Hore
Fórum » Blesky
 

POSSO AT 28

kalidios
2014-09-19 23:21:40+02
Zdravím Vás, chcel by som Vás poprosiť o pomoc radu, dostal som starý blesk POSSO AT 28, nemáte niekto manuál alebo nepoznáte niekto tento blesk, poprípade nebudete taký dobrý a nevysvetlíte mi čo znamená a ako používať posuvník ktorý je na ňom. Zatiaľ som ho iba jeden krát skúšal, v interiéri funguje ale asi som ho zle nadstavil aj s fotoaparátom, pretože mi odrezal časť fotky čisto čiernou farbou, to bude asi zlým nadstavením, ale keď som ho skúšal vonku, o desiatej hodine, pri pouličnej lampe, teda tmavom prostredí, občas sa zapol občas nie, nerozumiem podľa čoho sa spúšťal, na displeji fotoaparátu mi ukazovalo že je pripojený,. Možno je pokazený ale vo vnútri pri svetle lampy funguje dobre. Vďaka, a majte jedinečné dni
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-09-20 00:00:13+02
Zle si nastavil fotak. Blesk mozes synchronizovat len do casu X-Sync, jeho hodnotu mas v navode. Pri kratsom case ako X-sync dojde k tomu, co si popisal. Cierny pas je lamela uzavierky, ktora je pred snimacom, v case blisnutia.

Tvoj blesk je tzv. automat. Posunom pasiku nastavujes rezim automatickeho merania zablesku pre konkretnu clonu. Mas tam dve automatiky, cervenu a modru.

Co som vedel, to som zhrnul tu: www.ephoto.sk/fotoskola/clanky/systemove-blesky-a-prislusenstvo/manualne-blesky-na-digitalnom-fotoaparate/

 
pufko
2014-09-20 08:07:21+02
Ja by som nad jeho použitím ani neuvažoval, daj ho do vytrínky ako rekvizitu na dobu minulú a kúp si normálny blesk.
Ale to si asi nechcel počuť
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()