Hore
Fórum » Blesky
 

Čiastočne nefunkčný blesk - Speedlite WS560

Pichta
2017-10-25 10:49:26+02
Čaute. Hladal som v starších témach a nenašiel som...
Mam problém s externým bleskom. Kupil som si Speellite WS560 (z eBay). Fungoval dobre, potom prestal.
Ked si ho nasadím na foták (Nikon D5200) s nastavením na "M" (aj blesk aj foták) tak neodpáli. Na synchronizáciu S1 a S2 funguje úplne skvelo s nohiktorým režimom. M nefunguje, ani ho nenajde - v prílohe su fotky - vidno, že blesk je šedý - neaktívny, pritom je zapnutý. Ked stalčím tlačidlo blesku na boku fotáku, tak otvorí vstavaný blesk (ktorý potom zablokovane leží pod externým).
Poradte mi čo mám urobiť ab mi znovu fungoval. Pilot/skúška funguje dobre, aj ked nastavím maximálnu silu blesku - odpáli maximálne silno
Ďakujem
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2017-10-25 11:27:28+02
Pod S1 a S2 myslis asi dialkove odpalovanie zableskom vsatvaneho blesku? Ak je to tak, tak problem bude v kontaktoch, bud na blesku alebo na fotoaparte. Skus precistit kontakty a skontroluj, ci je blesk zasunuty do sanok nadoraz.
 
Pichta
2017-10-25 17:29:08+02
Teraz sa cítim ako...(...)
Naozaj, keď som to utrel, tak to začalo ísť. Kontakt na zrkadlovke bol jemne ale naozaj jemne zajdutý. Nikdy by som nepovedal, že to stačí poriadne pretrieť.

A ano S1 a S2 su dialkove odpalovanie.

Ďakujem.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()