Hore
Fórum » Blesky
 

Metz 58 AF-2 problem s displayom

dakto1
2015-10-19 20:51:01+02
Zdravim, mam problemik s bleskom metz 58-af2 .. Vcera si ho zapnem, ci funguje lebo som bol pred akciou, zasvietil na mna display bez loga, parametrov, vsetkeho .. proste si len tak svieti a neukazuje mi ziadne parametre, menu, nastavenia, nic ( prilozena foto )
Blesk sam o sebe funguje, viem si ho prepinat, ovladat z fotaku, no ked ho dam externe na odpalovac ( len na manual ) nemôzem nic nastavit, pretoze vôbec nezobrazuje menu.
Ma s tym niekto skusenost ?
Jedine co mi zatial napadlo je preinstalovat / aktualizovat firmware no zatial bezvysledne :/

Dakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2015-10-19 21:18:53+02
Predpokladam, ze hromadna motlitba uzivatelov nepomoze, tak sup s nim do servisu (alebo aspon tam napisat, ci zavolat).
 
dakto1
2015-11-04 00:25:47+01
Ja len ci náhodou sa niekto nenajde, kto by vedel ako sa modlit .. Servis odpisal jednoducho : zabalit, poslat .. tak ze blesk je na zasluzenej dovolenke
 
Wengi
2015-11-16 21:15:32+01
príspevok od: dakto1
Ja len ci náhodou sa niekto nenajde, kto by vedel ako sa modlit .. Servis odpisal jednoducho : zabalit, poslat .. tak ze blesk je na zasluzenej dovolenke
Ahoj,
daj vedieť ako to dopadlo (kde majú servis?). dnes (16.11.) som ho chcel kúpiť.... Predavač v Trenčíne mi povedal že Metz neobjednáva, lebo firma ako taká je v konkurze. Vraj ak firmu 1.1.2016 nikto nekúpi, tak zanikne. V druhej predajni (tiež TN) mi predavačka povedala že nemá ani neche lebo sú poruchové...mám doma 2x Metz 30 bct 4 fingujú bezchybne aj po cca 20tich rokoch....
V oboch predajniachmi samozrejme ponúkali blesky z regálu....
 
zvonec
2015-11-16 23:21:28+01
príspevok od: Wengi
Ahoj,
daj vedieť ako to dopadlo (kde majú servis?). dnes (16.11.) som ho chcel kúpiť.... Predavač v Trenčíne mi povedal že Metz neobjednáva, lebo firma ako taká je v konkurze. Vraj ak firmu 1.1.2016 nikto nekúpi, tak zanikne. V druhej predajni (tiež TN) mi predavačka povedala že nemá ani neche lebo sú poruchové...mám doma 2x Metz 30 bct 4 fingujú bezchybne aj po cca 20tich rokoch....
V oboch predajniachmi samozrejme ponúkali blesky z regálu....
Nevidel by som tak cierno s Metzom. Ano bol v konkurze, bol prebraty inou firmou(Dostali EUR injekciu, trocha diverzifikovat portfolio), a funguju. Dokonca maju aj otvorene pozicie. Co ukaze buducnost cas ukaze.
http://www.metz-mecatech.de/de/unternehmen/presse/pressemitteilungen-unternehmen/2015/15-06-metz-mecatech-standort.html

Trocha trollingu: Budem mat jeden metz 58 canonovy na predaj, tusim budem rad ak ho predam, za par supov....
 
Wengi
2015-11-17 11:10:22+01
príspevok od: zvonec
Nevidel by som tak cierno s Metzom. Ano bol v konkurze, bol prebraty inou firmou(Dostali EUR injekciu, trocha diverzifikovat portfolio), a funguju. Dokonca maju aj otvorene pozicie. Co ukaze buducnost cas ukaze.
http://www.metz-mecatech.de/de/unternehmen/presse/pressemitteilungen-unternehmen/2015/15-06-metz-mecatech-standort.html

Trocha trollingu: Budem mat jeden metz 58 canonovy na predaj, tusim budem rad ak ho predam, za par supov....
Som si to prečítal...
myslím pôjde, keď má tradíciu, tak nenechajú padnúť...moji dvaja šéfovia sú Nemec a Rakúšan -podľa ich mentality tak uvažujem.
Žiaľ tvoj Metz s mojím Nikonom (D5300) spolupracovať bohvieako asi nebude...ale ďakujem za ponuku. Začínam pozerať po 52 af1.
Dúfam však že "dakto1" sem dopíše výsledok. Myslím že by to bol dobrý poznatok pre nás ostatných.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()