Hore
Fórum » Blesky
 

PixelKing v manuálnom režime?

stano.stano
stano.stano 2013-04-21 17:09:22+02
Zdravím Vás, zaujímalo by ma, či odpalovač PixelKing funguje v manuálnom režime riadenia sily záblesku. Vlastním ho a mne teda nefunguje, už neviem čo všetko by som ešte skúsil....
Proste na blesku nastavím M a na foťáku len v menu riadim silu - to je moja predstava
(Nikon D90 + SB-700)
Ďakujem
 
Blackman
2013-04-22 15:09:53+02
príspevok od: roakmorg
no ovladat ostatne blesky je podla mna len do nudze ak treba a nieje s cim inym. prave preto som kupil radio aby som mohol bliskat vonku. ked som ale dostal vyhodnu ponuku na SU-800 a som dostal clean 1/8000 funkcne v M aj TTL tak WAU. Trocha ma mrzelo ze Pixel Knight neodpaluje cez steny a prekazky (to bol sok! ).
Cez steny ti neodpali pravdepodobne ani SU-800 kedze je to infra, alebo mas inu skusenost? SU-800 je inak super, ale za 300vky Eurasov uz kupis SB900 ktora ma remote commander.
 
roakmorg
2013-04-22 15:28:29+02
príspevok od: Blackman
Cez steny ti neodpali pravdepodobne ani SU-800 kedze je to infra, alebo mas inu skusenost? SU-800 je inak super, ale za 300vky Eurasov uz kupis SB900 ktora ma remote commander.
To bolo dlhe rozmyslanie ci SU alebo SB9xx. Po zvazeni vsetkeho som vzal SU, odpalovat blesky mimo tela s tazkym SB 9xx tak to nebolo premna. A jasne, infra odpali vzdy len na vzajomnu viditelnost s cipom v blesku. Prekvapko bol dosah v exterieri +-20m.
 
meetU
2013-04-22 22:03:24+02
príspevok od: roakmorg
Cez co odpalujes blesky v rezime CLS? internym? ci fotim v interieri alebo exterieri CLS mi funguje na 100% ak s tym pracujem tak ako mam (SU-800). Na margo radiovych odpl. : mam pixel knight ktore mi po zakupeni SU lezia v krabicke.
ak budes vediet za slnecneho dna odpalit blesk v 15m vzdialenosti pomocou SU-800 a bude Ti to fungovat na 100%, tak potom suhlasim... ale viem, ze to fungovat nebude
 
roakmorg
2013-04-23 10:10:54+02
príspevok od: meetU
ak budes vediet za slnecneho dna odpalit blesk v 15m vzdialenosti pomocou SU-800 a bude Ti to fungovat na 100%, tak potom suhlasim... ale viem, ze to fungovat nebude
Dnes skusim a beriem aj meter.
 
roakmorg
2013-04-23 11:11:52+02
príspevok od: meetU
ak budes vediet za slnecneho dna odpalit blesk v 15m vzdialenosti pomocou SU-800 a bude Ti to fungovat na 100%, tak potom suhlasim... ale viem, ze to fungovat nebude
Tvrdis to na 100%? Teraz som vybehol pred blok a nafotil. Moj popis k fotkam: D800, 50mm, 2x Sb-700 v manual mode. na 20 metrov funkcnost na 100% pokial nieje medzi vysielacom a cidlom ziadny objekt. Silne slnko (az som sa zapotil). Dosah do vzdialenosti 20m potvrdeny na roznych miestach, vysielaci rozsah do sirky 12m (vzdialenost 20m posledne 2 obrazky). Zaujimavost co som zistil: nenechajte aby slnko svietilo priamo na cidlo, skracuje sa dosah. Vzdialenost som meral, nie odhadoval!!
 
meetU
2013-04-23 12:36:55+02
príspevok od: roakmorg
Tvrdis to na 100%? Teraz som vybehol pred blok a nafotil. Moj popis k fotkam: D800, 50mm, 2x Sb-700 v manual mode. na 20 metrov funkcnost na 100% pokial nieje medzi vysielacom a cidlom ziadny objekt. Silne slnko (az som sa zapotil). Dosah do vzdialenosti 20m potvrdeny na roznych miestach, vysielaci rozsah do sirky 12m (vzdialenost 20m posledne 2 obrazky). Zaujimavost co som zistil: nenechajte aby slnko svietilo priamo na cidlo, skracuje sa dosah. Vzdialenost som meral, nie odhadoval!!
ok beriem, ale podla fotiek si mal slnko za chrbtom z lavej strany a priamu viditelnost na blesky... tak mi odpali aj cez interny blesk. skus fotit oproti slnku, co je najcastejsi pripad pri portretoch a nebodaj si das na blesk softbox alebo dazdnik, ktory bude mierne clonit a uz mas velky problem. SU 800 je vyborna, ale na radiove odpalovace zial nema. v sere, pri zapade slnka a v interieroch ok. ale opat limitujuci v pripade, ze blesk postavis za fotografovanu osobu...
 
roakmorg
2013-04-23 12:48:25+02
príspevok od: meetU
ok beriem, ale podla fotiek si mal slnko za chrbtom z lavej strany a priamu viditelnost na blesky... tak mi odpali aj cez interny blesk. skus fotit oproti slnku, co je najcastejsi pripad pri portretoch a nebodaj si das na blesk softbox alebo dazdnik, ktory bude mierne clonit a uz mas velky problem. SU 800 je vyborna, ale na radiove odpalovace zial nema. v sere, pri zapade slnka a v interieroch ok. ale opat limitujuci v pripade, ze blesk postavis za fotografovanu osobu...
Ja nevravim ze nemas pravdu, len odkedy ho mam (SU) tak Pixel Knight je doma nevyuzity. Osobne nikdy nemam blesky daleko od modela, mne to staci.
 
meetU
2013-04-23 12:54:43+02
príspevok od: roakmorg
Ja nevravim ze nemas pravdu, len odkedy ho mam (SU) tak Pixel Knight je doma nevyuzity. Osobne nikdy nemam blesky daleko od modela, mne to staci.
mne na cls vadi v otvorenom priestore to, ze si scenu musim strasne dlho nastavovat (kvoli dosahu na senzor blesku) a ked pouzivam 2 a viac bleskov, tak pri pouziti softboxu alebo dazdnika v roznych uhloch ulozenia, mam uspesnost dobreho zaberu tak max 10-15%. niekedy aj 0%.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()