Hore
Fórum » Blesky
 

Externý blesk pre Canon EOS.

stokinger
stokinger 2014-09-24 11:20:30+02
Zdravím, chcel by som trošku pričuchnuť k portrétnej fotografií...chcem sa naučiť práci so svetlom a bleskami...chcem sa opýtať aký blesk by som si mal na učenie sa zadovážiť???premýšlam nad 430 ex II od canonu... vela bleskov nepoznám tak vás prosím skuste mi poradiť čo zobrať...telo mám 70D a pár portrétnych skiel ale chcem sa trošku naučiť hrať so svetlom...ďakujem
 
stokinger
2014-09-29 13:49:41+02
diky...
 
jan21
2014-09-29 14:09:56+02
príspevok od: stokinger
diky...
a ešte jedna základná a najlacnejšia možnosť, drátova, manualny rezim blesku:
+ synchro kocka do sanok hot shoe a obyčajná dvojlinka na 3,5mm jacku
+ rozne fotobunky
 
bear
- moderator
2014-09-30 16:41:45+02
príspevok od: jan21
ps: čo znamená ten prívlastok "- moderator" ...a všetko dobré k dnešným meninám!
Mozem premenovat temu a zmazat nevhodne prispevky netykajuce sa temy, ako napriklad tento Dakujem.
 
stokinger
2015-02-13 08:08:48+01
zdravím, idem to tu trošku oživiť... mam blesk 430ex II no potreboval by som ešte jedno svetlo na nasvietenie pozadia - high key a podobne. 430tku dokážem odpáliť z tela, potreboval by som druhý blesk nejakú náhradu typu yognuo, metz alebo niečo podobné, čo by mi danú robotu pomohlo poriešiť... financie su obmedzene takže by som šiel do sketoru 3 značiek ale neviem ktorý blesk by spĺňal dané kriteria...ešte ma napadlo riešenie nejakého stáleho svetla odrazeného od dáždniky plus 430 tka na pozadie... neviem však či existuje nejaká lacnejšia alternatíva stáleho svetla kedže na profi techniku nie su peniaze...ide mi o výbavu s ktorou by som sa mohol čo to naučiť... čakáme do rodiny prírastok teda by som sa chcel v tejto oblasti čo to naučiť aq zároveň malému bábu nie je moc dobré blyskať do oči preto ma napadlo to stále svetlo...ďakujem za rady... prajem príjemný deň.
 
Strana 2 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()