Hore
Fórum » Blesky
 

Nikon SB-910 plus odpalovac

PeterV
2013-08-25 12:19:23+02
Zdravim vospolok.

Zvazujem kupu blesku SB-910 k mojmu Nikonu D7100.

Doteraz som mal SB-400, no prave preto, ze na nom nebolo mozne nic manualne riesit a nebolo mozne ho odpalovat ani mimo sanok, som ho v podstate nepouzival. Preto moja volba padla na 910 (udajne teda uz nema problemy ako jeho predchodca SB-900).

Kedze ho chcem dost pouzivat aj mimo sanok, potrebujem riesit aj radiove odpalovanie. Tu som zatial ale uplne strateny a nemam predstavu, co presne by som si mal vybrat.

Cize ako prve sa chcem opytat na vas nazor, ci SB-910 je pre nikonistu dnes spravna volba.
A ako druhe potrebujem nasmerovat a pomoct s vyberom odpalovaca - to hlavne.

Vopred dakujem za kazdu radu.
 
Peto15
2013-08-25 13:34:18+02
príspevok od: PeterV
Zdravim vospolok.

Zvazujem kupu blesku SB-910 k mojmu Nikonu D7100.

Doteraz som mal SB-400, no prave preto, ze na nom nebolo mozne nic manualne riesit a nebolo mozne ho odpalovat ani mimo sanok, som ho v podstate nepouzival. Preto moja volba padla na 910 (udajne teda uz nema problemy ako jeho predchodca SB-900).

Kedze ho chcem dost pouzivat aj mimo sanok, potrebujem riesit aj radiove odpalovanie. Tu som zatial ale uplne strateny a nemam predstavu, co presne by som si mal vybrat.

Cize ako prve sa chcem opytat na vas nazor, ci SB-910 je pre nikonistu dnes spravna volba.
A ako druhe potrebujem nasmerovat a pomoct s vyberom odpalovaca - to hlavne.

Vopred dakujem za kazdu radu.
ake chces odpalovače ttl alebo bez ttl ?
S ttl sú dobré pixel king cena okolo 140 eur za dva kusy
Ak manuálne tak napríklad ja mám yongnou rf-603 za 20 eur z číny
dosah majú okolo 100 metrov nikdy ma nesklamali
 
PeterV
2013-08-25 13:47:57+02
Urcite by som sa chcel naucit a potom aj pravidelne pouzivat manualne.
Ci vyuzijem ttl, to takto vopred neviem.
Ono asi zalezi, v akych situaciach clovek ten blesk na dialku potom pouziva. Ty fotis co, ked pouzivas manualne?

Zrovna ten King pixel som pozeral na ebay. Vychadza tam okolo 100 dolarov z Hong Kongu.
 
tomique
2013-08-25 14:10:41+02
Ja len pre uistenie... nikde nehovoris o tom, ze by ta vstavana funkcia odpalovania bleskov u D7100 nejako obmedzovala. Kedze ani nepises o konkretnych situaciach, kedy by si chcel radiove odpalovanie vyuzivat, mozno je aj toto moznost. Do chvile kym zistis co presne cakas od radioveho odpalovania a to vstavane fotakove je nedostatocne. Potom budes vediet ci by stacil manual, aky dosah by si potreboval.
SB-400 ako pises si mal stale v sankach, takze s bleskom mimo nich osobne skusenosti nie su ziadne. Takze kym nieco kupis (myslim napr. ten king pixel), poskusaj funkciu fotaku
 
Peto15
2013-08-25 15:41:42+02
príspevok od: PeterV
Urcite by som sa chcel naucit a potom aj pravidelne pouzivat manualne.
Ci vyuzijem ttl, to takto vopred neviem.
Ono asi zalezi, v akych situaciach clovek ten blesk na dialku potom pouziva. Ty fotis co, ked pouzivas manualne?

Zrovna ten King pixel som pozeral na ebay. Vychadza tam okolo 100 dolarov z Hong Kongu.
ja fotím portrety vsetko cez strobisk ked sa dá a dakto používa aj pixel king a nepoužíva na nich ttl
 
PeterV
2013-08-25 16:45:41+02
príspevok od: tomique
Ja len pre uistenie... nikde nehovoris o tom, ze by ta vstavana funkcia odpalovania bleskov u D7100 nejako obmedzovala. Kedze ani nepises o konkretnych situaciach, kedy by si chcel radiove odpalovanie vyuzivat, mozno je aj toto moznost. Do chvile kym zistis co presne cakas od radioveho odpalovania a to vstavane fotakove je nedostatocne. Potom budes vediet ci by stacil manual, aky dosah by si potreboval.
SB-400 ako pises si mal stale v sankach, takze s bleskom mimo nich osobne skusenosti nie su ziadne. Takze kym nieco kupis (myslim napr. ten king pixel), poskusaj funkciu fotaku
Vstavana funkcia - tym myslis odpalenie internym bleskom, ano.
Niecim takýmto?
http://www.mini-max.sk/product/default/898


Konkretne situacie - ono prave ako sam pises, osobne skusenosti este nie su, chcem ich postupne nabrat. Predpokladam, ze budem skusat rozne portrety ludi v interiery aj exteriery v roznych svetelnych podmienkach, rozne situacie, ktore su prave bez pouzitia toho blesku ploche, fadne a nezaujimave.
 
Peto15
2013-08-25 20:05:47+02
príspevok od: PeterV
Vstavana funkcia - tym myslis odpalenie internym bleskom, ano.
Niecim takýmto?
http://www.mini-max.sk/product/default/898


Konkretne situacie - ono prave ako sam pises, osobne skusenosti este nie su, chcem ich postupne nabrat. Predpokladam, ze budem skusat rozne portrety ludi v interiery aj exteriery v roznych svetelnych podmienkach, rozne situacie, ktore su prave bez pouzitia toho blesku ploche, fadne a nezaujimave.
nie nato nepotrebujes nic iba das blesk do remote režimu vysunieš inerný blesk a ide to a ak nechces aby blískal inerný blesk len externý tak ho vyčiarkuješ v menu fotáku
 
Peto15
2013-08-25 20:17:25+02
príspevok od: PeterV
Vstavana funkcia - tym myslis odpalenie internym bleskom, ano.
Niecim takýmto?
http://www.mini-max.sk/product/default/898


Konkretne situacie - ono prave ako sam pises, osobne skusenosti este nie su, chcem ich postupne nabrat. Predpokladam, ze budem skusat rozne portrety ludi v interiery aj exteriery v roznych svetelnych podmienkach, rozne situacie, ktore su prave bez pouzitia toho blesku ploche, fadne a nezaujimave.
vlastne je to comander mod vo fotáku a na blesku musíš dat remote tu je video :
ked je jeden blesk môžes dať remote na blesku ext. ak je viacej bleskov tak master .
tu je to priamo z d7000 a z sb-700
http://www.youtube.com/watch?v=NRP2jSTax9A
 
PeterV
2013-08-26 07:25:16+02
Okej.
Teraz sa teda opytam uplne sedliacky:

Ked mam k dispozicii vstavanu funkciu - toto hovorime vlastne o infra, ci?

A ked mam k dispozicii vstavanu funkciu, preco potom riesim radiove odpalovanie? Kvoli vacsiemu dosahu a spolahlivosti?
 
Peto15
2013-08-26 08:32:56+02
príspevok od: PeterV
Okej.
Teraz sa teda opytam uplne sedliacky:

Ked mam k dispozicii vstavanu funkciu - toto hovorime vlastne o infra, ci?

A ked mam k dispozicii vstavanu funkciu, preco potom riesim radiove odpalovanie? Kvoli vacsiemu dosahu a spolahlivosti?
rádiové odpalovače majú väčší dosah toto má asi len nie aké tri metre alebo 4 neviem presne , na začiatok stačí CLS systém to je tá vstavaná funkcia časom si kúp odpalovače vlastne keď odpaľuješ cez interný blesk tak ten musí vidieť na ext.blesk
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-08-26 08:46:06+02
1. Je SB-910 pre Nikonistu dobry blesk? Dost hlupa otazka pytat sa, ci najlepsi profesionalny blesk je dobry.
2. V navode k fotoaparatu a blesku mas podrobne popisane, ako mozes ten blesk dialkovo odlpalovat a riadit priamo z fotoaparatu. Nic ta to nestoji, Nemusis nic dokupovat, staci to len nastavit a pouzivat. Funguje to aj v plnej automatike, takze sa o nic nemusis starat.
3. Kedze sa fotak s bleskom dorozumieva pomocou svetla, je dosah obmedzeny a pristroje na sbea musia vidiet, alebo sa musi svetlo aspon od niecoho odrazat. Ak pri fotografovani zistis, ze sa ti castejsie stava, ze je spojenie nespolahlive, zacni uvazovat o dokupeni radiovych odpalovacov.

www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/nikon-cls-i---uvod/
www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/?display=normal
 
PeterV
2013-08-26 09:23:32+02
Dakujem za rady. Potreboval som sa zorientovat.

Narazku na hlupactvo "prepocujem", pre mna su dolezite informacie. Mozno je pre niekoho daleko skusenejsieho, ako som ja, frustrujuce citat taketo otazky - to ma potom mrzi. Ja neviem, mozno sa chysta na trh novy blesk, mozno nie. Alebo sa mozno dozviem aj inu suvisiacu informaciu - samozrejme za predpokladu, ze sa opytam. To som aj urobil. Na to sluzi forum, nie? Opytat sa, komunikovat na temy.

Prajem pekny den.
 
PeterV
2013-09-14 11:49:52+02
Zdravim. Tak uz ho mam doma. Uz sa s nim len zzit.
Zaujima ma najma pouzitie mimo sanok a manualne nastavovanie.

Ak teda tomu rozumiem spravne, tak na fotaku nastavim vstavany blesk ako riadiacu jednotku, konkretne v rezime, ze sa neodpali a blesk dam do rezimu remote. Vypocitam si pracovnu vzdialenost blesku pri clone a ISO, ktore som si vybral, cas mam nastaveny podla pozadia a - cvak!
 
Peto15
2013-09-14 13:17:37+02
príspevok od: PeterV
Zdravim. Tak uz ho mam doma. Uz sa s nim len zzit.
Zaujima ma najma pouzitie mimo sanok a manualne nastavovanie.

Ak teda tomu rozumiem spravne, tak na fotaku nastavim vstavany blesk ako riadiacu jednotku, konkretne v rezime, ze sa neodpali a blesk dam do rezimu remote. Vypocitam si pracovnu vzdialenost blesku pri clone a ISO, ktore som si vybral, cas mam nastaveny podla pozadia a - cvak!
treba vyskúšať a na blesku môže byt remote TTL ale aj vo fotáku treba dat nastavenie blesku a dat TTL
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()