Hore
Fórum » Blesky
 

Yongnuo YN 560 III + Canon 600D

CylonSK
2015-01-09 11:33:01+01
Zdravím, som majiteľom Canonu 600D a plánujem si k nemu zakúpiť blesk. Podľa recenzií a ceny som sa rozhodol pre Yongnuo YN 560 III. Avšak by som chcel pred tým než to kúpim vedieť, či je možné tento blesk( bez prídavného príslušenstva a interného blesku foťáku) odpáliť na diaľku.
Ak nie čo by som si musel dokúpiť aby som mal túto možnosť(bez blesku foťáku) ?

Vopred vám ďakujem za akékoľvek rady
 
bear
- moderator
2015-01-09 11:44:22+01
mam YN560II, je to cisto manualny blesk, takze automaticke merani expozicie od neho necakaj. Internym bleskom ho v interieri odpalis (najlepsie ak si interny blesk nastavis na manual a blesk do rezimu S1).
 
CylonSK
2015-01-09 11:57:53+01
Automatické meranie expozicie nieje problém, len ide o to, že ho nechcem odpalovať interným bleskom, pretože chcem mať len napríklad bočné svetlo a spredu osvietený objekt nechcem. Počul som o nejakých triggeroch, o nich mi nič nevieš povedať ?
 
Krtko fotografom
2015-01-09 12:11:06+01
príspevok od: CylonSK
Zdravím, som majiteľom Canonu 600D a plánujem si k nemu zakúpiť blesk. Podľa recenzií a ceny som sa rozhodol pre Yongnuo YN 560 III. Avšak by som chcel pred tým než to kúpim vedieť, či je možné tento blesk( bez prídavného príslušenstva a interného blesku foťáku) odpáliť na diaľku.
Ak nie čo by som si musel dokúpiť aby som mal túto možnosť(bez blesku foťáku) ?

Vopred vám ďakujem za akékoľvek rady
Nie. Musis mat odpalovac. Tych moznosti odpalovania (odpalovacov) je viac. Idealne a prave pre YN560 III je YN-560-TX. Ak si dobre pamatam, tak ma az 6 skupin...
Alebo celkom lacne riesenie je odpalovat tieto blesky IR odpalovacom. Ja tak casto robim. Blesk si nastavim na S1, a potom je odpalovany IR odpalovacom. Ja mam Fomei, ale su aj lacnejsie.
 
bear
- moderator
2015-01-09 12:16:15+01
príspevok od: CylonSK
Automatické meranie expozicie nieje problém, len ide o to, že ho nechcem odpalovať interným bleskom, pretože chcem mať len napríklad bočné svetlo a spredu osvietený objekt nechcem. Počul som o nejakých triggeroch, o nich mi nič nevieš povedať ?
Je to prilis siroka tema na forum. Mas viac moznosti:
1) Nastavit interny blesk na minimalny vykon, aby jeho vplyv vo fotke bol minimalny, alebo mu zatienit priamy smer, nech foteny objekt neosvetli
2) pouzit sync kabel (600D asi nema sync port, takze budes potrebovat aj synchro kocku na sanky blesku), alebo E-TTL kabel
3) Pouzit jednoduchy radiovy odpalovac
4) pouzit infra odpalovac
5) pouzit na odpalenie externy blesk s natacacou hlavou, aby Ti nesvietil priamo na objekt
 
CylonSK
2015-01-09 12:23:32+01
Aha jednoduchý odpalovač sa berie napríklad
http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-RF602-RF-602-2-4GHz-Wireless-Remote-Flash-Trigger-1-Receivers-for-Canon-/271322955327?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item3f2c1bbe3f
?
bude to s touto vecičkou fungovať ?
 
Krtko fotografom
2015-01-09 12:37:24+01
príspevok od: CylonSK
Aha jednoduchý odpalovač sa berie napríklad
http://www.ebay.com/itm/Yongnuo-RF602-RF-602-2-4GHz-Wireless-Remote-Flash-Trigger-1-Receivers-for-Canon-/271322955327?pt=Camera_Flash_Accessories&hash=item3f2c1bbe3f
?
bude to s touto vecičkou fungovať ?
Bude, akurat, ze YN-560 III ma v sebe uz zabudovy prijimac, takze este jeden prijimac ti netreba. Skus pozriet po samotnom vysielaci.
Alebo skus pozriet, ako som ti pisal, na YN-560-TX. Bude to sice trosku drahsie, ale zase "luxusna praca", pretoze vsetky blesky, ktore budes mat YN-560 III, budes komplet ovladat cez tento YN-560-TX.
 
CylonSK
2015-01-09 12:45:03+01
Díky, tak ja sa skúsim popozerať po tom samotnom, ten 560-TX vyzerá tiež zaujímavo, ale žiaľ som chudobný študent a neviem či si v dohľadnej dobe budem môcť dovoliť viac ako jeden blesk, na fotografiu minerálov aj tak jeden bohate stačí.

Každopádne díky všetkým za rady
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()