Hore
Fórum » Blesky
 

Odpalovanie s odpalovačmi

Peto15
Peto15 2012-12-11 14:41:51+01
Mám odpalovače yongnuo RF-603 N plus fotak nikon d3100 plus blesk nikon sb-700 lenže mám problém z odpálením neviem či o treba nieako nastaviť alebo čo pridal som obrázok odpalovača .
Ja som to urobil tak že som si dal na fotak odpalovač zapol som ho prepojil sim ho káblom ktorý bol súčastou na druhý odpalovač som dal blesk a zapol som oboje ale na belsku mi vždy ukazuje že mám prepnúť do režimu M tak ako to mám nastaviť aby mi isiel z ttl meraním aj bezdrôtovo odpaloval čo mám nastavit ? ako tie odpalovače nastaviť ? ? Ďakujem
 
Peto15
2012-12-26 10:52:31+01
Mám taký menší problém s odpovačmi chcem spýtať že keď odpalujem blesk cez odalovače na dialku tak prečo foták v režime A nastavuje taký čas ako kebyže tam blesk ani neni a nedá sa voliť režim blesku. A v režime M viem dať aj čas 1/4000 a blesk blíska stále prečo sa mi dá tak nastavovať foták ako by tam blesk ani nebol ?
 
calven
2012-12-26 11:05:56+01
príspevok od: Peto15
Mám taký menší problém s odpovačmi chcem spýtať že keď odpalujem blesk cez odalovače na dialku tak prečo foták v režime A nastavuje taký čas ako kebyže tam blesk ani neni a nedá sa voliť režim blesku. A v režime M viem dať aj čas 1/4000 a blesk blíska stále prečo sa mi dá tak nastavovať foták ako by tam blesk ani nebol ?
Ach Peťo... Ale sú Vianoce, tak dobre...
Foťák nastavuje také časy preto, lebo blesk pracuje ako Fill in. To za prvé, za druhé, ako som Ti už písal, tieto YN vecičky neprenášajú TTL, takže foťák NEMÁ ako ovplyvniť silu záblesku, ak je blesk mimo tela.
A M mód je manuálny preto, aby si si nastavil čo chceš MANUÁLNE. Takže si tam pokojne môžeš nastaviť aj kravinu (ako napríklad 1/4000) foťák Ti to zožerie.
Keď si nasadíš YN na foťák, tak foťák pošle impulz do sánok na stredový kontakt, ktorý znamená odpáľ blesk. Neposiela silu záblesku, jeho korekcie ani nič podobné. Preto sa to chová tak ako sa to chová. Len mu povie aby bleskol. Všetko ostatné nastavenie je na Tebe.
 
Peto15
2012-12-26 11:08:13+01
príspevok od: calven
Ach Peťo... Ale sú Vianoce, tak dobre...
Foťák nastavuje také časy preto, lebo blesk pracuje ako Fill in. To za prvé, za druhé, ako som Ti už písal, tieto YN vecičky neprenášajú TTL, takže foťák NEMÁ ako ovplyvniť silu záblesku, ak je blesk mimo tela.
A M mód je manuálny preto, aby si si nastavil čo chceš MANUÁLNE. Takže si tam pokojne môžeš nastaviť aj kravinu (ako napríklad 1/4000) foťák Ti to zožerie.
Keď si nasadíš YN na foťák, tak foťák pošle impulz do sánok na stredový kontakt, ktorý znamená odpáľ blesk. Neposiela silu záblesku, jeho korekcie ani nič podobné. Preto sa to chová tak ako sa to chová. Len mu povie aby bleskol. Všetko ostatné nastavenie je na Tebe.
aha no ok a tak to je asi aj lepšie, časi viem dávať až na 1/4000 hlavne pri športe to je dobré
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2012-12-26 11:17:39+01
príspevok od: Peto15
aha no ok a tak to je asi aj lepšie, časi viem dávať až na 1/4000 hlavne pri športe to je dobré
Ale nie s bleskom. Blesk u D5100 mozes pouivat len do casu X-Sync (myslim ze 1/200s.). Ak si pri blesku nastavis kratsi cas, lamela zavierky zatieny cast policka a na fotke mudes mat cierny pas. Obcas je dobre precitat si navod. Kedy si to naposledy urobil?
 
inkubbus
2012-12-26 11:18:31+01
príspevok od: Peto15
aha no ok a tak to je asi aj lepšie, časi viem dávať až na 1/4000 hlavne pri športe to je dobré
zabudni... pokiaľ nemáš HSS tak si limitovaný na max. 1/200 - 1/250s. ...a tie čínske hračky to nemajú.

citujem z popisu na amazon.com
"The synchronization speed can reach to 1/320, depending on the situation it may reach to 1/250 or less"
 
mirec684
2013-01-06 14:46:38+01
dobry den,potrebujem radu ohladom radiovych odpalovacov a ich odpalovanim.mam pentax k20d a blesk pentax 540 orig.ked nasuniem blesk na radiovy odpalovac tak mi blesk neodpali.skusal som rozne rezimy.kde moze byt chyba?dakujem
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()