Hore
Fórum » Blesky
 

blesk na fotobunke

TomyMeggy
2024-03-08 00:55:31+01
Ahojte, prosim vas, mate niekto realne skusenosti s touto ,,vecou,? predstavujem si to tak, ze na to pripevnim akykolvek blesk, kludne aj lacnejsi a ked to zaznamena zablesk, da to impulz pripevnenemu blesku a ten bliskne tiez, teda taka lacnejsia verzia radiovo ovladanym bleskom na dialku. Predstavujem si pouzitie napriklad na svadbach, kde dam do kazdeho rohu tanecnej saly jeden a tym padom mam na tele fotaku ,,hlavny,, blesk a ked fotim, mam osvetleneho v podstate kazdeho
...je to tak? alebo si to predstavujem az moc jednoducho a nefunguje to tak?
 
Krtko fotografom
2024-03-08 08:58:09+01
príspevok od: TomyMeggy
Ahojte, prosim vas, mate niekto realne skusenosti s touto ,,vecou,? predstavujem si to tak, ze na to pripevnim akykolvek blesk, kludne aj lacnejsi a ked to zaznamena zablesk, da to impulz pripevnenemu blesku a ten bliskne tiez, teda taka lacnejsia verzia radiovo ovladanym bleskom na dialku. Predstavujem si pouzitie napriklad na svadbach, kde dam do kazdeho rohu tanecnej saly jeden a tym padom mam na tele fotaku ,,hlavny,, blesk a ked fotim, mam osvetleneho v podstate kazdeho
...je to tak? alebo si to predstavujem az moc jednoducho a nefunguje to tak?
Uvazujes dobre, malo by to tak fungovat. Este pred rokmi (ked som nemal ziadne odpalovace, a nevedel som co je CLS system Nikon) kupil som si tuto kocku, presne na podobne pouzitie, ale kocka nefungovala, a ani nefunguje. Doteraz som nepochopil preco, ked vraj mala fungovat, pretoze ide o velmi primitivne zapojenie.
Ak by ti, nahodou, fungovala, na svadbach by ti asi vadilo, ze kazdy, kto bliskne s bleskom, odpalilo by ti tvoje blesky.
Neviem, ake mas blesky, ale vsetky moderne uz maju zabudovane prijimace pre vzajomnu komunikaciu. Tym by si sa vyhol tomu, aby niekto druhy odpaloval tvoje blesky s kockou, na svadbach.
 
Karol Srnec
redakcia ephoto.sk 2024-03-08 10:02:07+01
Kocka nefunguje preto, ze digitalne fotoaparaty pouzivaju pri bliskani kontrolny predzablesk, ktory kockiu a na nej blesk odpali predcasne. Na kocke by busel byt prepinac, ktory sa nachadza na niektorych bleskoch, ktore sa daju opticky odpalovat, aby icgnorovala prvy predzablesk a reagovala az na druhy skutocny zablesk.
 
pirhi
2024-03-08 11:39:45+01
Radšej by som príplatil za nejaký rádiový opaľovač, keď aj nejaký lacný bez automatických funkcií, ale máš istejšie že blesk ti odpálil. Pri týchto kockach musia na seba vidieť hlavný blesk a tato kocka...ak to bude niekde v zakryte je dosť možné že to nezaznamená signál..tak isto je problém čo píše Karol a krtko..ak by prišiel niekto a foťákom a použil by blesk tak by to odpálilo tiež...a ty by si musel hlavný blesk použiť v plne manuálom režime, alebo nejako nastaviť kocku aby nereagovala na pred záblesky
 
TomyMeggy
2024-03-08 15:36:26+01
Ďakujem pekne hneď v tom mám jasnejšie
 
gytheio
2024-03-08 18:43:12+01
príspevok od: TomyMeggy
Ahojte, prosim vas, mate niekto realne skusenosti s touto ,,vecou,? predstavujem si to tak, ze na to pripevnim akykolvek blesk, kludne aj lacnejsi a ked to zaznamena zablesk, da to impulz pripevnenemu blesku a ten bliskne tiez, teda taka lacnejsia verzia radiovo ovladanym bleskom na dialku. Predstavujem si pouzitie napriklad na svadbach, kde dam do kazdeho rohu tanecnej saly jeden a tym padom mam na tele fotaku ,,hlavny,, blesk a ked fotim, mam osvetleneho v podstate kazdeho
...je to tak? alebo si to predstavujem az moc jednoducho a nefunguje to tak?
Ked mas v plane fotit svadby, kup si poriadne riadene blesky, na tomto nemozes setrit. Ten moment na svadbe sa nikdy nezopakuje a cele fotenie bude pre teba ostuda.
Existuju cenovo dostupne velmi kvalitne blesky
https://blesky.heureka.sk/yongnuo-yn600ex-rt-plus-yn-e3-rt-pre-canon/#prehlad/
Toto som volakedy kupil za 170 eur v Amazone a fotim s tym uz asi 5 rokov v kuse. Nikdy sa nestalo, ze by to zlyhalo alebo som pokazil fotenie.
 
TomyMeggy
2024-03-08 20:51:11+01
No ja fotim s canonom, keby mám kupovať blesky od canonu, tak som rátal cca 1500 taký poloprofesionálne kombo, od godoxu sa predáva set za cca 500 eur, len sa bojím tej kvality. Keď to nie je originál príslušenstvo, ale tretí výrobca :/
https://www.fotovideoshop.sk/shop/godox-outdoor-set-canon-2x-blesk-tt685ii-2x-softbox-60-x-60-1x-odpalovac-2x-stativ-/p-2012210.xhtml Niečo takéto napr
 
gytheio
2024-03-08 21:50:17+01
príspevok od: TomyMeggy
No ja fotim s canonom, keby mám kupovať blesky od canonu, tak som rátal cca 1500 taký poloprofesionálne kombo, od godoxu sa predáva set za cca 500 eur, len sa bojím tej kvality. Keď to nie je originál príslušenstvo, ale tretí výrobca :/
https://www.fotovideoshop.sk/shop/godox-outdoor-set-canon-2x-blesk-tt685ii-2x-softbox-60-x-60-1x-odpalovac-2x-stativ-/p-2012210.xhtml Niečo takéto napr
Ja fotim tiez canonom a ten link co som sem dal je pre canon, riadiaca jednotka plus dva blesky, nic viac nepotrebujes. Godox nie je lepsi ako Yongnuo, Godox robi velke reklamne akcie, ma svojich ambasadorov, Yongnuo nerobi ziadne reklamne akcie nie je tak znama znacka. Ale co sa kvality tyka su minimalne na rovnakej urovni.
 
TomyMeggy
2024-03-08 23:16:43+01
príspevok od: gytheio
Ja fotim tiez canonom a ten link co som sem dal je pre canon, riadiaca jednotka plus dva blesky, nic viac nepotrebujes. Godox nie je lepsi ako Yongnuo, Godox robi velke reklamne akcie, ma svojich ambasadorov, Yongnuo nerobi ziadne reklamne akcie nie je tak znama znacka. Ale co sa kvality tyka su minimalne na rovnakej urovni.
A kvalita oproti canon bleskom?
 
gytheio
2024-03-08 23:38:32+01
príspevok od: TomyMeggy
A kvalita oproti canon bleskom?
Mal som aj original Canon 600EX a mam Yongnuo 600EX, podla mna pracuju na rovnakej urovni, rozdiel je v cene, Canon stoji okolo 500 eur a Yongnuo 130 eur. Godox aj Yongnuo okopirovali Canon a mne sa zda, ze ten Yongnuo si dal viac zalezat.
 
TomyMeggy
2024-03-09 02:21:03+01
príspevok od: gytheio
Mal som aj original Canon 600EX a mam Yongnuo 600EX, podla mna pracuju na rovnakej urovni, rozdiel je v cene, Canon stoji okolo 500 eur a Yongnuo 130 eur. Godox aj Yongnuo okopirovali Canon a mne sa zda, ze ten Yongnuo si dal viac zalezat.
Ďakujem pekne
 
Krtko fotografom
2024-03-09 08:52:01+01
príspevok od: TomyMeggy
A kvalita oproti canon bleskom?
Yongnuo kupil licenciu 2 znaciek a vyraba "ich" blesky. Kedze vyraba prevazne pre Nikon a Canon, tak si viem domysliet, od ktorych znaciek kupil. Godox ma svoj vlastny vyvoj, vyrobu, svoje vlastne blesky (schemu zapojenia), cize aj svoju znacku. Yongnuo blesky ja nazyvam nedobytne . Svadby, stuzkove, absolutne bez problemov .
 
Strana 1 z 1
 





Inzercia
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()
     
  • ()