Hore
Fórum » Blesky
 

C 270 EX alebo 430 EX II??

Adori
2013-06-08 18:33:48+02
Ahojte, pohravam sa s myslienkou kupit si blesk a nie som si ista, ci by mi stacil 270 EX alebo budem potrebovat 430 EX II. Fotila by som portrety, sport, makro/detaily a mozno nejake tie rodinne oslavy a pod. Co sa tyka mojej vybavy, mam C 600D, 18-55/3,5-5,6, 55-250/4-5,6 a od buduceho tyzdna aj 50/1,8.
Je mi jasne, ze 430ka ma vacsi vykon a dokaze sa vytacat aj do stran (nie len do stropu), ale kedze som s externym bleskom este nikdy nefotila, tak neviem ci by mi stacili zakladne funkcie 270ky alebo by mi neskor chybali pokrocilejsie moznosti 430ky....
Co myslite? V cene je tam rozdiel cca 80€, co nie je pre mna ako studentku malo, beruc do uvahy aj fakt, ze ten interny velmi nepouzivam a zrejme ani externy by nemal vyuzitie pri kazdom foteni.
Za odpovede a nazory dakujem
 
bear
- moderator
2013-06-08 18:44:24+02
Kedze si napisala aj sport, tak urcite 430EX. Vyhody 430EX:
- automaticky zoom vo vacsom rozsahu
- integrovana rozptylka
- natacatelna hlava (pri optickom slave blesku je to dolezite, aby senzor na blesku mohol smerovat k fotoaparatu
- Vyssi vykon
- rychlejsie dobijanie medzi zableskami
- nastavenia na blesku (270EX sa musi nastavovat cez menu fotoaparatu, co je pomalsie).
- v tmavych priestoroch vie premietnut cervenu mriezku, co pomoze zaostrovaniu
 
Adori
2013-06-08 18:50:40+02
príspevok od: bear
Kedze si napisala aj sport, tak urcite 430EX. Vyhody 430EX:
- automaticky zoom vo vacsom rozsahu
- integrovana rozptylka
- natacatelna hlava (pri optickom slave blesku je to dolezite, aby senzor na blesku mohol smerovat k fotoaparatu
- Vyssi vykon
- rychlejsie dobijanie medzi zableskami
- nastavenia na blesku (270EX sa musi nastavovat cez menu fotoaparatu, co je pomalsie).
- v tmavych priestoroch vie premietnut cervenu mriezku, co pomoze zaostrovaniu
Dakujem. Tak z tohto vypliva, ze radsej 430, ale stale neviem, ci sa mi to oplati kupovat....
 
yves998
2013-06-08 20:23:46+02
430 EX II je bozi blesk musim len doporucit,mal som aj vyssie triedy ale tento kompaktny je naozaj Allrounder,nevahaj
 
hugoba
2013-06-08 20:33:15+02
príspevok od: Adori
Dakujem. Tak z tohto vypliva, ze radsej 430, ale stale neviem, ci sa mi to oplati kupovat....
kupovať sa neoplatí! Radšej ukradni!
Inak 430 mam a vrelo odporučam!
 
blahoslav J B Art
2013-06-08 20:33:47+02
ja som si pred 2 tyzdnami kupil pouzivany Canon 430ex, je to moj prvy externy blesk za 10 rokov fotenia, exterierov - prevazne krajiniek, ale laka ma skusit nejake portrety
rozhodoval som sa medzi nejakym lacnym cinskym, lebo som planoval pouzivat ho v manualnom rezime a odpalovat dialkovo, ale tiez som nepredpokladal nejake intenzivne vyuzitie, tak som myslel, ze by to mohlo stacit, ale napokon som zvolil tento po nejakych par tyzdnoch zvazovania
 
Adori
2013-06-08 20:37:33+02
Dakujem vsetkym za odpovede
 
juve16
2013-06-08 20:54:16+02
príspevok od: Adori
Dakujem vsetkym za odpovede
skús ešte toto:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/moj-prvy-externy-blesk/

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/canon-speedlite---prehlad-bleskov/

a to či sa Ti to oplatí v zmysle využitia, tak na to si musíš odpovedať jedine sama, je to vždy len o tom, kam to chceš s fotením dotiahnuť.
kup si bazarovy, ak nevyuzijes, predas, a ani na ňom neprerobis. Ale teraz je aj cashback akcia, 430 sa da kupit novy za 210 eur.
 
Adori
2013-06-08 21:01:00+02
príspevok od: juve16
skús ešte toto:
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/moj-prvy-externy-blesk/

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/canon-speedlite---prehlad-bleskov/

a to či sa Ti to oplatí v zmysle využitia, tak na to si musíš odpovedať jedine sama, je to vždy len o tom, kam to chceš s fotením dotiahnuť.
kup si bazarovy, ak nevyuzijes, predas, a ani na ňom neprerobis. Ale teraz je aj cashback akcia, 430 sa da kupit novy za 210 eur.
Oba clanky som uz citala a aj som si vsimla ten cashback. Teraz uz ide hlavne o to, ci ho vyuzijem.... S fotenim by som to rada dotiahla dalej, ale kedze ako student, sportovec a brigadnik nemam vela volneho casu, tak to musim dobre zvazit.
 
juve16
2013-06-08 21:05:36+02
príspevok od: Adori
Oba clanky som uz citala a aj som si vsimla ten cashback. Teraz uz ide hlavne o to, ci ho vyuzijem.... S fotenim by som to rada dotiahla dalej, ale kedze ako student, sportovec a brigadnik nemam vela volneho casu, tak to musim dobre zvazit.
vsetko je vec priorit
kazdopadne jest to nepyta
a na tuto 430ku som pocul a cital len same chvaly
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()