Hore
Fórum » Blesky
 

Blesk Metz mecablitz 40MZ-2

okanom
2013-01-05 17:04:23+01
co si myslite o pouziti na 40D?
 
okanom
2013-01-05 20:51:28+01
bude mi fungovat TTL? nema niekto skusenost?
 
FaFSn
2013-01-05 22:56:58+01
Skús pohľadať niekde na predajni SCA adaptér na tvoj Canon a vyskúšať. Ja mám 40MZ-3 s SCA 3401 M4, ale na Nikon D80 mi nespolupracuje. Ani na F70 mi nebralo predzáblesky, ale v TTL sa dalo fotiť bez problémov. Na i-TTL by som potreboval vyskúšať SCA 3402 M6 ( M7), ale ten stojí 52 eur a za tie prachy už kúpiš lacný čínsky blesk, ktorý sa síce spoľahlivosťou a funkciami síce 40MZ- 3 nevyrovná, ale používam SB-800, takže to neriešim.
 
barcik.m
2013-01-05 23:01:26+01
aky je rozdiel medzi TTL A iTTL?
 
barcik.m
2013-01-05 23:01:44+01
príspevok od: FaFSn
Skús pohľadať niekde na predajni SCA adaptér na tvoj Canon a vyskúšať. Ja mám 40MZ-3 s SCA 3401 M4, ale na Nikon D80 mi nespolupracuje. Ani na F70 mi nebralo predzáblesky, ale v TTL sa dalo fotiť bez problémov. Na i-TTL by som potreboval vyskúšať SCA 3402 M6 ( M7), ale ten stojí 52 eur a za tie prachy už kúpiš lacný čínsky blesk, ktorý sa síce spoľahlivosťou a funkciami síce 40MZ- 3 nevyrovná, ale používam SB-800, takže to neriešim.
aky je rozdiel medzi TTL A iTTL?
 
FaFSn
2013-01-05 23:12:08+01
TLL je základný systém merania záblesku cez objektív. E-TTL (Canon) a i-TTL (Nikon) je najmodernejší systém, ktorý používajú až digitálne zrkadlovky, aby nedochádzalo k prepalom. Predtým bolo tuším D-TTL na základe nameranej vzdialenosti ( Nikon SB 28 DX )... všetko si nepamätám - treba poriadne naštudovať tabuľky kompatibility pre telo aj blesk.
 
FaFSn
2013-01-05 23:17:05+01
TTL je tuším bez predzábleskov, ale ostatné už dávajú predzázblesky na určenie expozičnej sily hlavného záblesku. i-TTL už umožňuje CLS systém riadenia viacerých bleskov z tela s použitím TTl merania cez objektív.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-01-05 23:17:30+01
Blesky vyrobene predtym, nez prisli DSLR, aj ked maju TTL, nebudu na DSLR v TTL pracovat. DSLR oproti analogu pouziva uplne iny sposob merania TLL. Potrebuju kontrolny predzablesk. Tato funkcia sa do starsich bleskov neda pridat. Uvedeny blesk by fungoval so starsimi filmovymi EOS-mi.
 
FaFSn
2013-01-05 23:24:40+01
príspevok od: Karol Srnec
Blesky vyrobene predtym, nez prisli DSLR, aj ked maju TTL, nebudu na DSLR v TTL pracovat. DSLR oproti analogu pouziva uplne iny sposob merania TLL. Potrebuju kontrolny predzablesk. Tato funkcia sa do starsich bleskov neda pridat. Uvedeny blesk by fungoval so starsimi filmovymi EOS-mi.
Krátko a jasne.
 
GastonJack
2013-02-04 18:50:37+01
príspevok od: Karol Srnec
Blesky vyrobene predtym, nez prisli DSLR, aj ked maju TTL, nebudu na DSLR v TTL pracovat. DSLR oproti analogu pouziva uplne iny sposob merania TLL. Potrebuju kontrolny predzablesk. Tato funkcia sa do starsich bleskov neda pridat. Uvedeny blesk by fungoval so starsimi filmovymi EOS-mi.
Tieto slová by mal neznalý amatér chápať tak, že darmo špekulujeme nad lacnými bleskami z bazáru nebude to fungovať ?
Ja by som si chcel kúpiť blesk na Panasonic dmc fz50. Na bazoši sledujem blesky typu
http://foto.bazos.sk/inzerat/21765587/Blesk-Starblitz-3000BT-TWIN.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/21190784/Blesk-National.php
Rád by som si nechal poradiť, či to môže fungovať.
Dokonca som počul aj takú vec, že staršie blesky môžu poškodiť fotoaparát.
Čo je na tom pravdy?
Za veškerú pomoc vopred ďakujem.

 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-02-04 19:06:33+01
príspevok od: GastonJack
Tieto slová by mal neznalý amatér chápať tak, že darmo špekulujeme nad lacnými bleskami z bazáru nebude to fungovať ?
Ja by som si chcel kúpiť blesk na Panasonic dmc fz50. Na bazoši sledujem blesky typu
http://foto.bazos.sk/inzerat/21765587/Blesk-Starblitz-3000BT-TWIN.php
http://foto.bazos.sk/inzerat/21190784/Blesk-National.php
Rád by som si nechal poradiť, či to môže fungovať.
Dokonca som počul aj takú vec, že staršie blesky môžu poškodiť fotoaparát.
Čo je na tom pravdy?
Za veškerú pomoc vopred ďakujem.

1. Starsie blesky mozu pracovat v uplne manualnom mode, to znamena pri kazdej zmene vzdialenosti prestavit clonu podla smerneho cisla blesku
2. Ak maju starsie blesky vstavane cidlo, maju funkciu vlastnej clonovej automatiky. Vtedy sa na fotoaparate aj blesku nastavi rovnaka clona a ISO a blesk si pomocou cidla riadi vykon
Obidva sposoby su funkcne a na fotkach neuvidis, ci si to fotil starou sunkou alebo najnovsim TTL systemakom. Svetlo je svetlo. Ale mas omnoho viac prace a vacsiu sancu ze nieco zle naexponujes. V kazdom pripade u obidvoch sposobov treba byt slusne znaly v oblasti manualnej prace s bleskami.
3. Co sa tyka poskodenia fotaku bleskom, tak to hrozi len u riadne starych bleskov z doby hlbokeho socializmu. V 80-tych a 90-tych rokoch uz sa robili modernejsie blesky pracujuce s nizsim napatim.
 
GastonJack
2013-02-04 19:23:10+01
príspevok od: Karol Srnec
1. Starsie blesky mozu pracovat v uplne manualnom mode, to znamena pri kazdej zmene vzdialenosti prestavit clonu podla smerneho cisla blesku
2. Ak maju starsie blesky vstavane cidlo, maju funkciu vlastnej clonovej automatiky. Vtedy sa na fotoaparate aj blesku nastavi rovnaka clona a ISO a blesk si pomocou cidla riadi vykon
Obidva sposoby su funkcne a na fotkach neuvidis, ci si to fotil starou sunkou alebo najnovsim TTL systemakom. Svetlo je svetlo. Ale mas omnoho viac prace a vacsiu sancu ze nieco zle naexponujes. V kazdom pripade u obidvoch sposobov treba byt slusne znaly v oblasti manualnej prace s bleskami.
3. Co sa tyka poskodenia fotaku bleskom, tak to hrozi len u riadne starych bleskov z doby hlbokeho socializmu. V 80-tych a 90-tych rokoch uz sa robili modernejsie blesky pracujuce s nizsim napatim.
Ďakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()