Hore
Fórum » Blesky
 

Nákup YN600EX-RT & YN-E3-RT

Brandy
2016-03-14 20:19:59+01
Rozhodol som sa pre kupu bleskov YN600EX s odpalovacom YN-E3. Kedze planujem kupit viac bleskov (2 alebo 4 este niesom pevne rozhodnuty) mam dilemu kde to kupit. Cinu som vylucil, lepsie povedane preferoval by som nemecky amazone alebo anglicky (aby to mali skladom v danej krajine) a najradsej priplatit kuriera. Na Slovensku ci v Cesku je cena minmalne 2-nasobne cize to nema zmysel ani uvazovat. Nevie niekto poradit resp. podelit sa s vlastnymi skusenostami kedze nejde o par €... Chcem to do studia no aj na cesty, preto volim cestu strobist.
 
kaFOtka
2016-03-14 20:37:03+01
príspevok od: Brandy
Rozhodol som sa pre kupu bleskov YN600EX s odpalovacom YN-E3. Kedze planujem kupit viac bleskov (2 alebo 4 este niesom pevne rozhodnuty) mam dilemu kde to kupit. Cinu som vylucil, lepsie povedane preferoval by som nemecky amazone alebo anglicky (aby to mali skladom v danej krajine) a najradsej priplatit kuriera. Na Slovensku ci v Cesku je cena minmalne 2-nasobne cize to nema zmysel ani uvazovat. Nevie niekto poradit resp. podelit sa s vlastnymi skusenostami kedze nejde o par €... Chcem to do studia no aj na cesty, preto volim cestu strobist.
preco si cinu vylucil ? podla mna naj riesenie
 
Brandy
2016-03-14 20:43:48+01
príspevok od: kaFOtka
preco si cinu vylucil ? podla mna naj riesenie
no ak by si som sa dohodol s predajcom dajme tomu na ebayi, ze to posle kurierom tak som presvedceny o tom, ze by sa to muselo preclit + dan. Neviem sice presny postup preclievania a dalsie nalezitosti i ked z ebayu objednavam bezne no zvacsa do tych 20-30€ no a pri sume 500€+ ... akosi ma zmaha neistota..
 
nudike
2016-03-15 07:13:23+01
Staci to objednat samostatne. Nie ako jeden balik a tak by si sa mal v pohode dostat pod cenu cla. Mne prisiel pred tyzdnom YN-E3 z dx cez hollandsko a ziadne clo. Cena 75 e. Ked ale toho bude viac naraz tak urcite zaujmes prislusne urady.
 
jan21
2016-03-15 10:06:37+01
Skus vedľa:
http://www.4studio.cz/
 
Brandy
2016-03-15 10:48:33+01
príspevok od: jan21
Skus vedľa:
http://www.4studio.cz/
prehnana cena, jeden blesk vychadza 270eur....
 
Brandy
2016-03-15 10:53:34+01
príspevok od: nudike
Staci to objednat samostatne. Nie ako jeden balik a tak by si sa mal v pohode dostat pod cenu cla. Mne prisiel pred tyzdnom YN-E3 z dx cez hollandsko a ziadne clo. Cena 75 e. Ked ale toho bude viac naraz tak urcite zaujmes prislusne urady.
nieje to zly napad, ale ked budem objednavat po jednom tak to viac potrva aj je vacsia pravdepodobnost ze sa niektory "strati". Zopar balickov mi nedorazilo doteraz aj s tracking numberom a to potom uz je tazko vymahat od predajcu vratenie penazi ked vidi, ze balik dorazil na slovensko len nie mne domov do schranky...a zaslat kazdy jeden kurierom to by sa dost predrazilo, ale tak beriem to ako jednu z moznosti.
 
Martin8101
2016-03-15 10:55:08+01
lenze ceny su dvojnasobne oproti ebay...
 
kaFOtka
2016-03-15 11:36:55+01
príspevok od: Brandy
nieje to zly napad, ale ked budem objednavat po jednom tak to viac potrva aj je vacsia pravdepodobnost ze sa niektory "strati". Zopar balickov mi nedorazilo doteraz aj s tracking numberom a to potom uz je tazko vymahat od predajcu vratenie penazi ked vidi, ze balik dorazil na slovensko len nie mne domov do schranky...a zaslat kazdy jeden kurierom to by sa dost predrazilo, ale tak beriem to ako jednu z moznosti.
v takom pripade by som skusila skor aliexpress, tam mam pocit, ze sa lahsie daju vymahat peniaze za stratenu zasielku. Na ebay sa to sice da tiez, ked normalne otvoris spor a neriesis to len dopisovanim si sprav s cinankom, lebo v tomto robia mnohi chybu, ze to nevedia eskalovat vyssie
 
Brandy
2016-03-15 11:42:27+01
toto sa mi pozdava zatial najviac http://www.amazon.co.uk/600EX-RT-Speedlite-WIRELESS-FLASHING-WINGONEER%C2%AE/dp/B00WAVZZHA/ref=sr_1_4?ie=UTF8&qid=1458036941&sr=8-4&keywords=yongnuo+yn600ex-rt
i ked predajca nema az tolko reciek ale pisu tam Fulfilled by Amazon tak by to malo byt okay nie? S amazonom velmi skusenosti nemam.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-15 12:02:53+01
Ak nechces platit clo+dph nemozes kupovat mimo EU a to sa tyka aj amazonu a aliexpressu. Najjednoduchsie je ist cez ebay.co.uk a vlavo zaskrtnut Item location: Europan Union.
 
Brandy
2016-03-15 12:09:06+01
príspevok od: Karol Srnec
Ak nechces platit clo+dph nemozes kupovat mimo EU a to sa tyka aj amazonu a aliexpressu. Najjednoduchsie je ist cez ebay.co.uk a vlavo zaskrtnut Item location: Europan Union.
cize ten link vyssie z amazonu by mal byt oka, alebo sa mylim?
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-15 12:14:39+01
príspevok od: Brandy
cize ten link vyssie z amazonu by mal byt oka, alebo sa mylim?
Predajca je z Honk Kongu, cize mimo EU. To ze je obchod registrovany v UK Amzone alebo eBay, neznamena ze je z EU.
 
Brandy
2016-03-15 12:21:50+01
príspevok od: Karol Srnec
Predajca je z Honk Kongu, cize mimo EU. To ze je obchod registrovany v UK Amzone alebo eBay, neznamena ze je z EU.
no to mi je jasne, ale ked ho maju skladom v UK tak neje to uz preclene? ja som tomu tak pochopil ked to bali a odosiela amazon (Fulfilled by Amazon)... to potom aj ked si to objedna anglican pride mu to na druhy den tak mu to ide cez colnicu??
 
Brandy
2016-03-15 12:37:14+01
"Fulfilment by Amazon (FBA) is a service Amazon offers sellers that lets them store their products in Amazon's warehouses, and Amazon directly does the picking, packing, shipping and customer service on these items. Something Amazon hopes you'll especially enjoy: FBA items are eligible for and for Amazon Prime just as if they were Amazon items."
nemam s tym skusenosti, ale tak mi to z toho plynie.. ak to tak nieje tak budem sklamany
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2016-03-15 12:40:30+01
príspevok od: Brandy
"Fulfilment by Amazon (FBA) is a service Amazon offers sellers that lets them store their products in Amazon's warehouses, and Amazon directly does the picking, packing, shipping and customer service on these items. Something Amazon hopes you'll especially enjoy: FBA items are eligible for and for Amazon Prime just as if they were Amazon items."
nemam s tym skusenosti, ale tak mi to z toho plynie.. ak to tak nieje tak budem sklamany
Zalezi kde je sklad.
 
Brandy
2016-03-15 12:44:43+01
No ked to je UK amazon tak by mohol byt v UK nie? Taka informacia ani nie je v popise, to potom ani clovek nevie kolko za tovar zaplati?
 
Akelan
2016-03-15 12:50:13+01
Čo je to za sklad v tom UK? Tento zásielkový predaj má mnohé špecifiká oproti bežnému nadobúdaniu tovarov z 3.štátov (mimo EU), ideálne by bolo adresovať otázku na ten amazon. Alebo tam máš iba jednu možnosť - kliknúť na tlačítko buy? Osobne mám trochu pochybnosti, že amazon všetky predávané veci nadobúda do svojho vlastníctva a potom ďalej predáva; v takom prípade by samozrejme musel danú vec precliť a ďalej predávať v rámci EU bez DPH, cla a podobne. Ale ak to beží len cez nejakú formu komisie, sprostredkovania, tak bude ti to doručené cez colnicu ako tovar z 3.krajiny. Zadaj otázku priamo na amazon, túto info by mali poskytnúť bez debaty.
 
Brandy
2016-03-15 12:56:14+01
príspevok od: Akelan
Čo je to za sklad v tom UK? Tento zásielkový predaj má mnohé špecifiká oproti bežnému nadobúdaniu tovarov z 3.štátov (mimo EU), ideálne by bolo adresovať otázku na ten amazon. Alebo tam máš iba jednu možnosť - kliknúť na tlačítko buy? Osobne mám trochu pochybnosti, že amazon všetky predávané veci nadobúda do svojho vlastníctva a potom ďalej predáva; v takom prípade by samozrejme musel danú vec precliť a ďalej predávať v rámci EU bez DPH, cla a podobne. Ale ak to beží len cez nejakú formu komisie, sprostredkovania, tak bude ti to doručené cez colnicu ako tovar z 3.krajiny. Zadaj otázku priamo na amazon, túto info by mali poskytnúť bez debaty.
este predchvilou som im napisal tak uvidim co odpisu... a pisal som to sem so zamerom, ze s tym ma niekto osobnu skusenost. Je tu urcite zopar uzivatelov, co vlastnia nieco od Yongnuo tak som veril, ze niekto nakupil aj vo vacsom
 
kaFOtka
2016-03-15 13:21:45+01
príspevok od: Brandy
este predchvilou som im napisal tak uvidim co odpisu... a pisal som to sem so zamerom, ze s tym ma niekto osobnu skusenost. Je tu urcite zopar uzivatelov, co vlastnia nieco od Yongnuo tak som veril, ze niekto nakupil aj vo vacsom
tak, ja osobne som YN blesky z ebay objednavala.. ale to boli tie lacnejsie - cize hodnota myslim 75 eur. objednala som dva a nezastavili mi ani jeden. a tiez YN odpaly za 30 eur mi nezastavili....
 
Strana 1 z 2
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()