mam v blesku dva roky a šlapu mal som ich v gripe 6 kusov v Canon 50d boli ok pred tým som mal ine značky a nebolo to ono
no ja pevne uvažujem o tych eneelope 2000mAh neviem či neni 2000 malo ale neviem od čoho sa to koniec koncov odvíja...chcem kupiť set 4ks bateriek a nabijačka original Sanyo k tomu
 
Milda
2012-12-17 07:14:42+01
Zdaravim vsechny,

na zaklade mych zkusenosti doporucuji zakoupit pro blesk akku NiZn, ktere maji pri nabiti napeti 1,9 voltu. V provozu je jejich napeti mezi 1,7 a 1,8 V. Na konci nabite kapacity je stale jeho napeti 1,6 V. Pri provozu nesmi napeti clanku klesnout pod 1,2 V!

Mel jsem podobne problemy, kdy i s novymi NiMh, nebo NiCd blesk nebyl schopny "nabehnout" Na displeji nacital hodnoty, ale v momente, kdy by mel byt zapnuty, tak se sam vypnul. A tak stale dokola. Nektere sady NiMh fungovaly - hlavne ty levne z LIDLu. Blesky jsou vlastne konstruovane pro klasicke nenabijeci clanky, ktere maji pocatecni napeti cca 1,5 V. V mem pripade byly akku NiMh v navode uvadene v zavorce. Ale NiZn jsou super "spica". Vyrábeji se jako AA a AAA. Nutnym doplnkem je dodavana nabijecka! Neni mozne je dobijet v nabijecce pro NiMh, nebo NiCd! V kamenem obchode se shaneji tezko, ale na nete je spoustu adres. Ceny, vzhledem k jejich vykonu jsou vynikajici. (Cca 28 € 4 ks AA i s nabijeckou). Po nafotografovani 100 snimku bleskem se smernym cislem pres 50, na plny vykon, bylo napeti akku NiZn v prumeru 1,74 V. Vzhledem k vyssimu napeti, je i vykon blesku o neco vyssi. Vyzkouseno. Kapacita dodavanych NiZn typu AA je [b]1500 mAh. (Nenechte se pomylit udajem 2500 mWh).

Preji Vam rychle vyreseni problemu pomoci NiZn akku!

Pekne Vanoce, Milos
 
keko
2012-12-17 09:08:46+01
príspevok od: dynnamic
odpoved je mikrometer , aspon na zaciatok
Ani kilometer nie je zla odpoved
 
dynnamic
2012-12-17 14:58:27+01
príspevok od: keko
Ani kilometer nie je zla odpoved
precitaj si diskusiu , opravil som sa
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()