Hore
Fórum » Blesky
 

Výber blesku

dynnamic
2013-06-02 18:03:30+02
Dobrý deň , takýto problém ma trápi . Ide o to že článkov mám prečítaných kopec , aj fórum od dola-hore ú od hora-dole , ale nevie sa stále rozhodnúť. Chcel by som si kúpiť blesk neviem však určiť aké parametre sú pre mňa tie najdôležitejšie , v budúcnosti uvažujem o kúpe odpaľovačov k nemu.

Som začiatočník takže určite mi bude treba aj fotiť len štýlom "namieriť a pál" ale zase nechcem kupovať mačku vo vreci čo mi potom nebude stačiť. Už som aj po pár bleskoch pozeral len ma dosť zaráža že sa pri nich píše TTL (i-TTL) a nakoniec sa inde dočítam že TTL nepodporuje:

Cenový strop nebudem písať lebo myslím že nie som prvý čo má taký problém a napríklad natrafím na osobu ktorá tiež riešila takúto dilemu takže podľa seba mi bude vedieť poradiť

Vďaka za zastavenie
 
inkubbus
2013-06-02 18:15:23+02
kupuj originál k svojmu systému. aj keď ti tu budú písať niečo iné, tak dlhodobé skúsenosti vravia, že originál je len originál.

takže pre teba asi skôr nejaký nikon blesk. pokiaľ však ten blesk naozaj súrne nepotrebuješ pre svoju prácu, tak ho nekupuj. ...lebo vidím že v parametroch sa nevyznáš, ale asi ho iba chceš.
 
dynnamic
2013-06-02 18:20:33+02
príspevok od: inkubbus
kupuj originál k svojmu systému. aj keď ti tu budú písať niečo iné, tak dlhodobé skúsenosti vravia, že originál je len originál.

takže pre teba asi skôr nejaký nikon blesk. pokiaľ však ten blesk naozaj súrne nepotrebuješ pre svoju prácu, tak ho nekupuj. ...lebo vidím že v parametroch sa nevyznáš, ale asi ho iba chceš.
technické parametre nerobia problém , v podstate to všetko zlyháva na tom kde začať pri vyberaní
 
North510
2013-06-02 18:53:00+02
V podstate nemas co riesit. Ani parametre ti netreba studovat a rozoberat. Ja som sa s tym trapil tak ako ty, isiel na to zo vsetkych stran a cez vsetky mozne znacky. A nakoniec som skoncil aj tak pri mojej prvej volbe - nikon sb700. Je to super blesk, ma absolutne vsetko co ako amater budes potrebovat. Aj tu na ephoto je dobra recenzia
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/nikon-speedlight-sb-700/
SB910 je tiez dobra vec, ale je drahsi a hlavne o dost vecsi, co by sa k tvojej 5100 moc nehodilo, telo blesko skoro rovnake ako telo fotaku
Vsetko co budes potrebovat v 700 najdes. Do inych znaciek by som nesiel, sam som si toho dost nastudoval a kazdy si najviac pochvaluje original blesky.
 
dynnamic
2013-06-02 18:57:08+02
príspevok od: North510
V podstate nemas co riesit. Ani parametre ti netreba studovat a rozoberat. Ja som sa s tym trapil tak ako ty, isiel na to zo vsetkych stran a cez vsetky mozne znacky. A nakoniec som skoncil aj tak pri mojej prvej volbe - nikon sb700. Je to super blesk, ma absolutne vsetko co ako amater budes potrebovat. Aj tu na ephoto je dobra recenzia
www.ephoto.sk/fototechnika/recenzie/blesky-a-ine/nikon-speedlight-sb-700/
SB910 je tiez dobra vec, ale je drahsi a hlavne o dost vecsi, co by sa k tvojej 5100 moc nehodilo, telo blesko skoro rovnake ako telo fotaku
Vsetko co budes potrebovat v 700 najdes. Do inych znaciek by som nesiel, sam som si toho dost nastudoval a kazdy si najviac pochvaluje original blesky.
No o 700vke mam co to precitane a keby som hladal nejaku alternativu aby som nieco usetril . Napr. Vela ludi si pochvaluje Metz lenze osobne nepoznam nikoho kto aktivne foti takze si nemozem ani nic vyskusat
 
jozef87
2013-06-02 19:01:35+02
ja som nad tym tiez spekuloval, vybral som sb 700 a radsej si pockam, dosetrim a kupim tento. Nesetri na takychto veciach, nekupujes to na par dni. To je aspon moj nazor a da sa uz kupit aj za 260 eur co nieje vela podla mna.
 
vlasto13
2013-06-02 19:33:08+02
mám Metz AF 48-1, či také niečo. je to môj prvý blesk na ktorom som sa učil, ale to spracovanie nie je nič extra. už mi aj riadne hapruje skrz nepresnej výroby, plastovej päty (myslím to čo zasúvaš do sánok fotáku) ktorá uz prešla medzou klzu .teda očakávam že do konca roka sa odtrhne. nikon ich ma kovové.
mal som v ruke nikon SB 910 a na hmat iná liga, preto bude čoskoro v mojej výbave

Tebe jednoznačne odporúčam SB 700. zaplatíš o pár € na viac, ale budeš maximálne spokojný.
 
Ivan-Cor-Petras
2013-06-02 19:50:12+02
odporúčam ísť do origo bleskov. Dobrá voľba je sb 700.......ja som kúpil kvôli väčšej kreativite sb 910 a používal som ju nielen na D800, ale aj na D90. S D90 to síce vyzeralo trochu v nepomere, ale mne šlo viac o fotografiu ako o to, že ako tá kombinácia vyzerá. Pravdou však to, že viac fotím štýlom, že mám blesk na statíve a odpalujem na diaľku alebo s TTL káblom ( tam je jedno, či je blesk menší alebo väčší,...... ide o to, že čo s ním dokážeme nafotiť ). Ak nie sú peniaze, alebo ti vadí veľkosť sb910ky, tak pokojne ber sb 700....
 
markx
2013-06-02 20:05:48+02
SB 700 jasná voľba. Nemáš čo špekulovať. Na veciach, ktoré kupuješ na roky sa neoplatí šetriť
 
kaFOtka
2013-06-02 20:09:38+02
príspevok od: dynnamic
Dobrý deň , takýto problém ma trápi . Ide o to že článkov mám prečítaných kopec , aj fórum od dola-hore ú od hora-dole , ale nevie sa stále rozhodnúť. Chcel by som si kúpiť blesk neviem však určiť aké parametre sú pre mňa tie najdôležitejšie , v budúcnosti uvažujem o kúpe odpaľovačov k nemu.

Som začiatočník takže určite mi bude treba aj fotiť len štýlom "namieriť a pál" ale zase nechcem kupovať mačku vo vreci čo mi potom nebude stačiť. Už som aj po pár bleskoch pozeral len ma dosť zaráža že sa pri nich píše TTL (i-TTL) a nakoniec sa inde dočítam že TTL nepodporuje:

Cenový strop nebudem písať lebo myslím že nie som prvý čo má taký problém a napríklad natrafím na osobu ktorá tiež riešila takúto dilemu takže podľa seba mi bude vedieť poradiť

Vďaka za zastavenie
ja by som ti poradila kludne popozeraj aj ponuky na bazari.. ja mam odtial oba moje blesky SB-600 a som spokojna. Co sa tyka tretich znaciek, Metz by som neodsuvala, pretoze kamaratka ho pouziva a ja som nan od nej zatial nepocula ziadne negativne recenzie..
 
MartinMM
2013-06-02 21:21:49+02
podobnu dilemu riesim tiez, ale viacmenej som uz rozhodnuty pre sb910, nakolko som ju mal na skusku, dobre sa mi s nim pracovalo a aj ludia pre ktorych som fotil s tymto bleskom akciu boli s vysledkom spokojny. aj viacero ludi mi odporucalo, ze ak si mozem dovolit investovat viac nech idem urcite do sb910 a sb700 mam nechat plavat. je pravda, ze je dost nemotorne mat na d5100 nasadenu sb910 ale ked nasadim batery grip je to ovela lepsie. uz len dosetrit a bude
 
vlasto13
2013-06-02 21:31:06+02
príspevok od: kaFOtka
ja by som ti poradila kludne popozeraj aj ponuky na bazari.. ja mam odtial oba moje blesky SB-600 a som spokojna. Co sa tyka tretich znaciek, Metz by som neodsuvala, pretoze kamaratka ho pouziva a ja som nan od nej zatial nepocula ziadne negativne recenzie..
ja som chcel len poukázať na lepšie spracovanie a asi aj odolnejšie telo blesku. ale je zas pravda že dávam blesku riadne zabrať čo sa tíka rýchlej zmeny polohy. zmena fotenia zo šírky na výšku a späť.
co sa týka samotného svetla a diaľkového odpalovania môžem len chváliť.
 
katjo
2013-06-02 21:50:48+02
Iste s originalom nie je co pokazit, ak uz alternativy (lesia cena), tak potom napr. Nissin- japonsky vyrobca, rozne vykonove rady, patica kovova,pre Canon aj Nikon, podpora TTL, master, slave, atd.ak nasetris, mozes prikupit casom aj original, dovtedy urcite celkom solidne zastupi aj original,
potom iste este v pohode bude sluzit ako dalsi, prip. zalozny blesk.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()