Hore
Fórum » Blesky
 

High speed synchro

dekarbon
2017-06-07 23:54:18+02
Ahojte,chcel by somsa spýtať na jednu vec ohľadom funkcie HSS.nakolko soms externým bleskom začiatočník tak ešte sním neviem dobre robiť,tak by som poprosil o jednu informaciu.Mám telo sony A77II a blesk HVL-F60M od sony.Zda sa mi však divné že HSS funkcia je dostupná len keď mám hlavu blesku nasmerovanú priamo na fotografovaný objekt ale akonahle dám hlavu blesku do inej polohy povedzme kolmo hore tak HSS uz nezapnem ani keby som co robil.Je niečo taketo normálne, nemalo by HSS fungovať pri plnom manuali vzdy?Vdaka za rady
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-06-08 06:35:23+02
HSS je vlastne stroboskop - seria bleskov. Vyrazne sa tym skracuje dosah blesku. Keby si ho este aj odrazal od stropu, nikam nedosvietis.
 
dekarbon
2017-06-08 09:34:17+02
aha takže zato to nefunguje inde ako smerom priamo na objekt Chapem to správne? Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-06-08 10:31:13+02
príspevok od: dekarbon
aha takže zato to nefunguje inde ako smerom priamo na objekt Chapem to správne? Ďakujem
Je to dost mozne. Bohuzial Sony niekedy nezmyselne meni funkcionalitu, podla kombinacie fotaku a blesku. To co na jednom funguje, na inom nie. Izzino by vedel rozpravat. Som si isty, ze v niektorych kombinaciach HSS funguje aj ked je hlavy vyklopena. Izzino to pouziva s Garry Fong difuzorom, nie al v kombinacii aku mas ty.
 
dekarbon
2017-06-08 10:58:05+02
Chapem,ďakujem velmi pekne za vysvetlenie.Aj keď sony so svojim SLT systémom nieje uplne to čo má Nikon alebo cannon na trhu mne zostáva sony sympatické ako SLT systém aj keď majú predražené sklá a nie uplne taký ISO výkon ako top značky cannon a nikon.takže určite plánujem u SONY zopár rokov zostať. To len tak pomimo som chcel spomenúť Zostávam s pozdravom.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()