Hore
Fórum » Blesky
 

YN-468II alebo YN-465

buto
2013-04-21 09:37:37+02
Prosim poradte mi este jednu vec. Chcem si kpit blesk do mojej vybavy o orginalnycch Canon ani neuvazujem.
Problematike s bleskmi sa velmi nerozmiem, co to som pochitil iba tubo na fore a clankoch.
Co asi ocakavam od blesku. Hlavne by som ho pouzival iba pri foteni rodinnych oslav, (nielen doma ale aj v restavraciach myslim tak oslavy narodenin, svadby ale stale len do sukromneho alba). Nejake portrety ale to len tak pre vyskusanie, nieje to hlavna priorita mojho zaujmu fotenia.
Takze to budem pouzivat hlavne na tele fotoaparatu takze asi urcite s TTL .
podla recenzii som si vybral tieto dva
http://speedlights.net/2010/10/10/yongnuo-yn-468-flash-review/
http://speedlights.net/2010/09/22/yongnuo-yn-465-flash-review/
YN-468II ma viac funkcii a YN-465 my vyssi vykon zablesku ale malo funcii
Oco mi ide, hlavne neviem lebo to bude moj prvy blesk ci mi treba sa orientovat hlavne na silnejsi zablesk alebo skor ci postacuje mensi a nejake funcie ktore by som vyuzil.
Vdaka
 
om1ci
2013-04-21 09:55:04+02
a z akého dôvodu chceš kúpiť tieto džongo-bongo výrobky a nie napr. originál Canon 430EX ?
 
buto
2013-04-21 10:19:04+02
príspevok od: om1ci
a z akého dôvodu chceš kúpiť tieto džongo-bongo výrobky a nie napr. originál Canon 430EX ?
Kvoli (premna) velkej cene. A aj preto ze dat za nieco 200-250€ a pouzit to v 3-6x (alebo povedane 10dni z 365dni) v roku je premna vela.
 
om1ci
2013-04-21 10:22:45+02
OK, myslel som si, ale nepísal si nič o cene.
Napísal som to aj preto lebo aj ja som tiež kúpil najskôr z Činy neznačkovú napodobeninu, ale po pár použitiach som bol taký znechutený že som predsa len kúpil originál.
Možno tieto výrobky čo píšeš sú v pohode. Skús nájsť nejakého majiteľa, do recenzie sa dá napísať čokoľvek.
 
arpgdval
2013-04-21 10:31:33+02
Na Nikone pouzivam YN 467 rok a pol a zatial som s nim spokojny.
 
rjamrich
2013-04-21 10:42:07+02
A čo tak pozrieť bazárový kúsok Canon 430 EX II? Je super a budeš s ním určite maximálne spokojný.
 
Bass
2013-04-21 11:32:39+02
Ako píšu kolegovia - Bazarový CANON 430EX II. Nie je o moc drahší.
 
buto
2013-04-21 13:24:38+02
OK ,
opytam sa este takto. prosim nesudte ma lebo zatial som nikdy nepouzival blesk (okrem vstavaneho ) co viac na vikendove fotenie s bleskom vyuzijem zoom hlavu zablesk na druhu lamelu a dalsiee ficurinky, alebo len jednoduchy (ttl funkciu) bez roznych funkcii ale silnejsi zablesk.
Akoze neviem naco je dobra zoom hlava ci multi program a ci to vlasne potrebujem k beznemu foteniu s bleskom.
 
roakmorg
2013-04-21 13:28:13+02
Externý blesk je niečo, načom sa proste nešetrí. Bodka.
 
tpajki
2013-04-21 21:46:51+02
tiež uvažujem nad yongnuo bleskom... nepotrebujem ho nasadit na sane fotaku ide mi cisto o bleskovanie cez ambrelu alebo softbox... pokial by mi slo o ttl urcite org je naj riesenie...
 
hyperon
2013-04-22 00:43:21+02
pouzivam YongNuo (465,467) vyse 2 roky a zatial som spokojny. nemozem si dovolit origo, preto mam tieto 2, ale aj tak tieto cinske srandy svoju pracu urobia. urcite sa najde mnozstvo ludi ktori tu vypisu zoznam dlhy ako hajzel papier, preco nekupit taketo blesky a preco su origo lepsie, ale na pouzitie ake zadavatel diskusie zadal, su celkom vhodne.....
 
buto
2013-04-22 08:03:25+02
OK. Dakujem vsetkym zucastnemym za prispevky. Tak rozhodol som sa a kupil YN-468II, verim ze do mesiaca mi z tej ciny dorazi, ale bez vtacej chripky
Dost pri rozhodovani mi pomohol youtube (rusky hovoriace videa kde som pochopil ze su blesky YN v rusku velmi rozsirene a oblubene a vysvetlene vsesliake tie funkcie, ba som narazil i na skolu fotenia)
 
alexei
2013-04-22 08:19:13+02
príspevok od: buto
Kvoli (premna) velkej cene. A aj preto ze dat za nieco 200-250€ a pouzit to v 3-6x (alebo povedane 10dni z 365dni) v roku je premna vela.
Zdravím Ťa,
čítal som túto diskusiu a chcel by som ti navrhnúť len to, čo tu už bolo napísané. Skús predsa len pouvažovať (ale zrejme si už objednal číňana) nad bazárovým alebo novým Canonom. Tiež som bol takého názoru ako ty. A kúpil som si Youngnuo. Nefotil som s ním veľa - len fakt výnimočne. Po roku takéhoto "používania" mi začal haprovať - najprv odbil až na 2. krát, potom na 5. a nakoniec ak aspoň na každý 10. záber tak som bol rád. Len tak zo zábavy som skúsil, či to s nimi nejak nevyreklamujem. Po 2 týždňoch písania mi ponúkli kompenzáciu - 2 US doláre kredit v ich obchode (kúp si lízatko a zapchaj si ústa ) - Toť reklamácia s číňanmi.
Toto nie sú blesky. Som študent a tiež mi nebolo ľahko našetriť na Nikoňácky blesk. Ale stálo to za tú trpezlivosť - mať spoľahlivý blesk. Na Youngnuo neušetríš. Sú to zbytočne vyhodené peniaze.
 
buto
2013-04-22 08:27:59+02
príspevok od: alexei
Zdravím Ťa,
čítal som túto diskusiu a chcel by som ti navrhnúť len to, čo tu už bolo napísané. Skús predsa len pouvažovať (ale zrejme si už objednal číňana) nad bazárovým alebo novým Canonom. Tiež som bol takého názoru ako ty. A kúpil som si Youngnuo. Nefotil som s ním veľa - len fakt výnimočne. Po roku takéhoto "používania" mi začal haprovať - najprv odbil až na 2. krát, potom na 5. a nakoniec ak aspoň na každý 10. záber tak som bol rád. Len tak zo zábavy som skúsil, či to s nimi nejak nevyreklamujem. Po 2 týždňoch písania mi ponúkli kompenzáciu - 2 US doláre kredit v ich obchode (kúp si lízatko a zapchaj si ústa ) - Toť reklamácia s číňanmi.
Toto nie sú blesky. Som študent a tiež mi nebolo ľahko našetriť na Nikoňácky blesk. Ale stálo to za tú trpezlivosť - mať spoľahlivý blesk. Na Youngnuo neušetríš. Sú to zbytočne vyhodené peniaze.
Ok, no ja uz som objednal uvidime, tohto leta ma caka par rodinnych akcii kde som chcel vyuzit blesk (najpr som myslel ze pouzijem len svoju pevnu 50 bez blesku, len som si nebol isty ci by bola dostacujuca) Preto som skusil lacneho cinana uvidime.
 
vd
2013-04-22 08:43:32+02
príspevok od: buto
Prosim poradte mi este jednu vec. Chcem si kpit blesk do mojej vybavy o orginalnycch Canon ani neuvazujem.
Problematike s bleskmi sa velmi nerozmiem, co to som pochitil iba tubo na fore a clankoch.
Co asi ocakavam od blesku. Hlavne by som ho pouzival iba pri foteni rodinnych oslav, (nielen doma ale aj v restavraciach myslim tak oslavy narodenin, svadby ale stale len do sukromneho alba). Nejake portrety ale to len tak pre vyskusanie, nieje to hlavna priorita mojho zaujmu fotenia.
Takze to budem pouzivat hlavne na tele fotoaparatu takze asi urcite s TTL .
podla recenzii som si vybral tieto dva
http://speedlights.net/2010/10/10/yongnuo-yn-468-flash-review/
http://speedlights.net/2010/09/22/yongnuo-yn-465-flash-review/
YN-468II ma viac funkcii a YN-465 my vyssi vykon zablesku ale malo funcii
Oco mi ide, hlavne neviem lebo to bude moj prvy blesk ci mi treba sa orientovat hlavne na silnejsi zablesk alebo skor ci postacuje mensi a nejake funcie ktore by som vyuzil.
Vdaka
ja mam YN 560 II za 33 libier z ebay. oproti 580EX II som usetril cca 400 eur s vykonom som spoko, oproti 430ex ma strobo funkciu a odraznu dosticku. po mechanickej stranke vyborne zvladnuty, na nerozoznanie od canonu Dodanie z ciny do 3 tyzdnov...
 
tpajki
2013-04-22 17:49:17+02
príspevok od: vd
ja mam YN 560 II za 33 libier z ebay. oproti 580EX II som usetril cca 400 eur s vykonom som spoko, oproti 430ex ma strobo funkciu a odraznu dosticku. po mechanickej stranke vyborne zvladnuty, na nerozoznanie od canonu Dodanie z ciny do 3 tyzdnov...
Ake stranky použivate na nakup z ciny ? ja poznam dx.com doprava zdarma .. .este nieco take je ?

 
buto
2013-04-22 18:49:02+02
príspevok od: tpajki
Ake stranky použivate na nakup z ciny ? ja poznam dx.com doprava zdarma .. .este nieco take je ?

anglicky ebay
 
lubomirzvolensky
2013-04-22 19:05:43+02
alibaba.com ale rozhodne radsej americky/anglicky ebay... si chraneny paypalom.
 
hyperon
2013-04-22 19:55:08+02
treba googlelit a prides na dost cinskych obchodov so zameranim na vsetko mozne, zopar som ich vyskusal a zatial som sa neopalil.
ja som blesky objednaval z dx.com. okrem mojich dvoch bleskov som objednaval odtial dalsie dva, pre kamaratov a tym doteraz takisto bezproblemovo sluzia. co sa reklamacii tyka, uz som ich par absolvoval. na dx.com to funguje tak, ze pokial je kupena vec do hodnoty myslim 15-20$ tak treba dat popis + foto a vec ani nemusim posielat spat a posielaju novu. ked som reklamoval telefon, tak je pravda ze to bolo na "dlhe lakte". asi podla nalady odpisovali, niekedy po par hodinach niekedy po par tyzdnoch. nakoniec vsetko prebehlo v poriadku a phone sa nemusel posiela do ciny ale do UK, kde maju zberne miesto pre europu.
 
vd
2013-04-23 09:52:28+02
príspevok od: tpajki
Ake stranky použivate na nakup z ciny ? ja poznam dx.com doprava zdarma .. .este nieco take je ?

ja som kupoval z dhgate.com, nebol problem ani pri vrateni penazi, ci dodatocnej reklamacii, ked neposlali vsetko. maju v tom bordel, nieco neposlali, nieco zas navyse..ale ziadny problem. funguje tam ochrana zakaznika. naposledy ebay, ale ten UK, je lacnejsi ako nemecky, sa mi zdalo. ale tovar ide aj tak novy z ciny. z dhgate postovne rozne, max do 5 dolarov. zatial spokojnost.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()