Hore
Fórum » Blesky
 

Sparovanie bleskov SB-600

Kike
2015-01-12 23:39:05+01
Mal by som zopar otazok so sparovanim Nikon D300 s dvoma SB-600
Viem si nastavit aby som odpalil blesky za pomoci vstavaneho blesku.
Potreboval by som vsak odpalit blesky bez toho, aby som musel pouzit vstavany blesk v D300 (aby nebliskol). Ide to? Nikde som tuto moznost nenasiel.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 06:40:34+01
Je tu clanok o CSC, ale len pre platiacich. ALe aspon strucne. Vstavany blesk mozes vypnut, nastavis to vo fotaku. Vstavany blesk v rezime commander ma tri rezimy: TTL, manual a -- (vypnuty). Uplne ho ale nevypnes, pretoze vstavany blesk komunikuje s ostatnymi blikanim. Na expoziciu to nema vplyv, ale pri foteni lesklych predmetov sa na nich ukaze slaby zablesk. V takom pripade si mozes od NIkonu kupit maly stitok, ktory sa zasuva do sanok pred blesk a ktory prepusta len neviditelne IR svetlo.
 
Kike
2015-01-13 10:45:33+01
Dakujem za odpoved.
to vypnutie som skusal a prave to mi bolo divne, ze bliskne.
V posisoch nastaveni pre blesk som cital, ze je ovladany wireless... to ma zmiatlo, ved by potom nepotreboval zablesk.
Este otazka, da sa vstavany blesk nahradit inym napr. dalsi blesk SB-600?
Skusal som to na dvoch SB-600, ale asi to SB-600 nedokaze.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-01-13 11:23:26+01
príspevok od: Kike
Dakujem za odpoved.
to vypnutie som skusal a prave to mi bolo divne, ze bliskne.
V posisoch nastaveni pre blesk som cital, ze je ovladany wireless... to ma zmiatlo, ved by potom nepotreboval zablesk.
Este otazka, da sa vstavany blesk nahradit inym napr. dalsi blesk SB-600?
Skusal som to na dvoch SB-600, ale asi to SB-600 nedokaze.
Ano, mozes pouzit aj iny blesk, ktory funguje ako riadiaca jednotka. Lacnejsie funguj v rezime commander a musia bliskat, najvyssie modely maju rezim master, kedy funguju len ako riadiaca jednotka. Musel by si mat SB910 alebo riadacu jednotku SU-800. Wirelles znamena bez kablov, nie ze je to radiove ovladanie. Osobne ti odporucam kupit si TTL radiove odpalovace, napr. Yongyuno. Pisal som o nich vo fotoskole, ku ktorej ako neplatiaci nemas ale pristup.
 
Kike
2015-01-13 17:21:19+01
Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Vsetko mi je uz jasne.
 
j.a.r.o.
2015-01-13 18:37:29+01
príspevok od: Kike
Dakujem za vycerpavajucu odpoved. Vsetko mi je uz jasne.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()