Hore
Fórum » Blesky
 

Nikon SB-700

shoryuken8
2018-12-23 00:54:23+01
Ahojte, dnes mi prišiel blesk Nikon sb-700 na ktorý som sa tak tešil. Tešil som sa, že si spravím pekné vianočné fotografie s rodinou. Ale k veci. Blesk som nasadil na Nikon D 5200 a nestalo sa nič. Blesk ukazuje, že ho môžem používať len v manualnom režime M. Ked zapnem na blesku TTL ukazuje mi aby som ho prepol na M. Nikon D 5200 by mal podporovať CLS, tak neviem prečo to nefunguje. V nastaveniach som nič nenašiel, že by bolo potrebné niečo prepnúť alebo podobne. Myslíte,že bude niekde porucha, alebo to len neviem zapojiť. Na manuálnom režime blesk funguje. ĎAKUJEM za radu.
 
Falconer
2018-12-25 23:01:39+01
príspevok od: shoryuken8
Ahojte, dnes mi prišiel blesk Nikon sb-700 na ktorý som sa tak tešil. Tešil som sa, že si spravím pekné vianočné fotografie s rodinou. Ale k veci. Blesk som nasadil na Nikon D 5200 a nestalo sa nič. Blesk ukazuje, že ho môžem používať len v manualnom režime M. Ked zapnem na blesku TTL ukazuje mi aby som ho prepol na M. Nikon D 5200 by mal podporovať CLS, tak neviem prečo to nefunguje. V nastaveniach som nič nenašiel, že by bolo potrebné niečo prepnúť alebo podobne. Myslíte,že bude niekde porucha, alebo to len neviem zapojiť. Na manuálnom režime blesk funguje. ĎAKUJEM za radu.
zober blesk a gumu a vygumuj kontakty na blesku aj sanky na fotaku. Blesk vyresetuj a uvidiš
 
MiaMino
2018-12-27 10:24:43+01
+ zableskova hlava musi mat spravny uhol.
 
pirhi
2018-12-28 18:53:21+01
príspevok od: MiaMino
+ zableskova hlava musi mat spravny uhol.
toto je pravda len ak mal nastavené mranie výkonu podľa vzdalenosti. obyčajné TTL nerieši polohu hlavy. Skôr to vidím na zlý kontakt.skúsiť vyčistiť kontakty, alebo vyskúšať inú kombináviu blesk a foťák.
 
shoryuken8
2018-12-31 21:49:52+01
Ďakujem za vaše rady.
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()