Hore
Fórum » Blesky
 

problém s bleskom Yashica CS-201

lucisha
2014-10-01 14:37:44+02
nenašla som nikde podobnú tému, preto zakladám novú. Mám pozicany externy blesk Yashica CS-201 - je to starsi blesk, ktory sa dlho nepoužíval.... Kúpila som nové baterky jedine čo na benzinke mali Panasonic alcaline, pripojila som na fotak (nikon D5100) po prvom cvaku mi preblyslo komplet miestnost asi bol nastaveny na maximum - prepalilo mi fotku a viac s telom nekomunikoval. Baterky som skusala v elektronickej hračke - su dobre. Pre istotu som dnes kupila nove a postup sa opakoval s rozdielom, ze blysol asi pri tretej fotke.
Je k nemu aj kabel nikon, nefunguje ani s kablom - oranzova kontrolka test na blesku svieti bez ohladu na to či je pripojeny k telu alebo nie, v hladaciku mi blyka kontrolka blesku s otaznikom ( z toho dedukujem ze s telom nekomunikuje) no nejde mi do hlavy, prečo 2x išiel - možno to bude len banalita a som technický antitalent, alebo bude problém v blesku.
Skusala som manualny aj automaticky rezim blesku, vo fotaku prioritu clony, casu aj manual.... presla som aj navod na pouzitie co som stiahla na nete, no na nic som neprisla. Dakujem za kazdu radu ci pomoc
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2014-10-01 15:16:29+02
Radsej daj od toho ruky prec, kam neposkodis fotak.
 
lucisha
2014-10-01 16:11:18+02
príspevok od: Karol Srnec
Radsej daj od toho ruky prec, kam neposkodis fotak.
Ďakujem, už som dostala podobné upozornenie aj správou. Možnosť poškodenia fotaku ma nenapadla, dúfam, že bude bez ujmy, lebo ten zablesk bol fakt ako stroboskop
 
total empty
2014-10-01 17:28:48+02
príspevok od: lucisha
Ďakujem, už som dostala podobné upozornenie aj správou. Možnosť poškodenia fotaku ma nenapadla, dúfam, že bude bez ujmy, lebo ten zablesk bol fakt ako stroboskop
Vyber z blesku baterky, nechaj ho zapnutý, a prilož naslinený prst na kovový koniec kábla spúšte, tak aby si spojila obidva kontakty.
Ak dostaneš šajbu, tak podobnú šajbu dostane aj foťák čo nemusí rozchodiť, pokiaľ to nieje kontrolované.
 
phototomas
2014-10-02 13:27:35+02
príspevok od: total empty
Vyber z blesku baterky, nechaj ho zapnutý, a prilož naslinený prst na kovový koniec kábla spúšte, tak aby si spojila obidva kontakty.
Ak dostaneš šajbu, tak podobnú šajbu dostane aj foťák čo nemusí rozchodiť, pokiaľ to nieje kontrolované.
ty si chvanec ruského hokeja? šajbu - šajbu

ale nehovoríš zle
 
total empty
2014-10-02 15:36:26+02
príspevok od: phototomas
ty si chvanec ruského hokeja? šajbu - šajbu

ale nehovoríš zle
To mi tu tak hutorime.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()