Hore
Fórum » Blesky
 

problém s odpaľovaním na ďiaľku, JF-T1 + Olympus E-510

pipper47
2013-09-12 12:22:05+02
Dobý deň,

pred časom som si kúpil ďiaľkový odpaľovač JJC JF-T1 k môjmu Olympusu E-510 a blesku FL-36R. Dlhšie som s nimi nerobil a teraz ich neviem rozbehať. Vtedy som nimi fotil tak viem, že všetko funguje. Skúšal som všetky možné nastavenia ale bez výsledku. Ked stlačím gombík na vysielači blesk odpáli, no pri stlačení spúšte nezareaguje. V manuáli píše, že ich treba nastaviť na rovnaký kanál, no na E-510ke sa nedajú nastaviť a nepamätám sa ako to trebalo obísť. Ďakujem za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-12 12:28:45+02
Kanal sa nastavuje na prijimaci a vysielaci, su tam take modre prepinace (aspon podla tych malych obrazkov co som na webe nasiel).
 
pipper47
2013-09-18 13:43:00+02
príspevok od: Karol Srnec
Kanal sa nastavuje na prijimaci a vysielaci, su tam take modre prepinace (aspon podla tych malych obrazkov co som na webe nasiel).
s tym to podla mna nebude mat nic, blesk ked stlacim ten gombik na vysielaci odpali, ked nastavim iny kanal neodpali ... skusam vsetky mody a nic, nechapem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2013-09-18 13:58:31+02
Potom su to asi kontakty na sankach pre blesk, alebo na strane vysielaca.
 
phototomas
2013-09-18 14:47:15+02
viem že to bude znieť ako blbosť no na mojich odpalovačoch ( tiež JJC ale na canon )keď končia baterky tak sa ručne dajú ale cez foťák nedajú odpáliť . Predpokladám, že toto si vylúčil hneď na začiatku ale pre istotu
 
phototomas
2013-09-18 14:48:36+02
a ešte, v minulosti na mojich prvych no namoch bolo treba postupovať presne podľa návodu. Vypnutý foťák a blesk, nasadiť na sánky a na blesk, až potom zapnúť blesk a následne fotoaparát. Ak som vtedy postupnosť porušil, tiež mi to nešlo
 
pipper47
2013-09-29 23:07:51+02
príspevok od: phototomas
viem že to bude znieť ako blbosť no na mojich odpalovačoch ( tiež JJC ale na canon )keď končia baterky tak sa ručne dajú ale cez foťák nedajú odpáliť . Predpokladám, že toto si vylúčil hneď na začiatku ale pre istotu
prave som si myslel ze to bude v takej nejakej primitivnej veci ale neslo mi do hlavy to, ze ten blesk manualne odpaluje, t.j. ma dost stavy na odpalenie, to ze su slabe baterky ma popravde ani nenapadlo, dobil som ich a vsetko fachci, dobre ze si napisal, velmi velmi dakujem
 
phototomas
2013-09-30 22:16:06+02
príspevok od: pipper47
prave som si myslel ze to bude v takej nejakej primitivnej veci ale neslo mi do hlavy to, ze ten blesk manualne odpaluje, t.j. ma dost stavy na odpalenie, to ze su slabe baterky ma popravde ani nenapadlo, dobil som ich a vsetko fachci, dobre ze si napisal, velmi velmi dakujem
som rád že som pomohol aspoň budeš vedieť nabudúce. Ja nosím vždy rezervné baterky a keď sa mi nezdá že to odpaluje ako by malo, prvé čo skúšam je výmena bateriek

Želám veľa zábavy pri odpalovaní
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()